Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta w krypcie na Wawelu - opinie znanych lublinian

Utworzony przez pip, 14 kwietnia 2010 r. o 15:50
WM napisał:
I znowu zaczęło się szczekanie i ujadanie !!! Mam nadzieję ,że to tylko marginesowe zachowania , a takich nigdy nie brakowało wśród anonimowych wypowiedzi. STYL WYPOWIEDZI ŚWIADCZY NIE O KRYTYKOWANYM , LECZ O KRYTYKUJĄCYM !
ładnie o sobie napisałeś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"se" to kup słownik i znajdź mi takie słowo młotku
Ty se mów a ja zdrów. W literaturze i poezji takie skróty są dozwolone. A przed sobą mam " Słownik poprawnej polszczyzny" Pana Stanisława Szobera kupiony w 1981r. I czasami tam zaglądam ale nie często.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na miejscu rodziny prezydenta zrobil kameralny pogrzeb i zostawil tych patryjotow i mondrali w spokoju zeby nie marnowac im wolnego ciekawe co by wtedy mowili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent, który zginął w wyjątkowych warunkach, po bohatersku, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom, spocznie w miejscu najbardziej godnym, na Wawelu – tłumaczył kard. Dziwisz. A gdzie miejsce na Wawelu dla tak wyjątkowych nazwisk jak: Szczygło, Szmajdziński, Prażmo, Wypych, Gosiewski itd - przecież oni też " lecieli do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom i zgineliw wyjątkowych warunkach..............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ćmilu dla nas to jest Prezydent Lech Kaczyński a nie kaczor. Kaczora to szukaj w Komandzie Korniszona. Chyba ojcem Twojej rodziny był UB-wiec , wcześniej ministrant. Coś tam Pan Prezydent Lech Kaczyński zrobił dla mojej ojczyzny. Wychował dobrze dziecko, które nie miewało pomroczności jasnej w chwilach pijackich jazd samochodem i nie robiło kalek z potrącanych ludzi. W wizytach zagranicznych nie chlał wódki na umór i nie przewracał się na pysk jak Stolzmanównej chłopak, nie lizał szkopom żopy jak Korniszon. Nie dopuścił, żeby sprzedać nasze szpitale i przychodnie za marne grosze: Rychom, Zbychom i innym POmiotom. Nie dopuścił do likwidacji publicznej RTV i mamy niezły rynek medialny a nie Tuskowyje kołchożniki nadające od rana do wieczora jedyne słuszne gadki ( przypomina mi się taka Pani Wanda Odolska ) i pieśni typu :"sziroka strana maja radnaja"jak było zaraz po wojnie. Można jeszczecoś dodać ale osobie, która nazwisko pisze z małej litery jest tylko kmiotem z okolic Bełżyc. Cześć żegnam podlubelską wieś.
Normalni, przeczytajcie to dokładnie. Przecież to się w ogóle kupy nie trzyma. Totalny bełkot napisany językiem używanym przez mojego 12 letniego syna. Wiedziałem, że hołota jest zwolennikiem WIELKIEGO BOHATERA, na którego teraz jest kreowany ŚP Lech, ale że aż taka hołota? Przecież tu widać ewidentny brak wykształcenia nawet na poziomie podstawowym. Argumenty na poziomie mojego syna. Człowieku, mój pies się wypowie bardziej poprawną polszczyzną niż ty. Z czym ty startujesz tutaj? Potrafisz podać jakieś argumenty? Lech Kaczyński był prezydentem jednej partii, nie narodu. Meldował wykonanie zadania bratu Jarkowi, nie potrafił samodzielnie myśleć, budował swój kapitał polityczny na partii totalnie skrajnej, na emocjach plebsu, ludzi prostych, żeby nie powiedzieć kretynów. Więcej dzielił niż jednoczył. Słowacki, Mickiewicz, Kościuszko, Piłsudski, XChopin, Zygmunt August, Norwid - trzon Polskiej Państwowości + do tego Lech Kaczyński? SORRY - NIE TO TOWARZYSTWO! Rozumiesz prostaku ze wsi co to jest WAWEL? Zapamiętałeś coś z lekcji z podstawówki? (bo wnioskuję, że do ogólniaka nie dotrwałeś). Wracaj doić krowy i nie ośmieszaj się więcej.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbliższa rodzina to ich córka. Nie jestem taki pewien, że ona tego chciała. Chciałbym o to ją zapytać. podejrzewam, że jest to inicjatywa brata bliźniaka, który zapewne chce upiec przy tym swoją pieczeń
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosik napisał:
Próbowałam przebrnąć przez posty. Jednak im dalej tym gorzej. Niektórych nie można przeczytać z powodu błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych, najczęściej w postach przeciwników pochówku na Wawelu. Dla wszystkich tak bardzo zazdrosnych o miejsce na Wawelu, mam propozycję. Spórbujcie potargować się z Szatanem, może w zamian za Wasze dusze zaklepie Wam te miejsca. Ja wtedy nie będe miała nic przeciwko Waszym trumnom obok królów, pod jednym warunkiem: Wy tam zajmujecie miejsce juz dziś, ale para prezydencka wraca do życia. Miałam nadzieję, że może trochę lud zrozumie, ale nie, nie w tym kraju. Dziwicie się poźniej, ze tutaj tak źle. Podziękujcie najpierw samym sobie za taki stan rzeczy. Temu krajowi potrzebny jest dyktator, który weźmie za mordy dla dobra Ojczyzny i będzie tego kraju bronił przed jego obywatelami. Okazuje się bowiem, że największym wrogiem Polski są Polacy.
Zamknij ćwoku ryja. Dyktatura była przez ostatnie ponad 200 lat. Ja wiem, że wam skrajnie prawicowym poj3bom się to nie podoba, ale mamy demokracje. I hołota nie będzie narzucała normalnym swojego zdania. Jesteście zwykłą hołotą - na zasadzie, kto nie z nami, to do wyrżnięcia. Twój prezydent jechał upamiętnić groby pomordowanych przez takiego jednego, który wyznawał taką właśnie zasadę. Poczytaj trochę książek, bo jak twoja stara cię wysrała, to o to nie zadbała, kmiocie ze wsi. Dyktatury się zachciało.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piłsudski,dyktator gineli przez niego polacy zabil demokracje Mickiewicz (Litwo ojczyzno Moja) hahaha widac historycy czy histerycy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wycieczka szkolna na Wawelu: - Tato, a kto tutaj jest pochowany? - Lech Kaczyński synku, - A co on takiego zrobił dla Polski? - zginął w wypadku komunikacyjnym. --------- tak zapamiętamy Lecha Kaczyńskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nigdy tak wielu, nie zrobiło takiego cyrku z Wawelu.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak lecial do katynia a co to katyn bo nie sluchalem na lekcjach chyba ze stary cwok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle, polskie myślenie przyziemne. Nic wzlecieć, bo można upaść. Tylko o wyniesieniu wartości a nie samym tylko człowieku jest tu mowa. Świat znowu musi uznać racje nadrzędne łączące wszystkie bliskie narody. Cały świat w godzinie globalizacji szuka wspólnych wartości. Będą one pewnego rodzaju przykazaniami, które dadzą podstawę do wartości pokrewnych.Stworzą wspólnotę. I właśnie Polska będzie historycznym miejscem zaczątkiem wspólnoty, w której wszystkie elementy układanki będą na tyle kompletne, że ta układanka będzie dziełem dalszego tworzenia.To ważny moment. DLACZEGO NIE POTRAFIMY SIĘ WZBIĆ PONAD NASZE WARCHOLSKIE ZACHOWANIA i zrozumieć,ze dla nas to wielkie uhonorowanie i wiele płynących korzyści dla społeczeństwa z chwilą wyniesienia nas do rangi społeczeństwa obywatelskiego. Więcej powagi. Norwid był by z nas dumny. Marylka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cedet napisał:
Panie Sprawka, czy tą rodziną nie był J. Kaczyński? Uważam, że to jest decyzja polityczna. Pan J. Kaczyński zagra tą sprawą za jakiś czas w celach politycznych.
To jest bardzo ciekawe co myślisz. Było by to świetne zagranie. Tylko kiedy może to wykorzystać? W krótkiej kampanii prezydenckiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak zwykle, polskie myślenie przyziemne. Nic wzlecieć, bo można upaść. Tylko o wyniesieniu wartości a nie samym tylko człowieku jest tu mowa. Świat znowu musi uznać racje nadrzędne łączące wszystkie bliskie narody. Cały świat w godzinie globalizacji szuka wspólnych wartości. Będą one pewnego rodzaju przykazaniami, które dadzą podstawę do wartości pokrewnych.Stworzą wspólnotę. I właśnie Polska będzie historycznym miejscem zaczątkiem wspólnoty, w której wszystkie elementy układanki będą na tyle kompletne, że ta układanka będzie dziełem dalszego tworzenia.To ważny moment. DLACZEGO NIE POTRAFIMY SIĘ WZBIĆ PONAD NASZE WARCHOLSKIE ZACHOWANIA i zrozumieć,ze dla nas to wielkie uhonorowanie i wiele płynących korzyści dla społeczeństwa z chwilą wyniesienia nas do rangi społeczeństwa obywatelskiego. Więcej powagi. Norwid był by z nas dumny. Marylka
Robienie z każdego męczennika w imię wartości, które wyznawał, ale których nie wpajał - próbował na zasadzie, chcę dobrze, wyszło jak zwykle - nie jest dobrym rozwiązaniem. Dewaluacja wartości w imię własnego, zbyt bardzo rozbudowanego EGO, nie jest dobrym rozwiązaniem. Wawel jest miejscem świętym dla rzeszy Polaków. Dla rzeszy Polaków, pechowo umarły Lech Kaczynski, nie był nawet Prezydentem, był urzędnikiem na 5 lat. Zgromadził kapitał w postaci 6% poparcia. Za co Wawel? Za to że kochał historię a nie potrafił zrozumieć teraźniejszości?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jacek napisał:
Pan Wajda wypowiadając takie słowa w chwili obecnej zupełnie się ośmiesza i próbuje ośmieszyć Polskę i Polaków. Przecież na pogrzeb Pary Prezydenckiej zaprosiliśmy do Krakowa przywódców całego świata i teraz za namową Pana Wajdy mielibyśmy zmieniać plany? Byłoby to działanie sprzeczne z polską racją stanu. Panie Wajda proszę zamilknąć i nie dzielić Polaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyt. (...) Rozumiesz prostaku ze wsi co to jest WAWEL? Zapamiętałeś coś z lekcji z podstawówki? (bo wnioskuję, że do ogólniaka nie dotrwałeś). Wracaj doić krowy i nie ośmieszaj się więcej..... Od razu widać wyższe wykształcenie. Nieprawdaż? Pewnie wychowali Cię Ci dwaj. http://www.radiozet.net/images/stories/marekijarek.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znani lublinianie boja sie powiedziec prawde aby ie nie narazic PiSiorom. Prawda jest taka ze Kaczynskiemu daleko do Pilsudskiego, ale Jarek prosil wiec krakowski kler sie zgodzil tak jakby Wawel byl wlasnoscia Dziwisza i paru innych sukienkowych Ja nawet nei chce myslec co by bylo gdyby padre direktor sie rozwalil Maybahem lub np. skuterem wodnym . Wtedy juz nie Wawel ale Kaplica Sykstynska Oto Polska wlasnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zdziwie sie jak przeczytam ze np. Dr. hab. Endrju ten mulat w gumofilcach skoczyl ze spadochronu ktory mu sie nie otworzyl i pieprznal o glebe. ......a w testamencie napisal ze chce byc pochowany na WAWELU a serce ma spoczac w kaplicy u Lukaszenki, a lewa nerka w Watykanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janis napisał:
Dzielił Polaków już za życia. Teraz dokonuje tego po śmierci. Ot, całe jego dokonania. Uważam to za chory pomysł i Wawel dla mnie zostanie tym zbezczeszczony. Ale i tak nasze zdanie liczy sie tylko przed wyborami.
...wyjątkowo pójdę na wybory
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwię się tylko jednego? Co ma kardynał dziwisz do Wawelu ,czyżby znowu kościół rościł sobie prawa do tych ziem i budynków. Przez głupotę skłócacie Naród . Nawet w takiej chwili kilku kretynów zniweczy tą tragedię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...