Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Picie pod blokiem? - legalne

Utworzony przez gość, 15 kwietnia 2014 o 11:23
Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi)   Podobnie w myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi art. 46 ust. 1 " Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5% objętościowych alkoholu." Zatem nie jest zabronione spożywanie np. denaturatu lub wody po goleniu na ulicy, czy w parku, ponieważ nie jest to produkt przezanaczony do spożycia :).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych: 1)  na  terenie  szkół  oraz  innych  zakładów  i  placówek  oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich; 2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników; 3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń; 4)  w  środkach  i  obiektach  komunikacji  publicznej,  z  wyjątkiem  wagonów  restauracyjnych i bufetów w pociągach, w których dopuszcza się sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa; 6)  w  obiektach  zajmowanych  przez  organy  wojskowe  i  spraw  wewnętrznych, jak również w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych. 2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z  wyjątkiem  miejsc  przeznaczonych  do  ich  spożycia  na  miejscu,  w  punktach sprzedaży tych napojów. 3. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w ośrodkach szkoleniowych. 4. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w domach wypoczynkowych. 5. Sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów zawierających więcej niż 4,5% alkoholu może się odbywać na imprezach na otwartym powietrzu tylko za zezwoleniem i tylko w miejscach do tego wyznaczonych. 6. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych. 7. Minister właściwy do spraw transportu oraz minister właściwy do spraw gospodarki  morskiej,  w  drodze  rozporządzenia,  określą  zasady  i  warunki  sprzedaży, podawania  i  spożywania  napojów  alkoholowych  na  morskich  statkach  handlowych w żegludze  międzynarodowej,  w  pociągach  i  samolotach  komunikacji międzynarodowej oraz w międzynarodowych portach morskich i lotniczych. 8.  Minister  właściwy  do  spraw  zagranicznych  określi,  w  drodze  rozporządzenia, wypadki  i  okoliczności,  w  których, uwzględniając  zwyczaje  międzynarodowe, dopuszczalne jest podawanie i spożywanie nieznacznej ilości napojów  alkoholowych.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zakaz spożywania piwa pod blokiem np to głupota. co komu przeszkadza jak dorośli ludzie siedzą sobie rozmawiają i pija piwo. jeśli sie nie awanturują rzucają butelkami itd to po co się wpierdzielać?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: