Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Minister Siemoniak przeciwny generalskiej nominacji Karskiego

Utworzony przez KALINA M., 5 sierpnia 2014 o 17:49
SKANDAL :ph34r: ALE NIECH WSZYSCY WIEDZĄ JAK WYGLĄDA PROMOCJA POLSKI W JEJ WŁASNYM WYDANIU.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A z jakiej to partii ten Siemoniuk?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ku pamięci. Oto bój z MON-em o nominację Sojczyńskiego: [...] Szef resortu Bogdan Klich polecił wczoraj swoim urzędnikom pilnie przygotować wniosek o mianowanie "Warszyca" na stopień generała brygady i wysłać go do Kancelarii Prezydenta. To oznacza, że Lech Kaczyński będzie mógł przyznać "Warszycowi" awans już 15 sierpnia, podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Reakcja Bogdana Klicha była błyskawiczna. Jeszcze w piątek, kiedy dopytywaliśmy, dlaczego "Warszyc" nie dostanie awansu, rzecznik MON Robert Rochowicz odpowiadał krótko: - Bo takie są przepisy. Te przepisy to pochodząca z 1967 roku ustawa o powszechnym obowiązku obrony. Mówi ona, że pośmiertny awans jest możliwy tylko w przypadku "żołnierza będącego w czynnej służbie wojskowej". Dyrektor departamentu kadr MON gen. Janusz Bojarski, który rozpatrywał wniosek dotyczący "Warszyca" uznał, że czynna służba oznacza zawodowych oficerów Wojska Polskiego. A że "Warszyc" był oficerem rezerwy, Bojarski wniosek odrzucił. W naszym wczorajszym tekście udowodniliśmy, że szef departamentu kadr MON nie rozumie ustawy, na którą się powołuje. - Służba czynna oznacza walkę w obronie ojczyzny, a nie bycie zawodowym żołnierzem - mówił "Polsce" były minister obrony Aleksander Szczygło. - Kapitan Sojczyński zginął z rąk funkcjonariuszy UB , z którymi bił się o wolną Polskę, więc jak najbardziej był żołnierzem służby czynnej i nie ma żadnych przeszkód, by go mianować na wyższy stopień. Kompromitujący błąd wypominał też urzędnikowi MON prof. Witold Kulesza, prawnik i wieloletni szef Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. - Stanisław Sojczyński czynnie stawiał opór najeźdźcy niemieckiemu i sowieckiemu, więc odmawianie mu awansu z powodu tego, że formalnie był oficerem rezerwy, jest aberracją, głębokim niezrozumieniem - mówił. Wczoraj, po naszej interwencji, szef MON zrozumiał, że jego podwładny podjął kompromitującą decyzję i postanowił osobiście ją naprawić. Pomogła w tym też stanowcza reakcja wiceministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, który po przeczytaniu tekstu w "Polsce" wysłał list do Bogdana Klicha. "Z niedowierzaniem przyjąłem informację przekazaną przez generała Janusza Bojarskiego, szefa departamentu kadr MON, w której odrzuca on wniosek o pośmiertny awans dla kapitana Stanisława Sojczyńskiego pseudonim Warszyc" - pisze Kwiatkowski w liście do szefa resortu obrony. Dodaje, że kapitan Sojczyński jest niekwestionowanym bohaterem, któremu należy się szacunek i przynajmniej pośmiertna rehabilitacja przez nadanie stopnia generała.
 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chłop jest chyba z PSL?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A z jakiej to partii ten Siemoniuk?
Od gumofilców,pachołków Moskwy !!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dupku Ministrze Siemoniak . Bez szacunku dla osoby Siemioniaka szanując  stanowisko informuję. Pilot Tadeusz Góra  przeżył wojnę i pośmiertnia otrzymał awanas  generalski. Stanisław Skalski podobnie. Czy są przyczyny które znane p.Siemoniakowi czy małostkowość i gówniarstwo wynikające ,,że jest ważny. Oj grabi sobie Tusk  trzymając  takich ministrów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe jaki stopień wojskowy ma Siemoniuk?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Partia. Należeć do niej. Z nią działać. Z nią marzyć. Z nią w planach nieulękłych. Z nią w trosce bezsennej. Wierz mi to najpiękniejsze co się może zdarzyć. Tak pisała Szymborska. Dopiszmy: Przy jakim ołtarzu modli się ta partia? Czy w jej planie może się zdarzyć symboliczne uhonorowanie stopniem generalskim... porucznika Jana Karskiego bo jako Polak-katolik poszedł na wojnę o ocalenie narodu, porzez który Bóg się nam objawił...?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe jaki stopień wojskowy ma Siemoniuk?
Wikarego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Skoro dali Flaszce-Głodziowi generała, to dlaczego nie Karskiemu. Za mało pił? Teraz wszystkim dają, i awanse, i odznaczenia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Posłusznie melduję że Karski powinien dać się zabić dla wężyka (generalskiego) od Siemoniaka :lol:.  Niech żyje wojak  Szwejk!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Komunikat: Prezydent nadał pośmiertnie Maciejowi Kuroniowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformowała prezydencka kancelaria w czwartek na swojej stronie internetowej. - Order został nadany za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za zaangażowanie w kształtowanie społecznych postaw Polaków - napisano w komunikacie. Zagadka: Jakiż to prezydent odznaczył syna Jacka Kuronia zmarłego na zawał, tak wysokim odznaczeniem? Zdziwicie się... Lech Kaczyński. Musiał? Nie musiał. Chciał. Choć z ojcem odznaczanego dzialiło go wszystko. Czy obecny prezydent musi nominować Karskiego? Nie musi. Chciałby,ale mu MON nie pozwala. Taki los.
   
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: