Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Od sylwestra pojedziemy szybciej polską autostradą

Utworzony przez Gość, 27 grudnia 2010 o 21:20
autostrada co to takiego ? bo ja z lubelskiego jestem
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szybciej na autostradach, drogach ekspresowych i… obok fotoradaru. Policjanci nie są zachwyceni: Po takich drogach, jakie mamy w naszym województwie, nie powinniśmy jeździć szybko – tłumaczą. Tyle że u nas nie ma ani autostrad ani ekspresówek więc o co chodzi??? Ja problemu nie widzę bo nas to nie nie dotyczy.
0
Gość napisał:
autostrada co to takiego ? bo ja z lubelskiego jestem
Pewna legenda głosi, że to taka szeroka szosa. Pewne tajemnicze, wzajemne ustawienie planet i gwiazd względem siebie, astrologowie uważają za przyczynę odświeżania tej przypowieści mniej więcej co 5 lat.
0
Policjanci, przestańcie tak pierniczyć. Sami też jeździcie swoimi prywatnymi samochodami więcej niż znaki przewidują. Przestańcie traktować prędkość jak jakieś fatum. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna prędkość. Zamiast wydawać kasę na fotoradary i inne narzędzie do uprzykrzania życia kierowcom, należałoby wydać te kasę na szkolenia. Kursant, który na kursie na prawo jazdy jedzie po mieście 40 km/h nie ma zielonego pojęcia o tym jak pojazd zachowuje się przy wyższych prędkościach na śniegu, czy lodzie. Kursant, który prawko robił wiosna, a zdawał jesienią nie ma zielonego po0jęcia, jak ruszyć samochodem na oblodzonej nawierzchni, ani jak wyjechać z zaspy, co robić w razie poślizgu. Ale tego żaden "mądry" w białej czapce z daszkiem nie widzi. Widzi tylko mandat i premię za liczbę ukaranych kierowców. Co z tego, że ktoś będzie jechał 20 km/h, jak nie będzie się patrzył wokół siebie i przy włączaniu się do ruchu wpierniczy się pod prawidłowo jadącą 30 tonową ciężarówkę? To nie od prędkości, a od umiejętności kierowców zależy bezpieczeństwo na drodze , i dlatego tysiące polskich kierowców zaprawionych w drogowych bojach (w tym również policjantów po służbie i na służbie) jedzie sobie poza terenem zabudowanym 100, a nawet 120 i bezpiecznie dojeżdża do celu podróży nie powodując zagrożenie w ruchu lądowym. Jak jesteście tacy mądrzy, to dajcie mi gwarancję, że przy 90 km/h nie spotka mnie na drodze żadne niebezpieczeństwo. Prawda jest taka, że zachowanie wszystkich przepisów daje gwarancje uniknięcia mandatu. Tylko i wyłącznie, natomiast nie daje żadnych gwarancji na bezpieczny przejazd.
0
Mieszkam w Szwecji i nie ma tu punktów karnych,a mimo to wszyscy jeżdżą przepisowo.Jeśli jest znak 50 km/h to jedzie się 49 km/h (max 54kmh).Zdecydowana większość wypadków jest spowodowana przez dzikie zwierzęta wychodzące na drogę.Dlaczego się nie szaleje na drogach ??? Bo za przekroczenie prędkości są tak dotkliwe mandaty,że nikomu się to nie opłaca (za przekroczenie 15 km jest ok.600 PLN).To samo jest z parkowaniem-320 PLN.Nie ma tu piratów drogowych(no może 1-2 procent) Można ???
0
Administracyjne ograniczenia prędkości powinny być całkowicie zniesione.
0
Hmm a gdzie mamy w polsce autostrady? hehe śmiech na sali...
0
Podzielam zdanie pana Gorczycy! Owszem zamiast zwiększać maksymalną prędkość możemy ją zmniejszyć na terenie zabudowanym np. do 30km/h, ale co to da???? I tak wszyscy będą jeździć znacznie szybciej, a to nie szybkość zabija tylko głupota uczestników ruchu!!
0
NA LUBELSZCZYŻNIE ZA 150 LAT
0
a co z drogami krajowymi? pzydało by się z 20km/h więcej
0
Z całym szacunkiem dla pana Gorczycy, nie wierzę w rozsądek polskich kierowców, a poza tym polskie drogi expresowe i autostrady nie przypominają tego co określa się takim mianem w cywilizowanym świecie. Ale skoro najlepszymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach w tym kraju są jak we wszystkim parlamentarzyści, to życzę wam i sobie szerokiej drogi.
0
Z całym szacunkiem dla pana Gorczycy, nie wierzę w rozsądek polskich kierowców, a poza tym polskie drogi expresowe i autostrady nie przypominają tego co określa się takim mianem w cywilizowanym świecie. Ale skoro najlepszymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach w tym kraju są jak we wszystkim parlamentarzyści, to życzę wam i sobie szerokiej drogi.
0
Piaski Lublin ma dwa pasy ruchu w jedną i w drugą stronę ale ma takie dziury że powinni z ograniczenia 50 km/h zrobić 2 km/h
0
sepjotorr napisał:
To samo jest z parkowaniem-320 PLN ???
To gdzie parkują? w powietrzu ?
0
Tylko gdzie są te autostrady...
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: