Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
pomarańcza napisał:
nieprawda, podwyższono o 20%. początkowa cena - 40 zł, cena po podwyżce - 5o zł. to wychodzi 20%.
Ale liczymy stosunek do ceny początkowej, czyli 40zł, a nie końcowej. (50-40)/40=0,25=25%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i właśnie to był ten dylemat jedni mówili że 20% drudzy że 25% już sama nie wiem ;O
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
20 % by wyszlo jakbys obnizala z 50 do 40 a nie na odwrot. 10 zloty z 40 to 1/4 wiec 25 %
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomarańcza napisał:
nieprawda, podwyższono o 20%. początkowa cena - 40 zł, cena po podwyżce - 5o zł. to wychodzi 20%.
40*x/100=50 /*100 40x=5000 /:40 x=125% Czyli wzrosla o 25%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi wyszło ze julka ma 18 lat a co do torebki to tez 25%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
martyna159 napisał:
jak rozwiazac 21?
A co bylo po niepamietam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile Wam wyszło w tym zadaniu zamkniętym ze średnią wzrostu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
desant napisał:
Ile Wam wyszło w tym zadaniu zamkniętym ze średnią wzrostu?
16
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosa napisał:
A co bylo po niepamietam?
To chyba to równanie sześcienne. Rozkładamy na czynniki (x+1)(x^2+1)=0 x^2+1=0 to sprzeczność, więc x+1=0 <=> x=-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wzrost przecietny wyszedł 170 a ponad mialo 6 osob ale nie jestem pewna na 100 %
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za wytlumaczenie zadania z polami... Jednak jestem głupia skoro nie domyśliłam się ze to dwa kwadraty Co do torebki to wyszło mi 25% a z tą srednią wzrostu hmm 16 osob? tak mi sie wydaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to była porażka... poprzednia matura byla o wiele prostrza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
wzrost przecietny wyszedł 170 a ponad mialo 6 osob ale nie jestem pewna na 100 %
Mi wyszła srednia 168 z przecinkiem... i ze to 16 osob jesli dobrze pamietam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie w klasie zdania były podzielone, część twierdziła, że 16 jest dobrze a inni, że 6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to musiałam się pomylić w obliczeniach ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co wam wyszło w 6 zamkniętym? To było z trojkatem rownobocznym wpisanym w okrag podajze. Jaki jest promin okregu. I czy moglby mi jeszcze ktos powiedziec jakie jest rozwiazanie zadania ze stycznymi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia napisał:
Mi wyszła srednia 168 z przecinkiem... i ze to 16 osob jesli dobrze pamietam.
a obliczałaś to ze średniej arytmetycznej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no to musiałam się pomylić w obliczeniach ;/
Dobrze jest, wzrost to 170cm średnia, a powyżej tego to tylko 6 osób (nie liczą się też z 170cm ludzie, bo takto by wyszło 16)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
desant napisał:
U mnie w klasie zdania były podzielone, część twierdziła, że 16 jest dobrze a inni, że 6
Wg mnie 6 jest dobrze bo średnia wzrostu wyszła 170cm a w poleceniu było ile osób POWYŻEJ wiec 6....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak mi sie wydaje z w tym 6 promien to byla 2/3 z wysokosci czy 4 z jakims tam pierwiatkiem, nie pamietam juz dokladnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 18

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...