Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nieoznakowany radiowóz jechał w terenie zabudowanym prawie 140 km/h (wideo)

Utworzony przez oli, 2 marca 2010 r. o 23:34
Oczywiście kierowcy,którzy zostali przyłapani na wykroczeniu piszą o niskich kwalifikacjach lub wiejskich korzeniach funkcjonariuszy . Sami jeżdżą na kiepskim poziomie,więc koniecznie chcą na ulicach pokazać innym "swoją wyższość" . Jestem wiernym widzem programu "Pirat" na TVN Turbo ,więc wiem coś na ten temat jak to wygląda prawnie . Funkcjonariusze muszą mieć dowód wykroczenia czyli nagranie videorejestratorem . Muszą więc zbliżyć się na odpowiednią odległość i nagrywać minimum na 100 metrach . Następnie powinni zatrzymać ściganego w bezpiecznym miejscu . Nie wiem jak było w opisywanym przypadku,ale prawdopodobnie policjanci działali zgodnie z prawem . Polecam wszystkim "Pirata" - można pośmiać się z buraków,którzy tłumaczą się przed policją . Włażą im w du...e ,aby zaoszczędzić 100zł .Pewnie później na forach plują na policjantów . To dopiero wiocha !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
To co wyprawia polska tzw. drogówka woła o pomstę do nieba !!! Czy ktos wkoncu sie tym zajmie, czy mu si dojśc do nieszczęścia??!! To ze pirat drogowy jedzie łamiąc ograniczenia prędkosci to jest niebezpieczne, fakt. Ale czy mniej niebepziecznym jest gdy w ten sam sposób jedzie ... 2 piratów?!!! Przecież nieoznakowany pojazd z policjantami w środku szalejący po ulicy bez właczonych sygnaów dzwiękowych stanowi takie samo zagrożenie na drodze jak pirat którego niby ściga !! Co mi za różnica czy w moje auto wpakuje sie cywil czy policjant ścigajacey tego cywila i łamiący przy okazji wszelkie mozliwe przepisy??!! Czy ja jadąc po zakręcie mam spodziewać się, że z drugiej jego strony wyjedzie mi na czołówke policyjne sreberko (bez sygnałów dzwiekowych i świetlnych) tylko dletego, że parę kilomertrów wcześniej ktoś przekroczył prędkość o 20 km/h i oni go ścigają??!! Przecież to jest jakas paranoja !! Pomijam juz fakt, że normą u policjantów jest czekanie na popełnienie jak największj liczby wykroczeń przez kierowcę. Pomimo tego, że przepis wyraźnie mówi, że mają NATYCHMIAST zatrzymać kierowcę który popełnił wykroczenie. Pozatym Panie rzeczniku, jak Pan wytłumaczy fakt, że policji drogowej nie interesują inne wykroczenia poza przekroczeniem prędkosci i przekraczaniem ciągłej linii ?? Mogę panu przytoczyć dzesiatki przypadków gdy obok partolu drogówki przejeżdżały samochody łamiąc przepisy ruchu drogowego np. jadąc skrajnym lewym pasem lub z włączonymi światami przecimgilanymi czy zmieniając pas bez kierunkowskazu. Na chorobę mi drogówka która zamiast dbac o bepzieczenstwo na drodze sama stwarza zagrożenie i ma gdziec wykroczenia inne niz predkość.
O pomstę do nieba to woła zachowanie dużej liczby polskich kierowców, a raczej pseudokierowców. A że czekają na większą liczbę wykroczeń... cóż... bardzo dobrze. Recydywa nie popłaca. Jeżdżę wiele lat i jeszcze nigdy nie zatrzymał mnie samochód z wideorejestratorem. A pajaców nagminnie łamiących przepisy zazwyczaj łapię na pierwszych-drugich swiatłach miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Polsce powinna powstać sieć radarów stacjonarnych tak jak we Francji . Policja miałaby mniej pracy i wreszcie dotarłoby do kierowców,że istnieje coś takiego jak kultura . Inwestycja zwróciłaby się w ciągu tygodnia a frajerzy płaciliby bez dyskusji .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=HdsJwbEjCCs http://www.youtube.com/watch?v=w3nKP8XM6As po temacie smiech i kompromitacja....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie kraśnickie mondeo nie ma żadnych naklejek ani koguta i nie wydaje się być policyjnym autem jak ktoś o tym nie wie. http://images45.fotosik.pl/268/6142f2496832d8e0med.jpg http://images39.fotosik.pl/263/3e99544d71415414med.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelska drogówka powinna dostać "pojazd rejestrujący", taki jak ma warszawska drogówka.Kosztował 1 mln zł ,ale zwrócił się w ciągu tygodnia . Rejestruje wszystkie wykroczenia . Chamstwo na drogach trzeba zwalczać wszelkimi sposobami ! ! !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra robota panowie policjanci . Górne widełki i bez negocjacji !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
policjantów na śmietnik a morderców pędzących 140 beatyfikować, utworzyć fundusz współczucia. Największemu kozakowi wypłacać zapomogę- niech ściga się z całym normalnym światem. Wyrazy WSPÓłCZUCIA dla bohatera artykułu. A może dać mu odszkodowanie z odsetkami "?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUBELSKIE TO PROWINCJA I POLICJA Z TEGO WOJEWÓDZTWA TO WIESNIAKI,DO TEGO BUTNE I BESZCZELNE!!CO TAM BEZPIECZĘNSTWO INNYCH KIEROWCÓW,PO CO WŁĄCZAĆ KOGUTA,TAK JAKBY TO WYMAGAŁO EKSTRA DZIAŁAŃ I KOMBINACJI..NIESTETY POLICJA WIE LEPIEJ I ŻADEN TAM PRAWNIK CZY INNY OBYWATEL NIE BEDZIE JEJ POUCZAŁ!!CZASAMI JESTEM PO STRONIE POLICJI ALE BUTA JEJ FUNCKJONARIUSZY POWODUJE,ŻE NIE JEST OT INSTYTUCJA,CHOĆ UTRZYMYWANA Z MOICH PODATKÓW,KTÓRĄ DARZYŁ BYM SZACUNKIEM..NIESTETY SAMI POLICJANCI NA TO ZAPRACOWALI,ŻE SĄ LEKCEWAŻENI PRZEZ OBYWATELI!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
Oczywiście kierowcy,którzy zostali przyłapani na wykroczeniu piszą o niskich kwalifikacjach lub wiejskich korzeniach funkcjonariuszy . Sami jeżdżą na kiepskim poziomie,więc koniecznie chcą na ulicach pokazać innym "swoją wyższość" . Jestem wiernym widzem programu "Pirat" na TVN Turbo ,więc wiem coś na ten temat jak to wygląda prawnie . Funkcjonariusze muszą mieć dowód wykroczenia czyli nagranie videorejestratorem . Muszą więc zbliżyć się na odpowiednią odległość i nagrywać minimum na 100 metrach . Następnie powinni zatrzymać ściganego w bezpiecznym miejscu . Nie wiem jak było w opisywanym przypadku,ale prawdopodobnie policjanci działali zgodnie z prawem . Polecam wszystkim "Pirata" - można pośmiać się z buraków,którzy tłumaczą się przed policją . Włażą im w du...e ,aby zaoszczędzić 100zł .Pewnie później na forach plują na policjantów . To dopiero wiocha !!!
Masz rację ale nie do końca.Sama policja łamie przepisy bezkarnie ścigając tych o których piszesz.Był taki przypadek że ukarali kobietę która niby im wyjechała z podporządkowanej.Sęk w tym że oni samo mieli za dużą prędkość w tym miejscu (wjeżdżali w zabudowany).Gdyby jechali koło 50 km/h do wymuszenia pierwszeństwa by nie doszło ! Nie wspomnę o innych nieprawidłowościach policji w tym programie.A komentujący w tym programie niewiele ustępuje inteligencją karanym kierowcom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam komentarze i nie mogę wyjść z podziwu nad głupotą "skrzywdzonych " kierowców ,bo tylko tacy piszą idiotyzmy . Gorszy was rzekome łamanie przepisów przez policję a sami jeździć nie potraficie ! Zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami i nie będzie problemu ! Przejechałem całą Europę, to wiem jak jeżdżą normalni ludzie . I tu nie ma nic wspólnego jakość dróg , bo w każdym kraju są drogi lokalne -równie zakorkowane jak u nas ,ale tam jest kultura .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy z was gloryfikuja drogówke i zwracją uwage na chamstwo na drogach. Tylko że na to chamsto pozwala sama .. drogówka !!! Tak, moi mili panowie i panie nie przesłyszeliście sie - sama drogówka Jak inaczej nazwać fakt, że za przekroczenie prędkosci o 20 km/h zostanie sie zatrzymanym natychmiast, ale za takie wykroczenia jak nieużywanie kierunkowskazów podczas mieny pasa ruchu, permanentna jazd alewym pasem (200 zł i 2 pkt karne), czy jazda z właczonymi światłami przecimgilenymi gdy jest normalna przejrzystość powietrza drogówka juz nie zatrzyma??!! Przecież to jest jawne uczeniu kierowców, że mogą robić wszysko byle by jeżdizli z dozwolona predkoscią !! Fotoradary czy kontrola prędkosci nie poprawi kultury na drogach !!!! A juz tym bardziej nie zmieni tego fakt, że policjanci sa wyjęci z pod prawa i bezkarnie mogę je łamać, bo to w luziach tylko rodzi bunt i efekt bedzie zupełnie ODWROTNY od zamierzonego !! Puki policja nie zacznie NAPRWDE dbać o bezpieczenstwo na drogach (a nie tylko o prędkość), puki nie zacznie sama dawać swoim zachowaniem dobrego przykładu, nic sie nie zmieni !! Nastawiano setki słupów pod fotoradary. Nakupowano setki nieoznakowanych aut z videorejestratorami. Za to wszystko zapłaciliśmy my- obywatele i co ??!! I NIC !!! Jak było niebzpiecznie tak jest !! A dlaczego, ano dlatego że policja ma gdzieś wykroczenia inne niż prędkość !! a to nie prędkośc zabija tylko brak myślenia i brawura !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kotti napisał:
Masz rację ale nie do końca.Sama policja łamie przepisy bezkarnie ścigając tych o których piszesz.Był taki przypadek że ukarali kobietę która niby im wyjechała z podporządkowanej.Sęk w tym że oni samo mieli za dużą prędkość w tym miejscu (wjeżdżali w zabudowany).Gdyby jechali koło 50 km/h do wymuszenia pierwszeństwa by nie doszło ! Nie wspomnę o innych nieprawidłowościach policji w tym programie.A komentujący w tym programie niewiele ustępuje inteligencją karanym kierowcom.
Wymuszenie to wymuszenie - zapewniam Cię,że w razie wypadku tylko to się liczy . Sądzisz,że to program na żywo ? Przecież zanim wyemitują to sprawdzają wszystko pod względem prawnym . Chyba zgodzisz się,że większość złapanych głupio się tłumaczy i jęczy o 100zł ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
Niektórzy z was gloryfikuja drogówke i zwracją uwage na chamstwo na drogach. Tylko że na to chamsto pozwala sama .. drogówka !!! Tak, moi mili panowie i panie nie przesłyszeliście sie - sama drogówka Jak inaczej nazwać fakt, że za przekroczenie prędkosci o 20 km/h zostanie sie zatrzymanym natychmiast, ale za takie wykroczenia jak nieużywanie kierunkowskazów podczas mieny pasa ruchu, permanentna jazd alewym pasem (200 zł i 2 pkt karne), czy jazda z właczonymi światłami przecimgilenymi gdy jest normalna przejrzystość powietrza drogówka juz nie zatrzyma??!! Przecież to jest jawne uczeniu kierowców, że mogą robić wszysko byle by jeżdizli z dozwolona predkoscią !! Fotoradary czy kontrola prędkosci nie poprawi kultury na drogach !!!! A juz tym bardziej nie zmieni tego fakt, że policjanci sa wyjęci z pod prawa i bezkarnie mogę je łamać, bo to w luziach tylko rodzi bunt i efekt bedzie zupełnie ODWROTNY od zamierzonego !! Puki policja nie zacznie NAPRWDE dbać o bezpieczenstwo na drogach (a nie tylko o prędkość), puki nie zacznie sama dawać swoim zachowaniem dobrego przykładu, nic sie nie zmieni !! Nastawiano setki słupów pod fotoradary. Nakupowano setki nieoznakowanych aut z videorejestratorami. Za to wszystko zapłaciliśmy my- obywatele i co ??!! I NIC !!! Jak było niebzpiecznie tak jest !! A dlaczego, ano dlatego że policja ma gdzieś wykroczenia inne niż prędkość !! a to nie prędkośc zabija tylko brak myślenia i brawura !!
Pewnie masz rację,ale ja nie przypominam sobie kogoś kto nie włącza kierunkowskazów a jeżdżę naprawdę dużo a przekraczających prędkość jest cała masa . Wystarczy wyjechać na dowolną trasę i jechać z max. dozwoloną . Jeśli chodzi o jazdę lewym pasem,to wcale się nie dziwie ,jeśli na prawym są koleiny czy dziury . Czy prędkość zabija ? Widziałem stłuczkę na parkingu i widziałem zderzenie przy 100km/h . Jest różnica... A tak na poważnie : drogi publiczne są dla wszystkich -również dla "panów w kapeluszu " ,staruszek na przejściu dla pieszych itp . a droga hamowania i czas reakcji wydłuża się ze wzrostem prędkości .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym przypadku Policja ewidentnie łamie prawo, którego przestrzegania wymaga od każdego obywatela, czyli mamy już w tym miejscu paradoks. Zgadzam się z opinią prawnika, który stwierdził, że policjanci w tym przypadku nie byli pojazdem uprzywilejowanym i musieli przestrzegać tych samych przepisów, co wszyscy kierujący pojazdami. Pan Wójtowicz kompromituje się, twierdząc, że policjanci nie musieli włączać koguta, gdyż działali w stanie tzw. wyższej konieczności. Nieprawda - jeżeli działają w stanie tej wyższej konieczności, to mają obowiązek włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, wówczas są pojazdem uprzywilejowanym i dopiero wtedy mogą nie stosować się np. do ograniczeń prędkości, czy też innych przepisów. Ponadto jak ktoś też słusznie zauważył, bez włączonych tych sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci są takimi samymi piratami drogowymi, co ci, których wtedy ścigają. Stwarzają takie samo, o ile nie większe zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Panu, a także wszystkim kierowcom, którzy zostali w ten sposób sfilmowani przez tzw. piratów drogowych poruszających się nieoznakowanymi radiowozami bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych proponuję złożenie zawiadomienia do prokuratury o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy państwowych, jakimi niewątpliwie są policjanci. Również należy w tym zawiadomieniu opisać wszystkie wykroczenia (te same, które zostały zarejestrowane na wideorejestratorze) i wnieść o ukaranie mandatem karnym pirata-kierowcę takiego radiowozu lub o skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu. Podsumowując - Policja działając w ten sposób nie chroni bezpieczeństwa i dobra innych uczestników ruchu drogowego, tylko poluje na innych kierowców w celu wlepienia jak najwyższego mandatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego policjanci z Kraśnika nie zapinają pasów? A każą za to innych? Kolega policjant opowiadał mi, żeby nie piszczał sygnał o nie zapiętych pasach to wkładają końcówki "kupione" na złomie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mili państwo znów ten KRAŚNIK i ci panowie co uważają się za policjantów z ceglastego Mondeo. A nie pobili czasami kierowcy, jak innego, któremu skradziono telefony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Kierowca~ napisał:
A dlaczego policjanci z Kraśnika nie zapinają pasów? A każą za to innych? Kolega policjant opowiadał mi, żeby nie piszczał sygnał o nie zapiętych pasach to wkładają końcówki "kupione" na złomie.
Tak . Zapomniałeś jeszcze o załogach karetek i strażakach,którzy notorycznie nie zapinają pasów . To skandal . Chyba nie wyspałeś się dzisiaj ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi dzienniku, czytelnicy, policjanci ruchu drogowego a w szczególnosci wasi przelozeni. Nie da sie ukryc ze poscig w tym przypadku za "piratem drogowym" trwal dosc dlugo, policjanci ruchu drogowego nie zrobili nic aby wczesniej zatrzymac kierowce, ktory bez watpienia jechal z duza predkoscia, lamal inne przpisy wynikajace z kodeksu stwarzajac przy tym zagrozenie dla innych uczestnikow. Zatrzymali dopiero gdy zmierzyli mu predkosc pomimo, iz wczesniej bylo wiele ku temu powodow. W tym przypadku i wielu innych policjanci z ruchu drogowego nie powinni czekac az szaleniec zrobi komus krzywde przy tym sami lamac przepisow nie wlaczajac sygnalow po to aby tylko zmierzyc predkosc. W takich przypadkach powinno wyciagac sie rowniez konsekwencje od policjantow RD. Moim skromnym zdaniem reakcja na wykroczenie powinna byc natychmiastowa realcja oczywiscie jezeli jest to mozliwe ale wybaczcie w nocy, teren zabudowany nie ma zludzen ze policjanci RD pozwalajac na taka jazde przyczynili by sie do tragedii gdyby tylko taka powstala i mysle ze nikt suchej nitki wtedy juz na nich by nie pozostawil.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... ale policjantów na tym forum chyba Pan Wójtowicz wszystkich posadził przed komputerem i kazał pisać. Panie Wójtowicz przed wypowiedziami proszę zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. To nie jest gruba książka dasz Pan radę ją przeczytać np. na urlopie, polecam . Pełnisz pan służbę jako osoba "zaufania publicznego" a bredzisz Pan od rzeczy wciskając społeczeństwu ciemnotę. Wyobraź Pan sobie że społeczeństwo potrafi czytać ze zrozumieniem czyta samo a nie jak w Pańskim przypadku (tak wynika z Pana wypowiedzi) powiedziano Panu na "kursie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...