Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ministerstwo Nauki szykuje podwyżki dla naukowców

Utworzony przez marianoitaliano, 10 czerwca 2011 o 00:06 Powrót do artykułu
"adiunkci, starsi wykładowcy, kustosze i dokumentaliści dyplomowani oraz adiunkci biblioteczni mieli średnią pensję w wysokości 5139 zł" - Jak zwykle pensje wzięte z sufitu. Asystent dostaje do ręki 1400 zł, Adiunkt na UMCS dostaje 2500. Profesor zarabia mniej więcej 6,5 tys zł na rękę przy czym na ogół Profesorem zwyczajnym zostaje się nie wcześniej niż w wieku 60 lat. Zarobki polskich naukowców to jakieś kpiny! Jak doktor na uczelni ma za 2500 zł zarobić na mieszkanie, kupić samochód, utrzymać rodzinę? Dzisiaj pracownicy naukowi aby życ normalnie muszą dorabiać na boku( ekspertyzy, opinie, projekty)i nie w pełni poświęcaja się pracy naukowej, stad być moze niskie loty polskiej nauki. Bo gdyby nie to, naukowcy przyjezdzali by przed uniwersytet gorszymi samochodami niż studenci.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ta- przygotowuje podwyzki... tylko forsy na to nie dają, a jedynie zniesienie widełek bo i tak nikt nie jest zatrudniony obecnie za min widełek bo w przypadku najnizszych kategorii by to było ponizej pensji minimalnej
0
Jestem nauczycielem akademickim na elitarnej uczelni warszawskiej, dwa lata po doktoracie. Ze względu na bardzo duża ilość zajęć dydaktycznych, pracę w laboratorium, pisanie publikacji oraz wniosków granatowych pracuję kilkanaście godzin dziennie.  Zarabiam znacznie poniżej średniej krajowej. Dostałam 60 zl podwyżki.  
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: