Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Najpierw spalarnia opon, teraz odpadów i biomasy. Smród, nakładające się na siebie dioksyny z dwóch kominów, szczury i robactwo z przetrzymywanej jako zapas słomy, mnóstwo tirów na dopiero co wyremontowanych jezdniach, czyli jeszcze większy hałas niż dotychczas, wiaty z żużlem i popiołem wymywane przez deszcze i roznoszone przez wiatr oraz osiedla mieszkaniowe od 200 m od inwestycji przez kilka dzielnic. Czy Ratusz zamierza wydać zgodę na wytrucie mieszkańców?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
my to pisowski zaścianek! nie lubim inwestycji! lubim tylko gdy budujom nam nowy kościółek w którym możemy się modlić za króla Polski Jarosława albo gdy stawiajom nowy pomnik zamachu smoleńskiego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak wszystkie inwestycje nasze media opisują jako wspaniałe tylko nikt łącznie z naszymi decydentami nie mówi jakie zagrożenie niosą dla środowiska i mieszkańców,bo nikt nie przegląda badań i wszelkiego rodzaju ekspertyz.Ale gdy zaczynamy chorowac to dopiero zaczyna rozjaśniac się w pustych łepetynach co jest przyczyną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dość, że KOMEKO zrobiło sobie kompostownię w pobliżu wiaduktu i capi straszliwie psując całą przyjemność jazdy to jeszcze i to Biorąc pod uwagę, ze jest to najprostsza droga z lotniska to może wyglądać ciekawie jak będzie jechał jaki prezydent czy inna królowa: co sobie może pomyśleć mieszkańcy Lublina to śmierdziele a pierwsze wrażenie ciężko zmienić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elektrownia TERGOPOWER na słomę -TAK. MEGATEM na śmieci -NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej jakiś pomnik albo kościół by postawili ale czego można oczekiwać od zdradzieckiej PO kraj w ruinie a oni jakąś słomą chcą oczy zatkać słoma to wam PO z gumiaków wyłazi ale już niedługo wygramy to was wszystkich do więzienia powsadzamy wszystkich Ojczyznę wolną racz na wrócić Panie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elektrownia TERGOPOWER na słomę -TAK. MEGATEM na śmieci -NIE
Zdecydowanie zgadzam się z komentarzem. Z racji zawodu (nie, nie jestem urzędnikiem) wiem trochę o tych inwestycjach. Tergopower na słomę Tak! to jest ok, emisje są stosunkowo bezpieczne, poza tym inwestor planuje oczyszczanie spalin. Lokalizacja też ok - blisko wjazdu na obwodnicę, więc i z ruchem nie będzie problemów. Natomiast spalarnia spalarnia odpadów (czyli blok energetyczny na "paliwo alternatywne"), nawet mimo najlepszych zabezpieczeń będzie emitować trujące związki. To jest 125 000 ton odpadów, czyli rozmaitych tkanin, tworzyw sztucznych, kolorowego papieru i innych odpadów rocznie! Planowana jest dużo bliżej centrum miasta niż ta na słomę, więc ciężarówki ze śmierdzącymi odpadami będą jeździć przez miasto.  Jeśli chodzi o tergopower - to prywatna inwestycja i ma trudności w procedurze. Natomiast Megatem ma poparcie władz miasta i jest ciśnienie na to. Raczej na pewno powstanie, chyba żeby były potężne protesty. Jeśli za 10 lat zachorowalność na raka we wschodniej cześci miasta i okolic wzrośnie, to będzie wiadomo dlaczego, ale "trzeba coś z tymi odpadami zrobić". Ja osobiście szukam działki za miastem (teraz mieszkam ok 1,5 km od planowanej spalarni), nie chcę pozwolić na trucie mojej rodziny. Nie nie stać mnie na budowę domu, ale jak sprzedam mieszkanie to jakoś damy radę. W końcu lepiej żyć zdrowiej i dłużej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wytłumacz mi dlaczego wilgotna słoma, która przez 3,5 dnia będzie magazynowana, będzie rozchodzić się smród z gnijącej słomy, będą gromadzić się szczury, itd. ma być akurat w mieście? Dlaczego od razu nie w gm. Jastków, którą Tergo Power wskazuje jako alternatywę? Zamieszkaj sobie pod tą elektrownią i wtedy mów TAK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Starykon- Oba obiekty mają powstać obok siebie na terenie dawnego DMP, Poza tym Tylko czy ktoś oblicza ile trzeba złożyć ropy aby po pierwsze słomę zebrać (traktor nie jeździ na wodę) a potem TIR-y musza to zwozić, a zbyt wiele tego na samochód nie wejdzie przy potrzebach tej elektrowni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już ekoterroryści załatwili elektrownię w Łecznej wezmą się za Mega.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Starykon- Oba obiekty mają powstać obok siebie na terenie dawnego DMP, Poza tym Tylko czy ktoś oblicza ile trzeba złożyć ropy aby po pierwsze słomę zebrać (traktor nie jeździ na wodę) a potem TIR-y musza to zwozić, a zbyt wiele tego na samochód nie wejdzie przy potrzebach tej elektrowni.
  A jedna krowa rocznie tworzy CO2 tyle co 1 tona węgla ,nie wspomnę o byku,a łoś ,mysz i inna gadzina.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka to ekologia. Dowożenie słomy z częstotliwością co 6 min. po pierwsze będzie powodowało straszne zanieczyszczenie środowiska przez spaliny a oprócz tego te samochody rozjeżdża zarówno obwodnice, jak i drogi w Lublinie. Precz z takimi inwestycjami. One nie gwarantują rozwoju miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Planowane zużycie paliwa podstawowego (biomasa, tzn. słoma i zrębki drzewne) wynosi 330 - 430 tys. ton rocznie” z przejazdem tira co 6 minut i to w sytuacji, w której po wprowadzeniu opłat za przejazd obwodnicami, wróciły one na ulice przelotowe naszego miasta... Czy powyższe jest jednym z powodów, dla których złamane zostały zasady pełnych konsultacji poprzez brak możliwości zgłaszania uwag w formie elektronicznej(brak stosownego maila lub formularza na stronie www). Chyba pora na bardziej radykalne obywatelskie działania niż tylko pisanie postów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...