Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ok. 500 osób demonstrowało przed ambasadą Ukrainy w Warszawie

Utworzony przez Bardzo proszę o poparcie, 19 lutego 2014 o 23:16
Tak się wszyscy zapatrzyli na ten Majdan,ze z pamięcią niektórych zrobiło się coś złego. Kresowiacy i ich rodziny którzy chcieli W Lublinie upamiętnić ofiary UPA na Wołyniu i w Galicji Wschodniej poprzez postawienie obelisku na skwerze Ofiar Wołynia - u zbiegu ulic Głębokiej i Raabego, dowiedzieli się od pani Wojewody Szołno-Koguc,ze to nie było ludobójstwo.Woj. Komitet OPWiM przegłosował wykreślenie słowa "ludobójstwo" z napisu na pomniku i z tego powodu chcemy jutro,tj w czwartek,20.II.2014 r spotkać się na ul.Spokojnej 4 i TYLKO SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO GLORYFIKOWANIU ZBRODNICZEJ DZIAŁALNOŚCI UPA. Kresowiacy to ludzie na wskroś przegrani i skrzywdzeni przez swoją ojczyznę-na Kresach mieszkali ci,którzy walczyli w wojnie z Sowietami ale jak byli mordowani i zarzynani przez ukraińskich rezunów,nie miał ich kto wspierać.Trauma na całe życie z powodu utraty bliskich,utraty domów,majątków a przede wszystkim z powodu tego że widzieli najgorsze zbrodnie i największe krzywdy jakie człowiek człowiekowi może wyrządzić.Ale Ukraina została bratnią republiką naszego wielkiego brata i o losach Kresowiaków wszyscy milczeli.Dzisiaj nad Majdanem ciągle widać flagi banderowców,ale nasi politycy (kto im płaci?) prześcigają się w uprzejmościach i przyjaznych gestach wobec Ukraińców.Czy to nie godne potępienia że ci,którzy jeszcze żyją,wówczas małe dzieci lub młodzi ludzie nie mogą postawić pomnika aby ocalić pamięć o swoich pomordowanych bliskich?? Ludzie,gdzie ja żyję,czy to właśnie demokracja,że na pomniku,którzy finansują rodziny pomordowanych,nie można napisać o ludobójstwie??!! Proszę,przyjdźcie jutro, w czwartek o godz 12-tej pod Urząd Wojewódzki na ul.Spokojną,milcząc upomnimy się o pamięć i prawdziwą twarz historii.Dosyć tego zakłamania,trwającego 70 lat! Apelujemy do Kresowian i wszystkich osób, którym leży na sercu zgodne z prawdą upamiętnienie ofiar banderowców o poparcie naszego protestu poprzez obecność przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Spokojnej 4 w czwartek 20 lutego o godzinie 12,00    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O ile zgadzam się z przedmówcą w kwestii upamiętnienia ofiar UPA jako zbrodniczej organizacji, którą należy traktować jak przedstawicieli III Rzeszy Niemieckiej, o tyle nie zgadzam się na pisanie tego w kontekście protestów na Ukrainie, gdyż powiązanie tych faktów raczy sugerować, że popieranie protestujących na Ukrainie jest popieraniem ludzi z UPA. Człowieku, to było 70 lat temu. Nie wiń obecnego pokolenia za winy ich dziadków....!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: skraca.cz/navigator Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer" a zobaczysz gdzie jest i co robi. Dokładność pomiaru do 150cm.    
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: