Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Młodzi kierowcy szybciej stracą prawo jazdy

Utworzony przez Gość, 9 lutego 2010 r. o 20:44
– Bardzo trudno uzbierać 48 punktów. To będzie wręcz zachętą do łamania przepisów – ocenia Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego Automobilklubu. bez wielkich szalenst mozna tyle wyłapać na bardzo krótkim odcinku. wyprzedzanie na pasach na skrzyzowaniu+jazda bez swiateł+jazda bez pasów+przekroczenie predkosci+wyprzedzanie na 3 i bedzie juz pewnie polowa z 48. a przeciez kazdemu moze zdazyc sie taka sytuacja i nie musi byc to od razu osoba, która notorycznie łamie przepisy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
halo dziennikarze, zajmijcie sie stanem dróg w Lublinie bo jest o czym pisać, zapraszam na rondo przy Makro, to coś nawet drogi nie przypomina, dziura na dziurze jak po wybuchach, rondo powinno być wyłączone z ruchu bo stwarza zagrożenie. zróbcie zdjęcia itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Glupota totalna. Prosty przyklad mlody kierowca bedzie jechal 30km/h zeby nie stracic prawka a stary bedzie sie wnerwial a jezeli ma zapas 48 puktow to co go beda przy wyprzedaniu obciodzily podwujne ciagle i wypadki murowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie przepisy będa niezgodne z prawem Trybunał Konstytucyjny je uchyli , obowiązuje zasada równości wobec prawa nikt nie moze być dyskryminowany ze względy an wiek czy staż
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam wszyscy powinni miec taka samą ilosc punktów czy to jest młody kierowca czy kierowca który ma prawo jazdy x lat tera to bedzie jazda bez trzymanki. Bez sensu te nowe przepisy no i co za tym idzie bedzie wiecej wypadków .Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo dobrze ze na motocykle moża będzie robic prawo jazdy dopiero od 24 lat. Nareszcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdałem 12 miesięcy temu, do chwili obecnej nie dostałem mandatu. 24 ptk w zupełności wystarczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zdałem 12 miesięcy temu, do chwili obecnej nie dostałem mandatu. 24 ptk w zupełności wystarczą.
ja mam prawo jazdy już 8 lat. Zdawałem w wieku 17 lat. W ciągu całego tego czasu miałem łącznie 10 punktów. Według mnie 24 wystarczą spokojnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
wyprzedzanie na pasach na skrzyzowaniu+jazda bez swiateł+jazda bez pasów+przekroczenie predkosci+wyprzedzanie na 3 i bedzie juz pewnie polowa z 48. a przeciez kazdemu moze zdazyc sie taka sytuacja i nie musi byc to od razu osoba, która notorycznie łamie przepisy[/quote] Zapalenie świateł i zapięcie pasów to powinno być coś, co robisz zanim ruszysz z miejsca. I nie pisz, że wyprzedzanie na trzeciego lub na przejściu dla pieszych może się zdarzyć każdemu - nie usprawiedliwiaj się w taki głupi sposób. Wiele kierowców ma jednak na drodze więcej wyobraźni niż Ty. [quote]Według policyjnych danych za 2009 rok najwięcej wypadków na Lubelszczyźnie spowodowali ludzie w wieku 25–39 lat (554 osó, sprawców wypadków w wieku 18–24 lata było 447.
39-25=14 24-18=6 Czy pan redaktor nie widzi, że porównywanie tych dwóch przedziałów wiekowych jest niewiarygodne i bez sensu ? Należałoby wyciągnąć od policji dane dot. przedziałów wiekowych 18-24, 25-32 i 33-39 - wtedy byłoby w miarę obiektywnie ... Zwiększenie limitu do 48 pkt spowoduje na drogach wolną amerykankę ... powinno zostać 24 pkt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co znaczy młody kierowca??? młody wiekiem (18-24) czy stażem ( prawko np. pół roku) Czy jak zdałem je 5 m-cy temu w wieku 29 lat to też jestem "młodym kierowcą" ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim zabierzcie prawo jazdy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szalony napisał:
Wszystkim zabierzcie prawo jazdy...
jestes dumny z tej wypowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
– Bardzo trudno uzbierać 48 punktów. To będzie wręcz zachętą do łamania przepisów – ocenia Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego Automobilklubu. bez wielkich szalenst mozna tyle wyłapać na bardzo krótkim odcinku. wyprzedzanie na pasach na skrzyzowaniu+jazda bez swiateł+jazda bez pasów+przekroczenie predkosci+wyprzedzanie na 3 i bedzie juz pewnie polowa z 48. a przeciez kazdemu moze zdazyc sie taka sytuacja i nie musi byc to od razu osoba, która notorycznie łamie przepisy
Jeśli to się może zdarzyć każdemu to lepiej nie wyjeżdżać na drogę. To się może zdarzyć tylko idiocie bez wyobraźni!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie, świeżo upieczeni kierowcy zazwyczaj jeżdżą ostrożnie i zgodnie z przepisami które pamiętają z kursu, natomiast kierowcy z kilkunastoletnim stażem robią co chcą i co tego ze mają doświadczenie jak jeżdżą po swojemu. Wystarczy zobaczyć jakie problemy ma taki doświadczony kierowca na egzaminie kiedy prawo jazdy mu zabiorą. Wcale nie zdaje za pierwszym czy drugim razem. Rząd wprowadza głupie przepisy które jeszcze zwiększą niebezpieczeństwo na drogach a ludzi uderzą po kieszeni. I tak chyba najlepiej będzie po prostu nie jeździć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
Glupota totalna. Prosty przyklad mlody kierowca bedzie jechal 30km/h zeby nie stracic prawka a stary bedzie sie wnerwial a jezeli ma zapas 48 puktow to co go beda przy wyprzedaniu obciodzily podwujne ciagle i wypadki murowane.
I tak wielu kierowcom powdójne ciągłe służą do wyprzedzania, więc czemu się to ma zmienić. Polacy jeżdżą fatalnie, obojętnie czy są to młodzi kierowcy po kursie czy starzy i doswiadczeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mig napisał:
39-25=14 24-18=6 Czy pan redaktor nie widzi, że porównywanie tych dwóch przedziałów wiekowych jest niewiarygodne i bez sensu ? Należałoby wyciągnąć od policji dane dot. przedziałów wiekowych 18-24, 25-32 i 33-39 - wtedy byłoby w miarę obiektywnie ...
Właśnie tak liczy policja i to są dane z policji. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rastaban napisał:
co znaczy młody kierowca??? młody wiekiem (18-24) czy stażem ( prawko np. pół roku) Czy jak zdałem je 5 m-cy temu w wieku 29 lat to też jestem "młodym kierowcą" ?
Oczywiście stażem, tak jest w tekście
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...