Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rolnicy utrudniają życie kierowcom. Czy to zgodne z prawem? (list Czytelnika)

Utworzony przez Gość, 7 lutego 2015 r. o 14:31
Chciałem coś napisać, ale ręce opadają. Banda chamów i buraków.Brak po prostu słów. Cham nie zrozumie jak mu pałą nie przyje**esz. Tęmpe wieśmaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2 zł kilogram maciory netto teraz powiedzcie kto zarabia . A kilogram sloniny 6,5 zl. Tucznik 3,64   i teraz się wypowiadajcie a podatek musisz zaplacić i krus bo inaczej komornik zabiera ci co chce. I nic nie wrzucę w koszty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba w żniwa zablokować im wjazdy na pola. Następne święte krowy po górnikach zawsze im źle. KRUS, dopłaty itp, a instrukcje wydali by na blokady pochowac nowe ciagniki a wyciagnac te stare i ubrać sie w brudne ubrania.
Baki wam w tirach zablokować bo żenicie diesla na lewo jak sie tylko daje i dorabiacie na boku drugą wypłate
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żyłeś kiedyś na wsi? Nie? To się nie wypowiadaj. Ty masz 8 godzin pracy, wolne weekendy i święta. Na wsi jest po 14 godzin pracy i nie ma wolnej soboty czy niedzieli, w święta też nie ma odpoczynku bo nie powiesz krowie: "no sorry łaciata, jest święto, dzisiaj jeść nie dostaniesz". Jeżeli nie masz podstawowej wiedzy to się nie wypowiadaj. 
WOJTUŚ nie sraj ogniem, ile tych 14 masz w roku?. Dziesięć - dwadzieścia?, a o ktorej godzinie wstajesz w zimie? i co cały dzień robisz?.Oczywiście inwentarz trzeba nakarmić i napoić, ale nie chrzań, że rolnik pracuje 14 godzin na dobę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WOJTUŚ nie sraj ogniem, ile tych 14 masz w roku?. Dziesięć - dwadzieścia?, a o ktorej godzinie wstajesz w zimie? i co cały dzień robisz?.Oczywiście inwentarz trzeba nakarmić i napoić, ale nie chrzań, że rolnik pracuje 14 godzin na dobę!
W zimie wstaje się o 5 rano, wyobraź sobie. "Nie sram ogniem" tylko rzetelnie mówię jak jest, jeśli nie wierzysz to zapraszam, popracujesz tydzień i wymiękniesz, nawet w zimie. A Ci co co tak czepiają się nowych maszyn to niech popatrzą ile takie maszyny kosztują. Myślicie, że rolnika stać na takie maszynki? Wszystko jest na kredyt i trzeba to spłacić bo nikt prezentów nie robi. A oprócz KRUSu to rolnik ma jeszcze do zapłaty podatek rolny także wcale z opieki mieszczuchów nie zyje. Pozdrawiam wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy biorą coś na kredyt ci z miasta też, więc nie płaczcie że maszyny na kredyt macie.Wy macie podatek rolny a w mieście od nieruchomości poza tym czynsz za mieszkanie co mieciąc.Jak nie pasuje być rolnikiem i się nie opłaca to do miasta zapraszam zobaczycie jak się "lekko" żyje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki ty pusty jesteś nic dziadu nie wiesz a sie wypowiadasz/.  A żal ci tych maszyn - pewnie tak nierobie co siedzisz w jakimś socjalu od miasta i mops ci daje na miche bo sam nie potrafisz nic zrobić a tu siewypowiadasz. internet tez pewnie od mopsu masz. żal mi takich dupków Ja niestety na te sprzęty pracuje i m0oże jeszcze kilka lat będe. Z opieki to ty cwelu pewnie żyjesz
  Typowy wiejski przygłup którego ojciec nabrał kredytów, a teraz są zdziwieni, że wogóle trzeba je spłacać, więc poszli z ojcem poszedł blokować drogę, aby ich spłacać nie musieli. Że cham, prostak i nieuk świadczy forma w jakiej się wypowiedział, a że małolat z małym fiutkiem i molestowany przez kolegów świadczą te "cwele". Jak cię chłopku nie stać, to nie kupuj Dżon Dira za 500 tysięcy żeby mieć najlepszy traktor na wsi, tylko kup Ursusa za 30 tysięcy.    A dlaczego protest jest na drogach? Bo idą wybory i związkowcy kazali chłopom wyjść na drogi narobić chlewu, a nie siadać przy stole do rozmów, a ciemne chłopstwo nie czai że są manipulowani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś powiedział, że mają za nich spłacać kredyty? Walczą o swoje i nie tylko. Jak dla Ukrainy to kasa się znalazła a dla Polaków już nie ma! Co prawda lepiej gdyby jednak blokowali Wiejską bo blokowanie ulic gdzieś tam niewiele da. Zjednoczmy się, jesteśmy Polakami! Walczmy o to żeby żyło nam się lepiej a nie psioczymy na siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zimie wstaje się o 5 rano, wyobraź sobie. "Nie sram ogniem" tylko rzetelnie mówię jak jest, jeśli nie wierzysz to zapraszam, popracujesz tydzień i wymiękniesz, nawet w zimie. A Ci co co tak czepiają się nowych maszyn to niech popatrzą ile takie maszyny kosztują. Myślicie, że rolnika stać na takie maszynki? Wszystko jest na kredyt i trzeba to spłacić bo nikt prezentów nie robi. A oprócz KRUSu to rolnik ma jeszcze do zapłaty podatek rolny także wcale z opieki mieszczuchów nie zyje. Pozdrawiam wszystkich.
  Kredyt w banku dostalibyście i na starego Ursusa, ale pochytrzyliście i polecieliście na dopłaty do kredytów. Ile Cię kosztowała nowa przyczepa, ile ją wykorzystujesz w roku i czy jest ona wogóle narzędziem produktywnym czy tylko generującym koszty? Trzeba było liczyć przed, a nie po.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś powiedział, że mają za nich spłacać kredyty? Walczą o swoje i nie tylko. Jak dla Ukrainy to kasa się znalazła a dla Polaków już nie ma! Co prawda lepiej gdyby jednak blokowali Wiejską bo blokowanie ulic gdzieś tam niewiele da. Zjednoczmy się, jesteśmy Polakami! Walczmy o to żeby żyło nam się lepiej a nie psioczymy na siebie
  A czym innym są żądania minimalnych gwarantowanych cen jak nie żądaniem, aby ktoś inny zapłacił kredyt? Kto dopłaci różnicę między ceną rynkową a gwarantowaną? Podatnicy via Ministerstwo czy inna agencja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kredyt w banku dostalibyście i na starego Ursusa, ale pochytrzyliście i polecieliście na dopłaty do kredytów. Ile Cię kosztowała nowa przyczepa, ile ją wykorzystujesz w roku i czy jest ona wogóle narzędziem produktywnym czy tylko generującym koszty? Trzeba było liczyć przed, a nie po.
Akurat ja rozsądnie wziąłem kredyt tylko na najtańszy ciągnik, który był mi potrzebny (70tyś zł). Na nic więcej nie brałem bo mnie na to nie stać, liczyć umiem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czym innym są żądania minimalnych gwarantowanych cen jak nie żądaniem, aby ktoś inny zapłacił kredyt? Kto dopłaci różnicę między ceną rynkową a gwarantowaną? Podatnicy via Ministerstwo czy inna agencja.
No mi się to w żaden sposób nie łączy z kredytem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat ja rozsądnie wziąłem kredyt tylko na najtańszy ciągnik, który był mi potrzebny (70tyś zł). Na nic więcej nie brałem bo mnie na to nie stać, liczyć umiem. 
  To gratuluję rozsądku. Tym rozpaczającym teraz na drogach chytrość przesłoniła oczy i nabrali sprzętu, bo "Unia dopłaca". A Unia nie dopłaca, to producenci napędzali sobie koniunkturę na sprzęt którego nikt by nie kupił, bo ten sprzęt nie zarabia. Tak jak ta przykładowa przyczepa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy w razie czego i gówno zjedzą, jak im w gazetach "polskich" tak napiszą. To, co zostało z tego polskiego społeczeństwa to takie szczury, które w razie czego zjedzą siebie same (wpierw tych górników i rolników), a potem reszta będzie idealnymi niewolnikami, co tu wymrą albo się ich stąd przegoni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy w razie czego i gówno zjedzą, jak im w gazetach "polskich" tak napiszą. To, co zostało z tego polskiego społeczeństwa to takie szczury, które w razie czego zjedzą siebie same (wpierw tych górników i rolników), a potem reszta będzie idealnymi niewolnikami, co tu wymrą albo się ich stąd przegoni.
  Ja rolników popieram, ale niech strajkują, protestują i blokują tam, gdzie coś osiągną, a nie tam, gdzie przed wyborami wysyłają ich związki i gdzie nie osiągną nic. Za chwilę będą postulaty wyrównania szkód wyrządzonych przez ważki, wróble i świstaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy strajkują pielęgniarki - OK Lekarze - OK Nauczyciele - OK wyjdą rolnicy już źle i tylko mieszczuchy plują na nich jadem, a żebyście i wy poczuli kiedyś biedę ! Wyobrażacie sobie, że rolnicy to wszyscy bogaci i dobrze wyposażeni! Mamy sprzęt na kredyt, bo na zakup nas nie stać. Każdy rok to ryzyko i kolejne zainwestowane pieniądze, które pewnie się nie zwrócą, ale Wy biedni mieszczanie patrzący przez pryzmat tego, że kupujecie produkty na targu, gdzie ceny są 2 razy wyższe niż w skupach, tego nie zrozumiecie. I tylko płaczecie, że do pracy się możecie spóźnić. Nie poprzecie bliźniego - spójrzcie,przecież oni po coś tam stoją ! Nie dlatego, że im się to podoba. Mam nadzieję, że wszystkich którzy teraz narzekają, że mają drogę zablokowaną też spotka krzywda i będzie w podobnej sytuacji jak my. Ziemia to nasze jedyne źródło utrzymania. Masz stałą pracę, pewną pensję co miesiąc- stul dziób i rób swoje a innym daj możliwość walczyć o to, co im się należy.
Jestem za tym aby rolnicy walczyli o swoje bo to ciezki chleb fakt zylam na wsi rodzicom zawsze brakowalo a mieszzcuch mysli ze krowa sama mleko daje a kura jajko jak sie im jesc nie da to nie bedzie tzwanego darmowego co naprawde nie jest darmowe. Gdyby nie rolnik to miszczuch z glodu by zdechl bo jego praca daje miesa daje kartofli a nawet jajek nikt nie widzi ze zwierzeta takze sa glodne i tez tzreba dac w 100 % popieram a niech walcza o swoje i nie wszystkie drogi sa zamkniete wiec dojechac sie da ruszyc swoja du.. Troche wczesniej i sie do tej pracy dojedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy strajkują pielęgniarki - OK Lekarze - OK Nauczyciele - OK wyjdą rolnicy już źle i tylko mieszczuchy plują na nich jadem, a żebyście i wy poczuli kiedyś biedę ! Wyobrażacie sobie, że rolnicy to wszyscy bogaci i dobrze wyposażeni! Mamy sprzęt na kredyt, bo na zakup nas nie stać. Każdy rok to ryzyko i kolejne zainwestowane pieniądze, które pewnie się nie zwrócą, ale Wy biedni mieszczanie patrzący przez pryzmat tego, że kupujecie produkty na targu, gdzie ceny są 2 razy wyższe niż w skupach, tego nie zrozumiecie. I tylko płaczecie, że do pracy się możecie spóźnić. Nie poprzecie bliźniego - spójrzcie,przecież oni po coś tam stoją ! Nie dlatego, że im się to podoba. Mam nadzieję, że wszystkich którzy teraz narzekają, że mają drogę zablokowaną też spotka krzywda i będzie w podobnej sytuacji jak my. Ziemia to nasze jedyne źródło utrzymania. Masz stałą pracę, pewną pensję co miesiąc- stul dziób i rób swoje a innym daj możliwość walczyć o to, co im się należy.
Jestem za tym aby rolnicy walczyli o swoje bo to ciezki chleb fakt zylam na wsi rodzicom zawsze brakowalo a mieszzcuch mysli ze krowa sama mleko daje a kura jajko jak sie im jesc nie da to nie bedzie tzwanego darmowego co naprawde nie jest darmowe. Gdyby nie rolnik to miszczuch z glodu by zdechl bo jego praca daje miesa daje kartofli a nawet jajek nikt nie widzi ze zwierzeta takze sa glodne i tez tzreba dac w 100 % popieram a niech walcza o swoje i nie wszystkie drogi sa zamkniete wiec dojechac sie da ruszyc swoja du.. Troche wczesniej i sie do tej pracy dojedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolnicy zamiast protestować weźcie sie do roboty!!Nie macie pieniędzy a nowiutkimi maszynami przyjeźdżacie na strajk?!Płacicie najniższe składki ( krus niecałe 100 zł miesięcznie na całą rodzinę ,a najniższy zus płacony przez szarego obywatela z miasta to około 800 zł miesięcznie za jedną osobę ), najniższe podatki, żyjecie z OPIEKI, bo wam się należy i jeszcze wam źle!!Opanujcie się!!!!
weż się doinformuj z tym KRUSEM BO TA KWOTA TO TROCHĘ  WIĘKSZA JEST.  Kup sobie hektar pola i spróbuj z tego wyżyć cwaniaczku, ja wiem że za 800 też nie jest lekko bo sama pracuję za minimalną i rozumię, ale mój brat mieszka na wsi i wiem jak mu ciężko. Jeszcze jest jedna strona tych strajków tam stoją tacy rolnicy którzy zachłysneli się unijnymi dotacjami, tacy którzy mielia po 300 ha pola raz rocznie go kosili i brali ogromne dopłaty a teraz te dopłaty im zabiorą bo przepisy się zmieiniły i są tam jeszcze tacy bo widzę na zdjęciach którzy już dawno na emeryturze siedzą ale uważają sie za działaczy solidarnościowych i po kościołach z sztandarami latają. Więc proszę nie uogulniać bo to jest krzywdząće dla niektórych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy może strajkować,każdy ma prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.Lekarze przez tydzień nie otwierali gabinetów i nie było tyle szumu,ale jak chłop upomina się o swoje to robi się problem.Mamy świadomość ,że ta forma protestu jest uciążliwa ,ale w jaki inny sposób zwrócić na siebie uwagę.O jednym się zapomina ,że to chłop żywi i karmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest zalosne!!!! Tylko rolnikowi jest zle!!!! Jemu sie nalezy. Bo my mieszczuchy mamy cieple posadki i zyje nam sie jak w niebie... helooo!!! nas tez wszystko kosztuje. Kazdy mial wybor miasto-wies. Swiadomy. Kazdy zarabia na Siebie. I gwarantuje ze lepiej jest pracowac na swoje jak rolnik niz u kogos i co miesiac oddawac na zus i inne ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...