Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A NIE Z "TYCHÓW" ????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
TYCHÓW - powinno być, dziennikarze chyba też "sposobem" mają maturę... o ile mają...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie dość, że powinno być "Tychów", to jeszcze "w Jaworznie". Gratuluję zdolności poprawnego wyrażania się w języku ojczystym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mistrzowie ortografii - sprawdźcie w pewnym źródle (a najlepiej w dwóch źródłach) zanim zaczniecie się wypowiadać: Od nazwy Tychy można utworzyć dopełniacz do Tych, ponieważ na ogół nazwy miejscowe o formie liczby mnogiej mają w tym przypadku gramatycznym tzw. końcówkę zerową. Formę do Tych, jako wyłączną, podawały słowniki aż do lat dziewięćdziesiątych (z wyjątkiem Słownika poprawnej polszczyzny pod red. W. Doroszewskiego, w którym na s. 387 wspomniano o wariantach fleksyjnych dopełniacza od tej nazwy), podaje ją też Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce (Warszawa 1980-82). Od nazwy Tychy można także utworzyć dopełniacz do Tychów. Nietrudno zrozumieć przyczynę, gdyż dopełniacz z końcówką -ów jest jednoznaczny, a dopełniacz z końcówką zerową brzmi identycznie jak niektóre formy fleksyjne zaimków ten, ta, to. Co więcej: forma taka w samych Tychach i w ich okolicy ma bardzo znaczną przewagę nad oboczną. 1) Obie formy dopełniacza są poprawne i bez przeszkód mogą funkcjonować równolegle. 2) Korzystając z przedstawionych informacji, każdy z nas może dokonać wyboru formy, którą uznaje za właściwszą. — Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski ######poradnia.pwn.pl/lista.php?id=2872
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proszę się nie wymądrzać, przyjaciele.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: