Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydent chce ustanowić nowe święto, ale nie będzie wolne od pracy

Utworzony przez ROCZNICE, 29 lipca 2009 o 21:25
Dlaczego tylko rocznicę Powstania Warszawskiego? Przecież tyle powstań mieliśmy które zakończyły sie podobnie Powstanie Styczniowe,Listopadowe, Powstania Śląskie. Wszystkie Powstania zakończyły się klęską, po nich były wzmożone represje, chociaż skutki klęski Powstania Warszawskiego były tragiczniejsze niż wszystkich pozostałych powstań.Ale nieróbstwem wypadałoby uczcić rocznice wybuchu wszystkich powstań.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ROCZNICE,Kolego nie wiesz ? żeby moherowe berety oddały głos na drugą kadencję.Śmiech na sali Panie PREZYDENCIE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czym więcej świąt ustanowionych przez Prezydenta,tym bardziej RYDZYK będzie nawoływał żeby oddać głos na KACZKĘ.ha ha ha.Kwa Kwa RaKwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
WARTO SIĘ ZASTANOWIĆ: DLACZEGO DOPIERO TERAZ ? I nie chodzi o Prezydenta (Kaczyńscy mówili już o tym wielokrotnie od szeregu lat). Pytanie brzmi: dlaczego dopiero teraz, po 20-tu latach podobno wolnej Polski, pojawiła się tzw. wola polityczna wszystkich partii ? Nagle wszyscy dostąpili jakiegoś nagłego oświecenia, iluminacji ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PADŁ ROZKAZ WIĘC WSZYSCY NAGLE SĄ ZA. Kontekst polityczny jest oczywisty, właśnie w tym, że dopiero po 20-tu latach podobno wolnej Polski oficjalnie pojawiła się nagle tzw. wola polityczna wszystkich ugrupowań parlamentarnych. I to jest właśnie b. zastanawiające, bo przez 20 lat wmawiano nam, iż wszystko, co polskie i związane z jej kulturą i tradycją, a więc i historią - jest głupie, pozbawione sensu, jakieś zaściankowe i bez znaczenia. Jednym słowem ćwiczono Polaków w utrwalaniu jakiegoś kompleksu polskości. Oczywisty jest tu kontekst np. naszego wchodzenia do tzw. eurolandu, kontekst zawłaszczania wydarzeń w Warszawie w czasie okupacji niemieckiej (właśnie niemieckiej, a nie jakiejś nazistowskiej - kolejny kwiatuszek) przez pewne b. wpływowe środowiska żydowskie, no i w końcu kontekst tworzących się nowych elit władzy, biznesu i kultury (np. nauki - w tym historii, mediów, wzorców literackich, itp., itd.) wyrosłych w prostej linii (albo linii powiązań rodzinno-towarzyskich) z PRL-u, dla których podstawą i krwiobiegiem były (i dalej niestety są) dawne służby specjalne. To są fakty dla średnio rozgarniętego obserwatora. Stąd od 20-tu lat tak spójne i zaciekłe ataki na wszystkich próbujących zmienić ten, dla Polski patologiczny i zabójczy, stan rzeczy. Więc może zostawmy w spokoju Pana Macierewicza, Panów Kaczyńskich albo w tej linii np. o. Rydzyka. Powracając jednak do mojego pytania: skąd nagle pojawiła się owa wola polityczna uczczenia Powstania Warszawskiego przez wszystkie (jak na rozkaz – kolejna ciekawostka !) ugrupowania parlamentarne? Otóż w/w elity doszły do przekonania, że coś im zagraża w utrzymaniu swojej dotychczasowej pozycji. Kontekst kryzysu finansowego i jego skutków, o których dopiero się dowiemy – musi być b. poważny. Oto i cała tajemnica. Jak zwykle b. prosta i spójna. Pan Prezydent tylko wykorzystał obecną sytuację, aby wreszcie po tylu latach oddać Powstańcom to, co im się należy – szacunek i pamięć. Czy było to możliwe wcześniej ? Proszę samemu sobie udzielić odpowiedź.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: