Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
gdybym tyle zarabiała!!!!!! 2500 dyplomowany taka jest prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dyplomowany nie zarabia 5 tyś!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu te bzdury. Żaden nauczyciel nie dostaje tyle. Skąd oni biorą te kwoty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu propagandowy bełkot 'redaktorzynów'. Skąd w tych pustych głowach rodzą się takie tezy! Nauczyciele się dokształcają i podnoszą kwalifikacje bo to ich zawodowy obowiązek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Podczas gdy nauczyciel mianowany zarabia 3913 zł brutto, to nauczyciel dyplomowany otrzymuje 5 tys. zł.' Skąd AUTORZYNA wytrzasnął takie dane? Wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego (w złotych) obowiązujących od dnia 1 wrzenia 2015 r.: nauczyciel stażysta zarobki: 2 265 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 1 993 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 759 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 513 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel kontraktowy zarobki: 2 331 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 042 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 802 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 548 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel mianowany zarobki: 2 647 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 306 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 024 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 724 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel dyplomowany zarobki: 3 109 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 707 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 366 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 2 006 zł (gdy posiada inne wykształcenie). Ciekawe ile AUTORZYNA dostaje za napisanie takich sensacji? Już się zaczną wyścigi, który AUTORZYNA wymyśli większą sensacje z nauczycielem w roli głównej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki artykuł jak i gazeta, jesteście chyba własnością niemieckiego podatnika, czyje interesy reprezentujecie ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdybym tyle zarabiała!!!!!! 2500 dyplomowany taka jest prawda
Jeśli jesteś naprawdę nauczycielem dyplomowanym to wielka szkoda, że nie potrafisz poprawnie pisać. Kłamczuch-ą/em jesteś z pewnością!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiedziałem że dziennik wschodni to szmata ale że aż takie dno...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Podczas gdy nauczyciel mianowany zarabia 3913 zł brutto, to nauczyciel dyplomowany otrzymuje 5 tys. zł.' Skąd AUTORZYNA wytrzasnął takie dane? Wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego (w złotych) obowiązujących od dnia 1 wrzenia 2015 r.: nauczyciel stażysta zarobki: 2 265 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 1 993 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 759 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 513 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel kontraktowy zarobki: 2 331 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 042 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 802 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 548 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel mianowany zarobki: 2 647 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 306 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 024 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 724 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel dyplomowany zarobki: 3 109 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 707 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 366 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 2 006 zł (gdy posiada inne wykształcenie). Ciekawe ile AUTORZYNA dostaje za napisanie takich sensacji? Już się zaczną wyścigi, który AUTORZYNA wymyśli większą sensacje z nauczycielem w roli głównej!
Nie mam pojęcia dlaczego wypisujesz takie głupoty, ale brak przygotowania  pedagogicznego uniemożliwia awans. W artykule podane są zarobki brutto i na pełnym etacie takie są.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiedziałem że dziennik wschodni to szmata ale że aż takie dno...
Dno, bo zdemaskowało "najbiedniejszą" (oprócz pielęgniarek) grupę zawodową? Nauczyciele potrafią tylko jęczeć, że mało zarabiają i grozić strajkami w okolicach matur. A już nauczyć czegokolwiek to niekoniecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wytrzymam gdzie jest te 5000? PO znów uprawia propagandę w celu skłócenia narodu. CO za brednie!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z księżyca są te zarobki nauczycieli. Natomiast stopień nauczyciela dyplomowanego w żaden sposób nie chroni przed zwolnieniem. Dyrektor ma swobodę w kreowaniu polityki kadrowej w szkole (Karta Nauczyciela też niewiele w tej materii jest pomocna!!!).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak tak można kłamać, dyplomowany - 5000 zł ????? Gdzie, w jakiej szkole, chyba w Honolulu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po agresji słownej aż ciężko pojąć, że tak dalego w inwektywach posuwają się osoby uczące młodych obywateli.   Co do zarobków. 5000zł brutto to średnia pensja nauczyciela dyplomowanego. ŚREDNIA! Liczona więc z trzynastką czy nagrodami (poza oczywiście podstawą i różnymi dodatkami jak wiejski, mieszkaniowy, za wychowawstwo, motywacyjny itp.).   Ponadto jeżeli organ prowadzacy (samorząd) nie wypłacił średniego wynagrodzenia nauczycielom o danym stopniu awansu zawodowego (rozumianym jako grupa czyli liczba etatów x średnie wynagrodzenie) to zgodnie z art 30a Karty Nauczyciela wypłacany jest JDU - jednorazowy dodatek uzupełniajacy (czasami nazywany czternastką).   To tak bardzo pobieżnie bez wchodzenia w szczegóły.   Podsumowując przynzać należy nauczycielom rację, że na umowach o pracę nie mają pensji 5000 brutto, ale ich roczne wynagrodzenie w przliczeniu na miesiąc powinno tyle wynosić (dla n.dyplomowanego).   O rzetelność nie pokusił się ani autor ale też uczciwością nie błysneli nauczyciele komentujący w złości ten artykuł, którzy najlepiej powinni znać przecież przepisy dotyczace ich wynagrodzeń i nie kreować się na zawsze biednych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
5000 brutto? Ładny pieniądz, chyba sie skusze. Dalej emerytura możliwa przed 50tym r. ż.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Podczas gdy nauczyciel mianowany zarabia 3913 zł brutto, to nauczyciel dyplomowany otrzymuje 5 tys. zł.' Skąd AUTORZYNA wytrzasnął takie dane? Wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego (w złotych) obowiązujących od dnia 1 wrzenia 2015 r.: nauczyciel stażysta zarobki: 2 265 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 1 993 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 759 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 513 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel kontraktowy zarobki: 2 331 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 042 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 1 802 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 548 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel mianowany zarobki: 2 647 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 306 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 024 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 1 724 zł (gdy posiada inne wykształcenie); nauczyciel dyplomowany zarobki: 3 109 zł (gdy posiada tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym), 2 707 zł (gdy posiada tytuł magistra, ale bez przygotowania pedagogicznego), 2 366 zł (gdy posiada tytuł licencjata), 2 006 zł (gdy posiada inne wykształcenie). Ciekawe ile AUTORZYNA dostaje za napisanie takich sensacji? Już się zaczną wyścigi, który AUTORZYNA wymyśli większą sensacje z nauczycielem w roli głównej!
  Minmalne a rzeczywsite to różnica, z dodatkami, 13stkami i innymi ujami-mujami 5 koła idzie wyciągnąć.  
Dno, bo zdemaskowało "najbiedniejszą" (oprócz pielęgniarek) grupę zawodową? Nauczyciele potrafią tylko jęczeć, że mało zarabiają i grozić strajkami w okolicach matur. A już nauczyć czegokolwiek to niekoniecznie.
  Nie znam bogatych pielęgniarek, a lekarzy owszem. Ty zaś jako że pracujesz w zbliżonej branży idź uczyć do szkoły, bo poziom nauczania na lubelskich uczelniach jest bardzo zbliżony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie takie stawki płacą ??? nawet brutto nauczyciel dyplomowany z najwyższym stopniem awansu ze stażem 15 lat na etacie w samorządowej szkole w mieście zarabia ok 2700 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3913 - zarabia nauczyciel mianowany, a 5000 - nauczyciel dyplomowany ? czy ten pismak na haju? skąd wziął takie liczby, no chyba, że to pensja roczna ( ha ha). Kończą się wakacje to chyba czas, żeby znowu napaść na nauczycieli. Pismaku - wyprostuj ten swój artykuł, albo idź na kasę do biedronki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem nauczycielem dyplomowanym dwa lata temu miałam jeszcze cały etat, wychowawstwo, nadgodzin 2 i 17 lat pracy zawodowej - moja pensja na rękę to 2600. Pracując w gimnazjum. Teraz nie mam niestety etatu wychowawstwa tylko 19 lat pracy moja pensja to 1700 zł - ktoś powie ale masz mniej lekcji, no tak ale pracy przy dokumentach przez cały rok tyle samo i za siedzenie po nocach przed komputerem nikt mi nie płaci, szkolenia również opłacamy w większości sami i spędzamy weekendy na podwyžszenie kwalifikacji, o stresie w pracy nie wspominając - Takie są profity. Wiek emerytalny mamy taki sam jak wszyscy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja ukończyłam podyplomowy kierunek przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na studia z dojazdami wydałam 4 tys. zł. Z dyplomem dostałem podwyżkę netto o 500 zł, czyli wydatek zwrócił mi się po 8 miesiącach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...