Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Richard Pipes wykłada 60 lat!

Utworzony przez AKADEMIK, 3 lutego 2015 r. o 14:05
WIELKI UCZONY I ANALITYK RUSO-SOWIECKIEGO EKSPANSJONIZMU. POSTAĆ POMNIKOWA. MOŻNA TYLKO SIĘ POKŁONIĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry tekst. Postac profesora Pipesa powinna byc dobrze znana wszystkim Polakom bo to rzeczywiscie wybitna postac.   Jest jednak pewien blad w tekscie - otoz rodzina Pipesow nie wyemigrowala z Polski przed wybuchem wojny; przeciwnie, kampanie wrzesniowa spedzili w Konstancinie a pozniej gdzies w samej Warszawie, a wyjechac, juz z okupowanej Polski, udalo im sie kilka miesiecy pozniej po tym jak jakims "cudem" ojcu Richarda Pipesa, Markowi, udalo sie uzyskac paszport ktoregos z panstw Poludniowej Ameryki (historia sama w sobie nadzwyczaj interesujaca). Jest to wszystko szczegolowo opisane w cytowanej w artykule autobiografii Richarda Pipesa "Vixi".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam na wykładzie Profesora Richarda Pipesa na KUL. Jestem po dwóch kierunkach studiów, aktualnie szykuję do obrony doktoratu. NIGDY nie słyszałem tak perfekcyjnego wykładu jak  Jego. To po prostu szczyt doskonałości akademickiej. Myślę, że gdyby  rzadzący Polską czytali Pipesa, nie poruszaliby się jak dzieci we mgle "robiąc" politykę z Rosją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest w Polsce jeszcze jeden profesor , który jest czynny naukowo, a jest starszy o rok od Pipese'a -   prof. Witold Kieżun. Jak dla mnie postać równie wybitna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam na wykładzie Profesora Richarda Pipesa na KUL. Jestem po dwóch kierunkach studiów, aktualnie szykuję do obrony doktoratu. NIGDY nie słyszałem tak perfekcyjnego wykładu jak  Jego. To po prostu szczyt doskonałości akademickiej. Myślę, że gdyby  rzadzący Polską czytali Pipesa, nie poruszaliby się jak dzieci we mgle "robiąc" politykę z Rosją.
  Nikt w żadnej mgle się nie porusza.  "Oni" doskonale wiedzą jak wprowadzać w życie sugestie płynące z Moskwy......i z Berlina. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czapki z głów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...