Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta na Wawelu. Przeciwnicy i zwolennicy starli się w Krakowie

Utworzony przez JB, 15 kwietnia 2010 r. o 09:00
Ludzie kedy Wy pojmiecie że nic wam do tego gdzie. To nie jest wasz zasmarkany interes. Możecie się z tym nie zgadzać i tylko tyle. Wawel należy do Kościoła i decyzja żeby kogoś tam pochować zawsze należy do Kościoła. Jeżeli Władza świecka nie ma nic do tego to co dopiero obywatel. To że jest demokracja to nic nie znaczy. Widzie że niektórzy tego nie rozumieją. Cały świad patrzy na Polskę i widzi wielką solidarność ludzką w wyniku tragedii utraty elit władzy. Wszyscy nas za to podziwają że jesteśmy w stanie. No ale jak dochodzi do pogrzeby to musi sie znaleźć banda oszołomów i wywołać polskie piekiełko. Nagle znika gdzieś solidarność, współczucie... Piękny obraz polski zjednoczonej pryska jak bańka mydlana. Osobiście jestem przeciwny pochówki w Krakowie. Po pierwsze mieszkał w stolicy tu pracował, na Powązkach leży jego ojciec. Ceremonia w Wawie była by łatwiejsza do zorganizowania. Ceremoniał pogrzebowy wyglądał by dużo lepiej a tak trzeba dzielić msze za duszę zmarłego w Wawie i POgrzeb w Krakowie. Po drugie z krakusami zawsze jest jakiś problem - ostatnio chcieli nadać Prezydentowi Kaczyńskiemu honorowe obywatelstwo miasta krakowa to też były protesty. Lech Kaczyński maja poczucie przyzwoitości zrezygnował z tego "zaszczytu". Ale jest trzeci aspekt: rodzina. Brat bardzo przeżywa smierć Prezydenta. Gdyby byl pochowany w Wawie trudniej mu by bylo dojsc do siebie a tak co z oczu to z serca . kilometry pozwolą szybciej zapomnieć. PS ostani minus Wawelu to te hałaśliwe wycieczki. Przewiduje oblbrzymie kolejki do grobu. Kraków na to jest kiepsko przygotowany no ale nic na do tego. Wola Kościoła i przyzwolenie Rodziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie kedy Wy pojmiecie że nic wam do tego gdzie. To nie jest wasz zasmarkany interes. Możecie się z tym nie zgadzać i tylko tyle. Wawel należy do Kościoła i decyzja żeby kogoś tam pochować zawsze należy do Kościoła. Jeżeli Władza świecka nie ma nic do tego to co dopiero obywatel. To że jest demokracja to nic nie znaczy. Widzie że niektórzy tego nie rozumieją. Cały świad patrzy na Polskę i widzi wielką solidarność ludzką w wyniku tragedii utraty elit władzy. Wszyscy nas za to podziwają że jesteśmy w stanie. No ale jak dochodzi do pogrzeby to musi sie znaleźć banda oszołomów i wywołać polskie piekiełko. Nagle znika gdzieś solidarność, współczucie... Piękny obraz polski zjednoczonej pryska jak bańka mydlana. Osobiście jestem przeciwny pochówki w Krakowie. Po pierwsze mieszkał w stolicy tu pracował, na Powązkach leży jego ojciec. Ceremonia w Wawie była by łatwiejsza do zorganizowania. Ceremoniał pogrzebowy wyglądał by dużo lepiej a tak trzeba dzielić msze za duszę zmarłego w Wawie i POgrzeb w Krakowie. Po drugie z krakusami zawsze jest jakiś problem - ostatnio chcieli nadać Prezydentowi Kaczyńskiemu honorowe obywatelstwo miasta krakowa to też były protesty. Lech Kaczyński maja poczucie przyzwoitości zrezygnował z tego "zaszczytu". Ale jest trzeci aspekt: rodzina. Brat bardzo przeżywa smierć Prezydenta. Gdyby byl pochowany w Wawie trudniej mu by bylo dojsc do siebie a tak co z oczu to z serca . kilometry pozwolą szybciej zapomnieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś mi się zdaje że ktoś tu sobie strzelił w kolano.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Kaczyński jako wielki patriota powinien spocząć na Wawelu tam gdzie miejsce wielkich patriotów. I koniec tematu. Pokój jego duszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram chłopca niosącego tabliczkę z napisem „Wawel dla Wielkich” . Także według mnie Prezydent Lech Kaczyński był wielki i ze wszech miar zasługuje na taki pochówek. Tak trzymać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AGORA z "nasim" szefem jest i będzie tylko agorą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLACZEGO ZNIKNĘŁO KILKA WPISÓW CZYŻBY DZIENNIK WSCHODNI KUPIŁA GAZETA WYBORCZA ? KTÓRA ZAJMUJE SIĘ DZIELENIEM POLAKÓW JAK ZAWSZE ZRESZTĄ JUDZENIE TO ICH STANDARD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi sli "chłopiec", który niesie tabliczkę z napisem "Wawel dla wielkich" bierze udział w demonstracji przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej na wawelu. Moje zdanie jest takie - "Szacunek tak-Wawel-nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja przejrzałem listę osób pochowanych na Wawelu i .... lipa. są tam ludzie zasłużeni ale są tam tez dzieci królów które nic nie wniosły do historii Polski, tyle tylko ze sie lepiej urodziły.
Ostatnio edytowany 15 kwietnia 2010 r. o 10:34
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3nie napisał:
drogi sli "chłopiec", który niesie tabliczkę z napisem "Wawel dla wielkich" bierze udział w demonstracji przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej na wawelu. Moje zdanie jest takie - "Szacunek tak-Wawel-nie.
Nie masz racji, wiem bo tam byłem, i ten chłopiec był wśród zwolenników pochowania na Wawelu pary prezydenckiej. A te szumne okrzyki że pół polski protestuje to środowisko GW rozprowadza, ich tam było może ze 200. i to same oszołomy. A tak na marginesie mam nowe hasło na przyszłe wybory (parlamentarne czy prezydenckie) "Zabierz wykształciuchowi gazete wyborczą i wyłącz TVN, nie będzie wiedział jak głosować"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "JB" Wszystko co piszesz to prawda poza jednym. Wawel nie należy do kościoła tylko do Polski i Polaków, a tych nikt o zdanie nie zapytał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sli napisał:
Nie masz racji, wiem bo tam byłem, i ten chłopiec był wśród zwolenników pochowania na Wawelu pary prezydenckiej. A te szumne okrzyki że pół polski protestuje to środowisko GW rozprowadza, ich tam było może ze 200. i to same oszołomy. A tak na marginesie mam nowe hasło na przyszłe wybory (parlamentarne czy prezydenckie) "Zabierz wykształciuchowi gazete wyborczą i wyłącz TVN, nie będzie wiedział jak głosować"
To dopisz jeszcze jedno hasło. "Wyłącz moherom Radio Maryja a nie będą wiedzieć jak głosować"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Do "JB" Wszystko co piszesz to prawda poza jednym. Wawel nie należy do kościoła tylko do Polski i Polaków, a tych nikt o zdanie nie zapytał.
cóż za elokwencja. A kościół to nie jest przypadkiem "część" państwa polskiego?!? A może tylko ateiści i agnostycy składają się na polskość. A po za tym, jeżeli miałeś kiedyś do czynienia z treścią konstytucji, to zważ od kiedy to w Polsce obowiązuje demokracja bezpośrednia, aby to naród decydował o takich sprawach. A i pod referendum to nie podpada. Jest ustawa o tym kto, gdzie i w jakich okolicznościach może być pochowany oraz kto o tym decyduje. Niech się zapoznają z nią ci co cały czas wrzeszczą Nie dla pochówku Pary Prezydenckiej na Wawelu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
malone napisał:
a ja przejrzałem listę osób pochowanych na Wawelu i .... lipa. są tam ludzie zasłużeni ale są tam tez dzieci królów które nic nie wniosły do historii Polski, tyle tylko ze sie lepiej urodziły.
Bo Wawel jest miejscem spoczynku Królów. Dowiedz się człowieku czegoś o tradycji,poczytaj historię, dzieci królewskie to następcy tronu, szkoda, żeci to nie przyszło do głowy. Pan Prezydent nie był ani królem, ani następcą tronu, jeśli taka będzie wola rodziny, może i sukcesję Dziwisz ustanowi, skoro jest właścicielem tradycji norodowej i Wawelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To dopisz jeszcze jedno hasło. "Wyłącz moherom Radio Maryja a nie będą wiedzieć jak głosować"
Myślę że będą wiedzieć, (a co boli cię że się michnikowi nie udaje tego radia zdyskwalifikować). im ale przede wszystkim większości elit intelektualnych, w przeciwieństwie do zwolenników PO mózgów nikt nie pierze TVN -owskimi głópawymi serialami, taniacami z gwiazdami i rizgwiazadmi i czym tam jeszcze a w między czasie wpajaniem jaki to PIS zły i pan prezydent że tylko PO a najlepiej ci rekomendowani przez GW. Pajac z ciebie bo streotypami jedziesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Bo Wawel jest miejscem spoczynku Królów. Dowiedz się człowieku czegoś o tradycji,poczytaj historię, dzieci królewskie to następcy tronu, szkoda, żeci to nie przyszło do głowy. Pan Prezydent nie był ani królem, ani następcą tronu, jeśli taka będzie wola rodziny, może i sukcesję Dziwisz ustanowi, skoro jest właścicielem tradycji norodowej i Wawelu.
Kto ci baranie takich głupot naopowiadał że Wawel to miejsce pochówku królów. przejdź się po tych kryptach i popatrz kto tam jeszcze leży. Cóż za ignorancja. A do tego jeszcze zamglenie umysłowe. A czy prezydenci to nie są głowy państwa i kontynuatorzy (wybory toż przecież swoista elekcja) władzy państwowej. Przraża ogrom niewiedzy obywateli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwię się że tam było i 700....Prawdziwi Polacy są w miejscach żałobnych ...a kreciki-funkcjonariusze Gazety Wyborczej,Agory,Angory i tym podobnych poleźli protestować ...Na całe szczęście to nie oni decydują gdzie Polacy chcą pochować Prezydenta. Dzisiaj już jestem przekonany, że W.Gomółka w 1968 r. podjął właściwą decyzję....prywatnie ,po cichu ale z dumą chylę przed nim czoła za jego odwagę.Szkoda że dopuściliśmy do zemsty w 1989 r i transformacja nie odbyła się wyłącznie przy udziale Polaków i wyłącznie w interesie Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstydzę się przed całym światem!!! Co oni tam w Krakowie wyprawiają? Wstyd i hańba!!!! Może sobie szykowali miejsca, a tu bach już zajęte!!! Arystokracja się znalazła!!! Tragedia. Nigdy nie spodziewałam się, że po takiej tragedii jeszcze ktoś tak ośmieszy i rozżali naród. Okazało się, że czasem Polak gozej Polakowi nie miły. To ma być naród! Jednosć! Nigdy sie tego nie nauczycie, jak tak postępujecie ze swymi rodakami to jak inne narody mają was traktować. Wstyd!!!! Tylko wstyd!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sili napisał:
Popieram chłopca niosącego tabliczkę z napisem „Wawel dla Wielkich” . Także według mnie Prezydent Lech Kaczyński był wielki i ze wszech miar zasługuje na taki pochówek. Tak trzymać
Chyba źle zrozumiałeś tego chłopca!!!!!! hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...