Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Premier po rozmowach z górnikami: Ku mojemu zdziwieniu, rozjeżdżamy się bez porozumienia

Utworzony przez Niewidzialna Ręka Rynku, 13 stycznia 2015 r. o 09:30
Nie wiem dlaczego oni się buntują. Przecież postanowiłam, że węgiel będzie sprowadzany do Polski z Ukrainy, a nie z Rosji. Dzięki temu nasz mały wschodni brat zacznie osiągać dochody i w miarę funkcjonować. Tylko te polskie kopalnie... przecież nałożyłam na was olbrzymie podatki. Gdybym je zmniejszyła o połowę to byście mieli dochód... ale mi to nie na rękę ];-P Dlaczego oni głośno krzyczą? Przecież jak likwidowałam cukrownie, to poszło łatwo, cicho i przyjemnie. Dzięki temu Niemcy dostarczają cukier, a ich rolnicy mają konkretne zajęcie. Co z tego, że ich cukier jest gorszy i droższy. Ja Niewidzialna tak sprawiłam i tak ma być. Stoczniowcy też jakoś się nie buntowali. Dzięki ich upadkowi, stocznie całej Europy zaczęły przynosić zyski. Po co wam praca, jak możecie jechać do nas i z opuszczoną głową pracować jako tani robole. Pamiętajcie: Niewidzialna Ręka Rynku tak chce. A mi się nie odmawia. Tak jak nie odmówiono mi przy likwidacji najnowocześniejszej odlewni metali Ursus w Lublinie. Czas zamknąć wam usta... jeszcze inni przejrzą na oczy!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Ewo proszę złożyć wniosek o likwidację sejmu i senatu zobaczę czy pani i pani koledzy wyjdą z rozmów w porozumieniu jak stracą ciepłe posadki . Bo od kilkudziesięciu lat te same twarze i wciąż mało i odchodzić nie chcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas przerwać ten chocholi taniec górników i wreszcie zacząć myśleć w/g ekonomii a nie bo mnie się należy ! Za co się należy ? Pytam za bałaganiarstwo ! Wszyscy Polacy mówią nie dla dalszych finansowań strajkujących górników. Czas powiedzieć stop !Do roboty a nie żądań bez końca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe. Zdziwiona??? Bo ktoś śmiał jej powiedzieć,że my naród ,a nie bydło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech karynał jego ekscelencja Dziwisz zagozały antykomunista wytłumaczy gawiedzi górniczej, że kapitalizm ma swoje prawa -wilcze prawa i ich nie zmieni ani pani premier, ani górnicy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rozumiem, że górnicy ciężko pracują, ale jest też wiele innych zawód równie ciężkich. Jeżeli firma przynosi długi czas same straty, to jak na rynku może taka firma istnieć? Za długi tej kopalni (2 mld zł) można byłoby wybudować np. przedłużenie kilkudziesięciu kilometrów dróg A2, S17 lub S19.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego oni się buntują. Przecież postanowiłam, że węgiel będzie sprowadzany do Polski z Ukrainy, a nie z Rosji. Dzięki temu nasz mały wschodni brat zacznie osiągać dochody i w miarę funkcjonować. Tylko te polskie kopalnie... przecież nałożyłam na was olbrzymie podatki. Gdybym je zmniejszyła o połowę to byście mieli dochód... ale mi to nie na rękę ];-P Dlaczego oni głośno krzyczą? Przecież jak likwidowałam cukrownie, to poszło łatwo, cicho i przyjemnie. Dzięki temu Niemcy dostarczają cukier, a ich rolnicy mają konkretne zajęcie. Co z tego, że ich cukier jest gorszy i droższy. Ja Niewidzialna tak sprawiłam i tak ma być. Stoczniowcy też jakoś się nie buntowali. Dzięki ich upadkowi, stocznie całej Europy zaczęły przynosić zyski. Po co wam praca, jak możecie jechać do nas i z opuszczoną głową pracować jako tani robole. Pamiętajcie: Niewidzialna Ręka Rynku tak chce. A mi się nie odmawia. Tak jak nie odmówiono mi przy likwidacji najnowocześniejszej odlewni metali Ursus w Lublinie. Czas zamknąć wam usta... jeszcze inni przejrzą na oczy!
To wszystko to zasługa kaszubskiego żyda,za to właśnie dostał stołek w Brukseli a teraz ta suka Smoleńska walczy i pracuje na taki sam stołek,tnie wszystko !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rozumiem, że górnicy ciężko pracują, ale jest też wiele innych zawód równie ciężkich. Jeżeli firma przynosi długi czas same straty, to jak na rynku może taka firma istnieć? Za długi tej kopalni (2 mld zł) można byłoby wybudować np. przedłużenie kilkudziesięciu kilometrów dróg A2, S17 lub S19.
Te  2 mld zł Jasiu to na samych prezesów poszło,nie wiesz to nie siej zamętu i nie kręć fujary !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zamiast likwidacji oddać tą kopalnię górnikom w dzierżawę, a przewodniczący związku niech zostanie dyrektorem. Niech zapłacą za media, energię, wynagrodzenia pracowników, zus i wszystkie koszty utrzymania  które w tej chwili ponosi kopalnia. Może w dzierżawie się utrzyma, a my przestaniemy dopłacać do wydobycia i do emerytur , które wywalczyli w Warszawie za pomocą stylisk do kilofów i śrub.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zamiast likwidacji oddać tą kopalnię górnikom w dzierżawę, a przewodniczący związku niech zostanie dyrektorem. Niech zapłacą za media, energię, wynagrodzenia pracowników, zus i wszystkie koszty utrzymania  które w tej chwili ponosi kopalnia. Może w dzierżawie się utrzyma, a my przestaniemy dopłacać do wydobycia i do emerytur , które wywalczyli w Warszawie za pomocą stylisk do kilofów i śrub.
Uważam że to należy je bać tą całą komucho-konfidencję,POjebów i gumofolców że do takiej sytuacji tych górników doprowadzili czerwone sQrwysyny,raz sierpem a raz młotem !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasz rząd tez jest nie rentowny mozna go zredukowac o polowe tona wegla w nie rentownej kopalni kosztuje 400 zl transport do Lublina 50 zl za tone czy pociagiem czy lore 40 tonowa  to czego u nasz kosztuje prawie 1000 zl ,zlikwidowac posrednikow i bedzie dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni Górnicy największe zło zrobił tow.Tusk wraz przydopasami z Kaszub Torunia i Bydgoszczy ,o wielkiej sympatii ze Śląska ,którym małej ilości bliżej do Niemiec. Gdyby zwolnienia były z Polski wschodniej nawet media by się nie zainteresowały no może raz? Zwiazkowcy proszę brać pensje jaką ma początkujący górnik np 4 tys a wasze pensie są tabu??Na wschodzie w jednym regionie lb opuściło 40 tysięcy mieszkańców.Górnicy dołowi wielki szacunek dla was a rozbudowana administracja powinna być zmniejszona o 70 procent
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i to już dawno winny kopalnie być rozwiązane, ponad 30 lat temu chcieli kapitalizmu no to go mają, a kogo to obchodzi z czego będą żyć i tak duże odprawy dostaną, gdzie inni pracownicy dostawali grosze albo wcale, PRECZ Z GÓRNIKAMI, to przez nich lupę ludzi klepie biedę, niech się górnicy przekwalifikują, i tak długo byli traktowani jak święte krowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górnicy rozj ebią ten pierd olony, komunistyczny rząd tak jak to kiedyś zrobili stoczniowcy,i to bez pomocy konfidentów,jak BOLEK kiedyś,raz sierpem a raz młotem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wypieprz do wałęsy, popieraliście go ponad 30 lat temu to teraz niech was utrzymuje,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracownicy budżetówki od 7 lat nie dostali ani grosza podwyżki i też pracują (a ci na samym dole to orzą a nie pracują) i muszą żyć mając rodziny za te swoje ok. 1300 zl i nikt się nimi nie martwi w jaki sposób żyją. W naszym kraju to jedynie górnicy i nauczyciele mają się dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są regiony uprzywiliowane równi i równiejsi w zależności gdzie ,kto mieszka nie wa żne ile zarabia ,ALE GŁOSNO KRZYCZY I SZANTAŻUJE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram w 100procentach   :) Nasz rząd tez jest nie rentowny mozna go zredukowac o polowe tona wegla w nie rentownej kopalni kosztuje 400 zl transport do Lublina 50 zl za tone czy pociagiem czy lore 40 tonowa  to czego u nasz kosztuje prawie 1000 zl ,zlikwidowac posrednikow i bedzie dobrze Ja do tego proponuję aby nałożyć akcyze czy podatki na sprowadzany węgiel a w zamian dofinansowanie naszych kopalń to by było jakieś rozwiązanie.. I na Boga! NIE likwidujcie kopalń! To nasze resztki dobra narodowego a my chcemy zniszczyć je jak cukrownie , stocznie czy inne olbrzymie zakłady, które były odbudowywane czy stawiane od podstaw przez naszych dziadów, pradziadów. Nowoczesne linie produkcyjne jakie mieliśmy np. we Wrocławiu zostały wywiezione za granicę. Tu teraz zamiast produkcji jest tylko montaż. Pracowników została namiastaka tego co było.. KOSZMAR!!! A to przez prywatyzacje jeszcze za rządów P. Wałęsy..  Padnie wszystko. Dajcie ludziom prace bo jak nie będzie pieniędzy to nie będzie popytu. Jak nie będzie popytu sklepy nie zarobią i nie będą płaciły podatków i sami też wreszcie upadną.Gospodarka wreszcie sie załamie i może wtedy wszycy wyjdą na ulicę.  DAJCIE LUDZIOM PRACOWAĆ!!!   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram w 100procentach   :) Nasz rząd tez jest nie rentowny mozna go zredukowac o polowe tona wegla w nie rentownej kopalni kosztuje 400 zl transport do Lublina 50 zl za tone czy pociagiem czy lore 40 tonowa  to czego u nasz kosztuje prawie 1000 zl ,zlikwidowac posrednikow i bedzie dobrze Ja do tego proponuję aby nałożyć akcyze czy podatki na sprowadzany węgiel a w zamian dofinansowanie naszych kopalń to by było jakieś rozwiązanie.. I na Boga! NIE likwidujcie kopalń! To nasze resztki dobra narodowego a my chcemy zniszczyć je jak cukrownie , stocznie czy inne olbrzymie zakłady, które były odbudowywane czy stawiane od podstaw przez naszych dziadów, pradziadów. Nowoczesne linie produkcyjne jakie mieliśmy np. we Wrocławiu zostały wywiezione za granicę. Tu teraz zamiast produkcji jest tylko montaż. Pracowników została namiastaka tego co było.. KOSZMAR!!! A to przez prywatyzacje jeszcze za rządów P. Wałęsy..  Padnie wszystko. Dajcie ludziom prace bo jak nie będzie pieniędzy to nie będzie popytu. Jak nie będzie popytu sklepy nie zarobią i nie będą płaciły podatków i sami też wreszcie upadną.Gospodarka wreszcie sie załamie i może wtedy wszycy wyjdą na ulicę.  DAJCIE LUDZIOM PRACOWAĆ!!! 
Dobrze napisane,raz sierpem a raz młotem w tą czerwoną, komunistyczno-konfidencką hołotę,górnicy MUSZĄ  z komuchami zrobić to co kiedyś stoczniowcy bo inaczej zginą,żydokomuna ich zniszczy !!!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...