Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezydent spocznie w krypcie Piłsudskiego

Utworzony przez 100 g., 13 kwietnia 2010 r. o 19:29
wg mnie to lekka przesada. To znowu podzieli społeczeństwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze ze Piłsudskiego nie wyniesili na jakis inny cmentarz. Profanacja Wawelu !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dla Kaczyńskiego na Wawelu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie, jeszcze im kilka pomników wystawcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co myślicie o pochówku w grobie nieznanego żołnierza,gdyż dla mnie był to żołnież nieznany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rowzniez uwazam ,ze to nie jest odpowiednie miejsce..na pewno Jarus sobie tak wymyslil ..uwazam ze rodzinny grob chyba na powazkach bylby najlepszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto co na ten temat pisza mądrzy ludzie cytuje: Dla honorowego przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Stefana Bratkowskiego - pomysł pochowania prezydenckiej pary na Wawelu "to na wskroś polityczny pomysł". - To przenosi całą sferę żałoby w sferę polityczną, od której do tej pory ludzie zdołali się zdystansować. Przykro mi to powiedzieć, ale to nieporozumienie - dodał w rozmowie z radiem TOK FM. Według Bratkowskiego prezydent powinien zostać pochowany w Warszawie. - Lech Kaczyński jest warszawianinem. Warszawa była jego miastem. To tu powinien leżeć - w swoim mieście - powiedział. "Nie wydaje mi się, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie" Pomysł skrytykował też filozof prof. Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych - mówił w rozmowie z TOK FM. Zdaniem Hartmana dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy". - Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Ale obyśmy możliwie lekko to przechorowali - stwierdził. Jak mówił prof. Hartman "jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu". - Obawiam się tylko, żeby jego brat - któremu bardzo współczuję w tej sytuacji - nie dal się uwieść pokusie tworzenia z Lecha Kaczyńskiego jakiegoś symbolu narodowego współczesnego patriotyzmu. Być może była to jego decyzja o pochowaniu na Wawelu. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie - powiedział filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sam diabełł by na to nie wpad
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykro o tym pisać, ale to jeszcze większy IDIOTYZM niż sam sam robił za życia!! W ten sposób nadzieja na pojednanie Polaków runęła!! Pytanie do księdza Dziwisza: co w tej śmierci było bohaterskiego???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przesunąć Marszałka a najlepiej wynieść! jak wynika ze słów Dziwisza ten kto ginie w katastrofie lotniczej jest bohaterem w Krakowie są ostre protesty CZY NA PEWNO GODZIEN KRÓLÓW? ciekawe kto wpadł na ten genialny pomysł-Maria Kaczyńska obok Marszałka Piłsudskiego-to się nadaje do prasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kiedy na Wawel trafia się na...życzenie rodziny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie jest to niezrozumiałe.Po prostu nieporozumienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam propozycję, oczywiście bardzo kontrowersyjną !!!! Jeżeli ktoś z Waszych bliskich zginie w wypadku lub też umrze śmiercią naturalną---- zgłaszajcie się do Kardynała Dziwisza a znajdzie się jeszcze miejsce obok Marszałka w Katedrze Wawelskiej---Marszałka można przesunąć!!!!!!!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się i zostawcie odrobinę Polskości (WAWEL) tej naturalnej a nie tej wymuszonej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100 g. napisał:
wg mnie to lekka przesada. To znowu podzieli społeczeństwo
Jak sie ma Kaczyński do Królów Polskich tam pochowanych do wielkich poetów,Piłsudskiego? Ze wetował "bohatersko" ustawy? Wstyd, to nie jest dla niego miejsce , z całym szacunkiem dla niego!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Prezydent był tak mocno związany z Warszawą, że pomysł chowania go w Krakowie, jest najdelikatniej mówiąc nie na miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też, pomimo wielkiego szacunku do SP. Pary Prezydenckiej jestem przeciwna aby spoczeli Oni na Wawelu. Uważam, że na Wawelu znajdują się krypty bohaterów, do których Pan Prezydent nie należał. Dla mnie to robienie z tego już polityki i pośmiertnie bohatera, z człowieka z którego za życia szydzono i śmiano się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Małczat sobaki! - znów okrzyk ten coś tu znaczy. Mówimy w waszym języku - dość przeciw Polakom krzyków! Lech Kaczyński spocznie na Wawelu. Bo patriotyzmem dosięgał celu. Dał nam ofiarę: i Katyń, i Smoleńsk. Za prawdę i Polskę poległ. Wśród królów leżeć on warty Choć od nikczemnych doznał pogardy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzezwo myslacy napisał:
Oto co na ten temat pisza mądrzy ludzie cytuje: Dla honorowego przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Stefana Bratkowskiego - pomysł pochowania prezydenckiej pary na Wawelu "to na wskroś polityczny pomysł". - To przenosi całą sferę żałoby w sferę polityczną, od której do tej pory ludzie zdołali się zdystansować. Przykro mi to powiedzieć, ale to nieporozumienie - dodał w rozmowie z radiem TOK FM. Według Bratkowskiego prezydent powinien zostać pochowany w Warszawie. - Lech Kaczyński jest warszawianinem. Warszawa była jego miastem. To tu powinien leżeć - w swoim mieście - powiedział. "Nie wydaje mi się, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie" Pomysł skrytykował też filozof prof. Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych - mówił w rozmowie z TOK FM. Zdaniem Hartmana dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy". - Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Ale obyśmy możliwie lekko to przechorowali - stwierdził. Jak mówił prof. Hartman "jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu". - Obawiam się tylko, żeby jego brat - któremu bardzo współczuję w tej sytuacji - nie dal się uwieść pokusie tworzenia z Lecha Kaczyńskiego jakiegoś symbolu narodowego współczesnego patriotyzmu. Być może była to jego decyzja o pochowaniu na Wawelu. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie - powiedział filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Czy mólbyś przytoczyć opinię jakiegoś nie-żyda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyluzuj Marek, wyluzuj! I wsadź główkę gdzieś w zimne miejsce! Szkoda, że prezydenta który sam się ośmieszał za życia, ksiądź Dziwisz ośmiesza jeszcze po śmierci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...