Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przekroczysz dozwoloną prędkość o 50 km/h, stracisz prawo jazdy

Utworzony przez Gość, 20 lipca 2011 r. o 10:40
Gość napisał:
Po co się tak unosić? Lubisz szybką jazdę to szykuj kasę na mandaty, proste, a jak jesteś biedakiem to niestety, będziesz musiał pożegnać się z łamaniem prawa i jeździć zgodnie z przepisami. Tylko wysokie kary pieniężne są w stanie czegoś tych drogowych piratów nauczyć. Nie ma dna żeby ktoś nie rozwalił się na drodze dlatego, ze za szybko jechał. Mała strata jak zabije siebie ale zazwyczaj ginie ktoś inny. W końcu ktoś pomyślał, ze może w ten sposób nauczy kierowców rozumu bo to się teraz dzieje to już przechodzi ludzkie pojęcie. Wyprzedzają na podwójnych, na zakazach, cisną ile się da i weź człowieku czuj się bezpiecznie jak ci taki pirat popisuje się przed kumplami. W innych krajach mają lepsze drogi i samochody niż u nas i jakoś ludzie jeżdżą normalnie gdzie szybko to szybko a gdzie wolniej to wolniej, tylko u nas jak jeden z drugim zobaczy kawałek prostej to ciśnie bez względu na okoliczności. Myślcie ludzie jak prowadzicie auto albo płaćcie mandaty jak nie potrafcie tego pierwszego.
kUFA MAC !!! JACY PIRACI DROGOWI !! CZŁOWIEKU !!! prędkości i drogi dostosowane sa do furmanek za czasów PRLu ! to w ogóle przesiadźmy sie na dorożki! do Warszawy 4 dni , do Poznania miesiąc! a jak ekoligicznie będzie, 100 lat za murzynami. Zamiast pomstować o dobre bezpieczne gdzie i kierujacy i piesi są bezpieczni drogi to ktoś jadący 120 na godzien to pirat - fakt za króla Ćwieczka takie prędkości nie były nawet wyobrażalne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cogito napisał:
Jest jeszcze jeden sposob: jazda zgodnie z przepisami. Naprawde sie da. I to niezaleznie czy zbuduja wreszcie autostrady, czy tez nie. [/quote] [quote]jazda zgodnie z przepisami. Naprawde sie da.
hahahaha śmiech na sali, kto w dzisiejszych czasach jeździ zgodnie z przepisami! Nawet policja i ITD ostro przeginają, widziałem na własne oczy jak ITD Vitem na ograniczeniu do 70km/h cięło grubo ponad 120km/h, wiem bo próbowałem ich dogonić i nakręcić ale mi uciekli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysłu nie popieram, ale racjonalnie do rzeczy podchodząc, to polactwa nie da się inaczej wychować. Tylko kary i mandaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GŁUPOTA! Na drodze największe niebezpieczeństwo stwarzają kierowcy którzy jadą wolno! Ci którzy jadą 30 km/h poniżej dozwolonej prędkości także powinni być karani! To nie prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków tylko GŁUPOTA ludzka. Mozna jechać szybko i bezpiecznie. A jak ktoś wyprzedza na zakrętach lub idzie na totalne kamikadze i wyprzedza zaraz przed tirem to winna jest prędkość? Jak ktoś jedzie 30km/h to kierowcy za nim mało co sie nie ugotują z nerwów. Wyprzedzają przy każdej sytuacji, zdenerwowani nie zauważą przechodzia, i tutaj winna jest prędkość tylko że tego który jechał pierwszy tak wolno. To on spowodował ten wypadek a nie ten który potrącił pieszego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo!!!! Od razu statystyki śmiertelnych wypadków spadną!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedyny kraj w którym są jednopasmowe, płatne autostrady z ograniczeniem do 40 ;d Kocham Polskę ale zamieszkam w Czechach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHORY KRAJ !!! Albo raczej pomysły na nowe przepisy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni dać też kary po 1000 zł tzw. zawalidrogom i niedzielnym kierowcom, czyli tym, którzy np. przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jadą sobie 30 km/h a przy ograniczeniu do 90 jadą sobie 60 km/h i to środkiem pasa, czasami nie ustępują nawet karetkom pogotowia. To ci ludzie sprawiają największe zagrożenie na jezdni i są sprawcami wypadków częściej niż tzw. piraci drogowi. Pirat zazwyczaj umie jeździć samochodem i to bardzo dobrze, a zawalidroga to cham drogowy, uznający się za króla jezdni i często jeżdżący po kielichu. To przez takich typów krew zalewa większość kierowców i szukają sposobności, żeby tylko jak najszybciej minąć takiego palanta drogowego. Posłuchajcie taksówkarzy, kierowców busów, tirów, dostawców i wielu takich, którzy jeżdżą częściej niż raz na tydzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czego biadolicie? Nie chcesz bulić, to nie łam przepisów. Proste. To z dedykacją do idiotów, którzy np. wyprzedzaja w Jawidzu i zap... 150. Spotykamy sie na światłach przy skansenie... Poza tym tak dotkliwe kary bedą dotyczyc naprawdę kretynów, którzy przekraczaja prędkośc o 50 czy 100 km/h. Takich mi nie żal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nabuchodonozor napisał:
Pomysłu nie popieram, ale racjonalnie do rzeczy podchodząc, to polactwa nie da się inaczej wychować. Tylko kary i mandaty.
Masz rację ale problemem (i nie wiem czy nie większym) jest również WYKRYWALNOŚĆ i dalsze konsekwencje dla sprawców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antypirat napisał:
Ci co najgłośniej beczą najwięcej szkód robią na drodze. należysz do jednego z nich... śpieszy ci się ? Kup se samolot
Tak, spieszy mi się. Każdemu się spieszy, bo czas to pieniądz. Chyba, że jest emerytem żyjącym na mój koszt. A poza tym pudło - nie należę do "najwięcej robiących szkód na drodze". Niegdy nie byłem sprawcą wypadku, miałem dwie małe stłuczki spowodowane przez innych kierowców, bo jeżdzę ROZSĄDZNIE. Powtarzam: rozwiązanie problemu nastąpi dopiero poprzez budowę bezpiecznej infrastruktury drogowej, bo to co jest teraz to zbrodnia a majestacie prawa. Nie buduje się dróg bo przeszkadzają żaby, motylki, susły, roślinki itp. Życie żaby jest ważniejsze niż życie ludzkie - i to jest prawdziwa zbrodnia. Do tego dochodzi wszechobecna korupcja, przekręty, złodziejstwo (np. kradież tłucznia na budowie autostrady) itd. Dróg nie było, nie ma i nie będzie. Kiedy ma p[owstać S17 Lublin-Warszawa, ktoś wie??? Może do tego czasu ZMNIEJSZYĆ prędkość na DK17 do 50kmh na całej długości, postawić dwadzieścia radarów odcinkowych, pozabierać tysiącom zawodowych kierowców prawa jazdy - będzie jeszcze bezpieczniej, co deb***E???? Tak jak napisałem - jedynym pomysłem naszego państwa jest więcej fotoradarów, więcej video, wyższe mandaty. I ldatego zarabiacie takie g0wniane pieniądze, bo jesteśmy dziadami i będziemy nimi przez następne 50 lat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antypirat napisał:
I bardzo dobrze, nareszcie ! Ja to bym zastosował coś takiego [prędkość przekroczona ^ 2] = kara zł Czyli jeśli ktoś przekroczył prędkość o 50km * 50 = 2500zł 40km * 40 = 1600zł 30km * 30 = 900zł 20km * 20 = 400zł 10km * 10 = 100zł A dla maniaków prędkości o 100km * 100 = 10.000zł kary !
odezwal sie... v ciekawe czy ty masz prawko z twojej wypowiezdi wynika ze chyba nie masz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli mamy kolejny przykład środkow zastępczych, z których słynie nasz kraj. Zamiast łatać dziury w drogach, tworzyć nowe nawierzchnie, to batem w kierowce. Jedź wolniej, bo jak wpadasz w dziurę, to przyłazisz po odszkodowanie do własciela drogi. A tak 50/h nic ci sie nie stanie, twoje auto wyjdzie bez szwanku w kontakcie z za wysoką, lub za niska studzienka kan., dziurą, których bez liku. Powodzenia ustawodawcy, poprosimy jeszcze o ustawę stanowiącą "szlaban" do narzekań cenowych i płacowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tymi karami to już przegiąłeś... Jak już wcześniej powiedziałem, prękośc nie jest przyczyną wypadków tylko głupota, chamstwo albo totalny brak wyobraźni. -jedzie baran na długich światłach i oślepia - jak będzie zakręt, na poboczu będzie przechodzień, będe jechać o 20km/h szybciej niż prękość dozwolona, zabije przechodnia i wina jest moja i oczywiście... prędkości. Super! Tego kolesia na długich to bym powiesił za jaja na drzewie. -jak już ktoś jedzie wolno to niech sie do cholery nie trzyma środka jezdni, tylko zjedzie blisko pobocza, na drodze bez problemu zmieszczą sie 3 samochody na raz, więc przy wyprzedzniu nie ma problemu na czołowke, no chyba że ktoś sie trzyma tego środka...taki ktos jest winny czołowego zderzenia i śmierci przynajmniej 2 osób. -jest (o dziwo) 2 pasy ruchu w jedną strone. Idiota czepi sie lewego pasa i jedzie 30 km/h. Drugi idiota jedzie prawym pasem i jedzie 35 km/h. Nie ma ich jak wyprzedzić. Takim kierowcom dożywotnio zabierać prawa jazdy. Lewy pas jest do szybkiej jazdy a nie to spaceru, jak ktoś ma zamiar jechać 30 km/h to niech sobie kupi motorower.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to jest x2 ???? :-))) W Norwegii za przekroczenie prędkości o 100% nie płaci się już mandatu. Idzie się za to do więzienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antypirat napisał:
I bardzo dobrze, nareszcie ! Ja to bym zastosował coś takiego [prędkość przekroczona ^ 2] = kara zł Czyli jeśli ktoś przekroczył prędkość o 50km * 50 = 2500zł 40km * 40 = 1600zł 30km * 30 = 900zł 20km * 20 = 400zł 10km * 10 = 100zł A dla maniaków prędkości o 100km * 100 = 10.000zł kary !
Z twojej wypowiedzi wnioskuje, ze: 1. Jestes moherem, który nie jest zdolny juz do prowadzenia auta lub który w zyciu nie posiadał prawa jazdy. 2. Jestes 16 letnim burakiem, który marzy o prawku. 3. Jestes zulem, ktoremu do zycia oprocz mozgojeba pisanego patykiem nic nie potrzeba (ale masz internet).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do ekspertów. Ile trzeba jechać, żeby radar zrobił fotkę? Np. jak jest dozwolone 50 km/h to czy jak będę jechał 60 km/h to będę miał fotkę czy jak 70 km/h? Jaki jest ten przedział?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Możesz jechać więcej o 10 km/h. Przy 20 zrobi ci fotke.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma znaczenia że to Fakt. Zmiany są znane od dawna, np. prawko będzie kosztowac coś koło 3.000 bo dojda nowe badania, filmiki, szkolenia. Wszystko od 2013r. A ci którzy pisza, że da się jeździc nie łamiac prawa w życiu za kierownicą nie siedzieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahaha znow glupie przepisy wprowadzaja.... kto ma jedzic i tak bedzie jezdzil nawet jak mu zabiora.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...