Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nieoznakowany radiowóz jechał w terenie zabudowanym prawie 140 km/h (wideo)

Utworzony przez oli, 2 marca 2010 r. o 23:34
amisz napisał:
Pewnie masz rację,ale ja nie przypominam sobie kogoś kto nie włącza kierunkowskazów a jeżdżę naprawdę dużo a przekraczających prędkość jest cała masa . Wystarczy wyjechać na dowolną trasę i jechać z max. dozwoloną . Jeśli chodzi o jazdę lewym pasem,to wcale się nie dziwie ,jeśli na prawym są koleiny czy dziury . Czy prędkość zabija ? Widziałem stłuczkę na parkingu i widziałem zderzenie przy 100km/h . Jest różnica... A tak na poważnie : drogi publiczne są dla wszystkich -również dla "panów w kapeluszu " ,staruszek na przejściu dla pieszych itp . a droga hamowania i czas reakcji wydłuża się ze wzrostem prędkości .
NOk kolego to nie wiem gdzie ty jeżdzisz skoro nie przypominasz sobie nikogo kto by nie właczał kierunku przy zmianie pasa ruchu (czyżby taka sama amnezja jak w przypadku posłów??!!) bo ja codziennie na lubelskich ulicach widuję ok ... 20-30 takich pacjentów !!! w tym parę razy byłem świadkiem jak ktoś zmienił pas bez sygnalizacji wjeżdżając przezd ... radoiowóz !! I co i nic !! A jak niebzepizcne to jest wystarczy tylko chwilę pomyśleć !! Co do jazdy lewym pasem. Najdziwniejsz ejest to że nawet na nowo oddanych drogacjh lub swieżo wyremontowanych ludzie tak jeżdża a drogówka na to uwagi zupełnie nie zwraca a jest to wykroczenie zagrożone montatem karnym w wys. 200 zł i 2 pkt (patrz. obwodnica Piask, wyremontowany odcinek Al. Witosa, Al. Sp. Pracy, dwupasmówka za Ciecieżynem - choc prawy pas jest z nową nawierzchnią). To samo jest ze światłami przecimgilenymi. Przepisy jasno stanowią kiedy można z nich korzystać. Ale droggówki to nie interesuje. Wrazie wypadku spowodowanego oślepieniem napisze sie "nie dostosował predkości do warunków panujących na drodze" i tak mit predkosci będzie trwał nadal. więc żadne to wytłumaczenie dla drogówki. Albo sie dba o bezpieczenstwo na drogach albo nie !! Nie da się dbac o bezpieczenstwo i mówić, że nieprzestrzeganie jednego przepisu jest "be" a innego "cacy". Jest to po prostu uczenie ludzi braku szacunku do prawa. Bo ludzie doskonale potrafia kalkulowąc i widza na co drogówka im pozwala, a chyba nie o to chodzi prawda?? Policja ma mi POMAGAĆ na drodze a nie urządzac zasadzki !! Po co więc ustawiac sie za znakim pozostawionym po robotach drogowych (miałem taki przypadek na drodze Lublin-Chełm i policjant sam powiedział że zagrożenia nie stowrzyłem ale znak po robotach stoi więc ...) zamiast zgłosić aby zarządca drogi natychmiast usunął taki znak?? Czy to ma pomóc w postrzeganiu policji ?? Chyba w negatywny sposób !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeden i drugi scigal pirata i zaden nie wlaczyl sygnalow i jeden tylko jest winny cuda:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Wymuszenie to wymuszenie - zapewniam Cię,że w razie wypadku tylko to się liczy . Sądzisz,że to program na żywo ? Przecież zanim wyemitują to sprawdzają wszystko pod względem prawnym . Chyba zgodzisz się,że większość złapanych głupio się tłumaczy i jęczy o 100zł ?
Masz rację, program Uwaga Pirat w TVN Turbo, nie jest na żywo i ale tak jest zmontowany aby wzbudzał jak najwięcej emocji i sensacji a tym samym podnosił oglądalność i pod tym względem najczęściej wybierani bohaterowie tego programu. W tej chwili rzadko oglądam ten program, głównie ze względu na poziom kultury prowadzącego i jakość jego komentarzy, dla mnie są żałosne. Choć zaważyłem jedną rzecz, teraz chyba rzeczywiście sprawdzają czy w programie nie widać jak Policja łamie przepisy, ale na początku to praktycznie w każdym odcinku zdarzały się takie przypadki. I jeszcze jedno, nie większość złapanych tylko "pokazanych", a to jest pewna różnica.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na początku filmu widać jak chłopaki wjeżdżają w zabudowany z prędkością 82km/h, jeszcze przed zawrotką i co na to pan rzecznik prasowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krawężnik powinien dostać przykładny słony mandat. Nie był pojazdem uprzywilejowanym, koniec kropka. Włączenie migacza trwa dwie sekundy. Działali w stanie wyższej konieczności??? Tego Niemca co doprowadzili gazem do śmierci w Białymstoku za zaparkowanie w zatoczce - też to był stan wyższej konieczności??? Chociaż ja tego nie robię to nie dziwię się, że ludzie wypisują na murach hwdp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oli napisał:
Warto było dla kilku złotych i nieprzychylnych opinii ?
jak by cię ktoś pier***nął jadąc za szybko a policjanci by nie reagowali to bys przeklinał policję, dzisioaj prz\eklinasz policje,ża to,że ścigali bezmózgowca, który jeździ kilka razy szybciej niż można w tym terenie. Zawsze komus policja przeszkadza i przeważnie tym którzy mają coś na sumieniu. Może policja twoim zdaniem nie powinna mieć żadnych praw, nawet broni, a na pewno nie radarów... "Róbta co chceta na drogach" Tak by tobie pasowało? Pagagrafy to sobie można w *** wsadzić, paragrafami policjanci się nie obronią kiedy napadają ich szczeniaki, a policjant nie strzela żeby zabić sku***ela bo by się społeczeństwu naraził. A szczeniaki i bydlaki robią w Polsce co chcąCzy tobie to pasuyje??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
and napisał:
Krawężnik
najgorsze jak śmieciarstwo dostaje dostęp do anonimowego internetu, może wypisywac co chce, ale do czasu smiecie do czasu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antygłupiec napisał:
jak by cię ktoś pier***nął jadąc za szybko a policjanci by nie reagowali to bys przeklinał policję, dzisioaj prz\eklinasz policje,ża to,że ścigali bezmózgowca, który jeździ kilka razy szybciej niż można w tym terenie. Zawsze komus policja przeszkadza i przeważnie tym którzy mają coś na sumieniu. Może policja twoim zdaniem nie powinna mieć żadnych praw, nawet broni, a na pewno nie radarów... "Róbta co chceta na drogach" Tak by tobie pasowało? Pagagrafy to sobie można w *** wsadzić, paragrafami policjanci się nie obronią kiedy napadają ich szczeniaki, a policjant nie strzela żeby zabić sku***ela bo by się społeczeństwu naraził. A szczeniaki i bydlaki robią w Polsce co chcąCzy tobie to pasuyje??
Kolego, masz nik "antygłupiec" a nie myslisz Mieli gościa nagranego jak przekroczył predkość i wyprzedzał na ciagłych, takl ? No to po jaką cholere za nim jechać jak wariat i samemu stwarzac zagrożenie dla innych ??!! Nie mozna wrócić do komendy i na podstawie nagrania ustalić własciciela auta. Nastepnie wystawić mandacik i przesłać go pocztą?? Ewentualnie nie można zadzwonić do kolegów i powiedzieć "w waszym kierunku drogą nr ....., jedzie samochód maki ... kolor .... o numerach ..... Zatrzymajacie go za popełnienie następujacych wykroczeń ...... My zaraz do was dojedziemy i przerdstawimy kierowcy nagranie" Prawda ze proste !! i nie stwarzajace zagrozenia dla innych uczestników ruchu. Tylko te warianty mają jedną istotna wadę. Mianowicie nie dają możliwości poszalenia po publicznej drodze "sreberkiem" za pieniadze podatnika i o to tu własnie chodzi, niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policji wolno nie stosować się do przepisów ruchu drogowego bo sami sobie mandtau nie wlepią. W ogóle to takie praktyki są na porządku dziennym a panowie zamiast dawać dobry przykład kierowcom robią zupełnie odwrotnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy policja łamie prawo ,ale wiem że wielu kierowców notorycznie przekracza prędkość . To najczęstsze wykroczenie . Oczywiście są też inne wykroczenia,ale zdarzają się znacznie rzadziej . Zacznijmy od siebie zamiast patrzeć na innych ,wtedy policja nie będzie miała co robić . Pewnie zgodnie z przepisami jeżdżą tylko panowie w kapeluszu,ale to by znaczyło ,że cała UE to panowie w kapeluszach... Pozdrawiam wszystkich "miszczów" prostej !!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie włączanie kierunkowskazu jest superważne tak jak i jazda właściwym pasem,ale to prędkość zabija . Rok temu zginęło dziecko mojego sąsiada . Młody kierowca jadący w terenie zabudowanym, potrącił na przejściu dziewczynkę wracającą ze szkoły . Według policji jechał ok.110 km/h . To wielka tragedia . Sprawca długo nie wyjdzie z więzienia . Mam nadzieję,że współwięźniowie dobrze go traktują . Może miał żonę ? Ciekawe czy na niego czeka? Pracę pewnie też stracił... Zastanów się jeden z drugim ,zanim nazwiesz kogoś emerytem . Zanim kogoś zabijesz ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jtd napisał:
Nie wiem czy policja łamie prawo ,ale wiem że wielu kierowców notorycznie przekracza prędkość . To najczęstsze wykroczenie . Oczywiście są też inne wykroczenia,ale zdarzają się znacznie rzadziej . Zacznijmy od siebie zamiast patrzeć na innych ,wtedy policja nie będzie miała co robić . Pewnie zgodnie z przepisami jeżdżą tylko panowie w kapeluszu,ale to by znaczyło ,że cała UE to panowie w kapeluszach... Pozdrawiam wszystkich "miszczów" prostej !!!!!!!!!!!!
Zdecydowanie za mało jeździsz i mało widziałeś, stąd takie twierdzenie. A policja niestety, sama nie daje dobrego przykładu. Panowie bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość czy to samochodami służbowymi czy prywatnymi wiedząc, ze i tak nikt im nic nie zrobi, przy okazji zachowując się tak jak wiekszość kierowców a powinni inaczej bo ludzie patrzą i wyciągają wnioski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To deb***owi wolno jechać szybko iłamać przepisy a policji nie???czy piszący trochę myślą. Policja powinna do takich osobników strzelac aby wyeliminować zagrożenie na drodze. Dość tolerancji dla bezmózgowców na drogach. Należałoby zabierać prawo jazdy dożywotnio bezmózgim kierocom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duchnik napisał:
Czytam komentarze i nie mogę wyjść z podziwu nad głupotą "skrzywdzonych " kierowców ,bo tylko tacy piszą idiotyzmy . Gorszy was rzekome łamanie przepisów przez policję a sami jeździć nie potraficie ![/quote] Nie chodzi o rzekome, ale o faktyczne łamanie nie tylko przepisów, ale łamanie zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku
~gość~ napisał:
Wymuszenie to wymuszenie - zapewniam Cię,że w razie wypadku tylko to się liczy[/quote] I to jest głupota. Jeśłi jakiś wariat wyskoczy zza zakrętu i nie mogłem go zauważyć wyjeżdżając z podporządkowanej (bo był za zakrętem) to dlaczego ja jestem winien? Mogę przewidywać sytuację na podstawie tego, co jest widoczne na drodze, a nie na podstawie tego, co dzieje się za zakrętem lub wzniesieniem.
jan serce napisał:
Tak . Zapomniałeś jeszcze o załogach karetek i strażakach,którzy notorycznie nie zapinają pasów
Jeśli jadą pojazdem uprzywilejowanym, to owszem, mogą nie zapinać; ale tu jest mowa o zwykłych pojazdach. [quote name='antygłupiec' post='243064' date='3.03.2010, 10:37:29']jak by cię ktoś pier***nął jadąc za szybko a policjanci by nie reagowali to bys przeklinał policję,
Owszem, ale piszesz nie na temat; tu przeklinają policję za niebezpieczną jazdę [quote name='LUDZIEEEEE' post='243168' date='3.03.2010, 13:01:29']To deb***owi wolno jechać szybko iłamać przepisy a policji nie???
Argument na poziomie dzieci z piaskownicy: "on zrobił źle to mi też wolno"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech nie będzie policji nich nie będzie niczego..dla wszystkich kononowiczów twierdzących iż powinien jechać dalej i zabijać nasze dzieci matki żony ojców...a tak wogóle doszły mnie słuchy że tym lexusem jechał niejaki duży przekręt z lublina leon p.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawca wykroczeń to człowiek bardzo dobrze sytuowany(LEXUS, PORSCHE)"prezes", mając pieniądze zatrudnił pół tuzina adwokatów którzy będą udowadniać że to co zrobił -to tak naprawdę tego nie zrobił, udowodnią również i to, że wyprzedzanie z nadmierną predkością na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania do tego nocą w obszarze gdzie należy zachować szczególną ostrożność to wina policji. Wciągnąć w to media wywołać burzę i mamy gotowy przepis na cwaniaka drogowego, którego nie byłoby gdyby nie jego "portfelik". Cwaniaczku a gdzie honor..? wiesz co to takiego, swój biznes też m.in w oparciu o niego zbudowałeś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem uważam ,że w dzisiejszych czasach być Policjantem to wyjątkowe wyzwanie. Wielki szacunek do waszej pracy i wytrwałości.Podziwiam ich za niezłomność do działania i współczuję żenujących zarobków. Jeszcze trochę czasu upłynie ,zanim społoczeństwo dojrzeje do miana współczesnego i dostrzeże fakt ,że jako nieliczna grupa zawodowa swoją pracą poświęca niejednokrotnie najwyższe dobro jakim jest życie człowieka . Czekam na ostateczne zakończenie sprawy i myślę ,że rzetelny dziennik wschodni nie omieszka na łamach prasy poinformować jak zakończyła się przedmiotowa sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzeczywiście to leksus rx300 pana leona, no nieźle...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...