Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Masakra,a jakie sa te rownania? bo nigdy nie umialam ich wyznaczac..:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy maja byc wyniki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matura prościzna jak dobrze bedzie to 100%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lukaszwu napisał:
(180/v)-1=180/(v+30)
a jak to obliczyc??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś podzieli sie ze mną jak rozwiązać to zadanie ze stycznymi i zadanie z wykazaniem że pole kwadratu jest dwa razy większe od pola prostokąta? Bo kompletnie nie wiem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie była wcale taka prosta przynajmniej nie wg mnie... ma ktoś pytania może? bo ogolnie spisałam sobie wyniki a nie tylko abcd bo myslałam że moga inne grupy być....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a jak to obliczyc??
Ja to zrobilam troche inaczej y-predkosc t-czas 180=t*y 180=(t-1)(y+30) to jest uklad rownan. Z pierwszego wyznaczylam t=180/y i podstawilam do drugiego. Pomnozylam te nawiasy ze sobą i dalej to juz chyba prosto wyszlo mi 60km/h więc chyba dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a jak to obliczyc??
Rozpisać 1 jako v/v, wtedy (180-v)/v=180/(v+30), następnie wymnożyć "na krzyż" 180v=(180-v)(v+30), potem wymnożyć prawą stronę 180v=180v+5400-v^2-30v, doprowadzić do postaci v^2+30v-5400=0 i rozwiązać równanie kwadratowe przy zał. v>0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak ktoś bedize juz mial pytania do calej matury niech wrzuci link gdzie one moga byc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
180=v*t v=180/t 180=(v+30)(t-1) 180=(180/t+30)(t-1) 180=180-180/t+30t-30 -180/t+30t-30=0 /*t -180+30t^2-30t=0 /:30 t^2-t+6=0 <----i dalej z delty Styczne trudno wytlumaczyc po musialbym na wykresie Prostokat tez byl kwadratem, poniewaz gdy przekatna dzieli kat na pol to jest to kwadrat. Kwadrat o boku a ma przekatna a(pierwiastkow z)2 i liczysz oba pola P1=a^2 P2=(a(pierw)2)^2=2a^2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia napisał:
Może ktoś podzieli sie ze mną jak rozwiązać to zadanie ze stycznymi i zadanie z wykazaniem że pole kwadratu jest dwa razy większe od pola prostokąta? Bo kompletnie nie wiem...
Ze stycznymi: doprowadzić równanie okręgu do postaci kanonicznej, wyznaczyć współrzędne środka i promień, następnie do odciętej środka dodać lub odjąć promień Z polem kwadratu: wykazać, że ten prostokąt jest kwadratem np. ze wzoru na pole trójkąta, a później d^2=(a√2)^2=2P prostokąta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nie te zadania z ciągów to byłoby dobrze.. To zadanie o polach prostokąta i kwadratu zrobiłam tak, że najpierw napisałam ze tym prostokątem musi być kwadrat skoro jego przekątna dzieli kąt na dwie równe czesci, wtedy wzor na przekątną jest d "pierwiasek" z dwócg i obliczyłam pole pierwszego P=d * d czyli d^2 a drugie Pole to d"pierwiastek" z dwóch * d "pierwiastek" z dwóch i wyszło że P=2 d^2 . Jakos tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
j zrobilicie to zadanie z polem kradratu, że jest 2 razy większe od pola tego protokąta.;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaada napisał:
j zrobilicie to zadanie z polem kradratu, że jest 2 razy większe od pola tego protokąta.;p
jak wyżej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej a ja chcialam sie was zapytac o jedno z zadan zamknietych to z torebką . o ile procent obnizono cene bo w mojej klasie zdania byly podzielone ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podwyższono o 25%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak rozwiazac 21?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy jesteście pewni, że w zadaniu z Julką poprawny wynik to 18 lat? bo pare osób z klasy miało 14, więc teraz mam wątpliwości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lukaszwu napisał:
podwyższono o 25%
nieprawda, podwyższono o 20%. początkowa cena - 40 zł, cena po podwyżce - 5o zł. to wychodzi 20%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
czy jesteście pewni, że w zadaniu z Julką poprawny wynik to 18 lat? bo pare osób z klasy miało 14, więc teraz mam wątpliwości
Tak. Jeśli miałaby 14, to za 2 lata 16. 8 lat temu miałaby 6, a 2*6=12, więc nie 14.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 18

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...