Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ile trzeba było miec pkt na 30 %?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że majowa matura będzie na takim samym poziomie, jak próbna. Przygotowywałem się zaledwie 3 tygodnie z portalem http://www.akademiapwn.pl , a zdałem na 85%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto pisał te odpowiedzi, ale kilka jest źle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to bardzo ciekawe wiesz, bo można mieć tylko parzystą liczbę procent, więc nie możesz mieć 85.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie moge znalezc klucz taki normalny? bo tutaj takie niejasne te odpowiedzi.. ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
21/70=30%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No własnie wydaje mi się, że w ostatnim powinna być funkcja ekspresywna a nie impresywna... ekspresywna to przeciez yrazanie pogladów a impresywna to nakazy. Gdzie tam niby nakazy były?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marriiossz napisał:
Mam nadzieję, że majowa matura będzie na takim samym poziomie, jak próbna. Przygotowywałem się zaledwie 3 tygodnie z portalem http://www.akademiapwn.pl , a zdałem na 85%.
hahahaha co reklama ;P bo kto by się do próbnej uczył
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=7Q47PFWj-9k ehhh tak sobie mi poszło. 20-35 % może będzie. Liczę, że w maj będzie łatwiej A Wam jak poszło?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tekst był trochę trudny;/ pytania były strasznie podchwytliwe, a interpretacja tych dwóch wierszy hmm.. az tak dokładnie to nie napisałam...;/ ciekawe jak pójdzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaaa napisał:
No własnie wydaje mi się, że w ostatnim powinna być funkcja ekspresywna a nie impresywna... ekspresywna to przeciez yrazanie pogladów a impresywna to nakazy. Gdzie tam niby nakazy były?
hahahah kto Ci takich bzdur nagadal? Ekspresywna - wyrazanie emocji, uczuc. Impresywna - przekonywanie do swoich racji. Artykul ma forme rozprawki i ma na celu naklonienie czytelnikow do podzielenia jego racji, tak samo jego adwersarzy. Ekspresywna owszem wystepuje, ale nie tak jak impresywna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że tematy wypracowań były banalne, a pytania do tekstu podchwytliwe, ale niewymagające jakiejś wielkiej wiedzy. Mam nadzieję, iż arkusz w maju będzie na podobnym poziomie . Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza matura nawet w miare.. Gdybym tylko choc troche kojarzyla Zbrodnie i Kare badz poetyke Mickiewicza i Kasprowicza... Podpisuje sie pod zdaniem,ze pytania byly dosc podchwytliwe, odpowiedzi momentami banalne, choc osobiscie kombinowalam z niektorymi odpowiedziamii, raczej zle na tym wyszlam... W kazdym razie gdyby chociaz troche poprzegladac zeszyty w przypadku matury majowej o poziomie podobnym do tego - spokojnie mozna zdobyc 30%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie matura byla trudna. czytanie ze zrozumieniem na wysokim pozomie. wiecej bylo trzeba myslec niz wyciagac cos z tekstu. a jesli chodzi o wypracowanie to temat 1 raczej ciezki chociaz zawsze jakos mozna porowanac i cos napisac a temat 2 to tylko znajomosc lektury i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie co oni wogole dali przez to mozna oblac mature jak i z matmy;/jeszcze ten ostatni kujonek pisze ze latwa;/poronione to wszystko;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tyt napisał:
to bardzo ciekawe wiesz, bo można mieć tylko parzystą liczbę procent, więc nie możesz mieć 85.
z prostych rachunków wynika że 1 pkt to około 1.42% życze powodzenia na egzaminie z matematyki ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh, skąd osoba, która nie widziała Małej Moskwy ma wiedzieć, że była dobra scenografia, melodramatyczny charakter itd?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobiście uważam, iż tematy były przystępne. Jeśli Ktoś nie pamiętał pozytywistycznej ,,Zbrodni i kary" Dostojewskiego , mógł porównać oba wiersze, co nie powinno było sprawiać większych trudności - wystarczy było się skupić, odrobinę pomyśleć i wysunąć odpowiednie wnioski. Jak dla mnie...co sie zdziwiłem..dość kłopotliwy wydał się artykuł o kinie. Trzeba było naprawdę dokładnie przeczytać go i udzielać precyzyjnych odpowiedzi. Ogółem uważam, że próbna matura była nieco trudniejsza niż zeszłoroczna, co nie zmienia mojego zdania, iż dzisiejsza okazała się dość przyjemna. Drodzy Maturzyści, życzę Wam powodzenia w czwartek na próbnej z angielskiego Pozdrawiam, Natan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że majowa matura będzie na takim samym poziomie, jak próbna. Przygotowywałem się zaledwie 3 tygodnie z portalem http://www.akademiapwn.pl , a zdałem na 85% A kto ci wypracowanie już sprawdził? ")0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe xD An dobrze xD A jeżeli chodzi o mnie to nie mam problemow z polskim. Wydaje mi się że wypracowanie dobrze mi poszlo ale ten tekst o filmach... kanał ;/ byl tak niezrozumiale napisany ;/ niestety ale nie bylam w stanie odp na wszystkie pytania. Wolalam zająć sie wypracowaniem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...