Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rolnicy utrudniają życie kierowcom. Czy to zgodne z prawem? (list Czytelnika)

Utworzony przez Gość, 7 lutego 2015 r. o 14:31
wtedy będziesz mieć przynajmniej przedsmak tego czy w danym miesiącu coś zarobisz /zyskasz czy wyjdziesz na zero a może stracisz....
  A jak nie zarobisz, ani nie wyjdziesz na zero ale stracisz przez własną głupotę to wyjdziesz blokować drogi "Niech Państwo da bo nam się należy". Tak jak teraz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak nie zarobisz, ani nie wyjdziesz na zero ale stracisz przez własną głupotę to wyjdziesz blokować drogi "Niech Państwo da bo nam się należy". Tak jak teraz.
Z tą głupotą to sobie daruj, bo chociażby kwestia tego czy w ciągu jednej nocy gradobicie nie zniszczy Ci upraw, nie wspominam tu i nie popieram blokowania dróg, poza tym nie jestem rolnikiem, tylko prowadzę działalność w innej branży ale szlag mnie trafia jak komuś wydaje się że praca na siebie bez szefa nad głową to bajka, bzdura, jak ktoś myśli ze to takie proste niech sam spróbuje..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polski głupi narodzie bierzcie przykład z cywilizowanych krajów , tam o wszystko strajkowali i wygrali . Głupi polak tylko jęczeć w ciepłym fotelu potrafi . Na ulice walczyć o swoje wtedy dopiero politycy wezmą się do pracy . Rolnicy brawo !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie my TIROWCY zablokujemy drogi chłopkom na pola wiosną i w czasie żniw. Chłopki to nie POLACY, to jest inna nacja. Mają ziemię po reformie rolnej (po roku 1989 nie zabrano im pomimo, że reforma nie była zgodna z prawem). Głosowali przeciwko UE, a teraz zbierają kasę i ciągle im mało.
Ty śmieciu rodem ze stojącej tirówki . Ludzie zaciągają kredyty na kupno ziemi , a ty po komunistyczny pomiocie pewnie z Orzechowa albo spod Włodawy i Chełma zazdrościsz uczciwej pracy . Nikt rolnikowi za darmo nic nie dał . Za ziemi od czasów reformy nastąpiły przetasowania i rolnicy dzisiejsi mają ziemie w wyniku kupna .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Czyżby kierowcom diety zaczęli płacić i po 8,50 EUR za godzinę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy strajkują pielęgniarki - OK Lekarze - OK Nauczyciele - OK wyjdą rolnicy już źle i tylko mieszczuchy plują na nich jadem, a żebyście i wy poczuli kiedyś biedę ! Wyobrażacie sobie, że rolnicy to wszyscy bogaci i dobrze wyposażeni! Mamy sprzęt na kredyt, bo na zakup nas nie stać. Każdy rok to ryzyko i kolejne zainwestowane pieniądze, które pewnie się nie zwrócą, ale Wy biedni mieszczanie patrzący przez pryzmat tego, że kupujecie produkty na targu, gdzie ceny są 2 razy wyższe niż w skupach, tego nie zrozumiecie. I tylko płaczecie, że do pracy się możecie spóźnić. Nie poprzecie bliźniego - spójrzcie,przecież oni po coś tam stoją ! Nie dlatego, że im się to podoba. Mam nadzieję, że wszystkich którzy teraz narzekają, że mają drogę zablokowaną też spotka krzywda i będzie w podobnej sytuacji jak my. Ziemia to nasze jedyne źródło utrzymania. Masz stałą pracę, pewną pensję co miesiąc- stul dziób i rób swoje a innym daj możliwość walczyć o to, co im się należy.
Kaśka, wyluzuj. Jestem ze wsi, nie pracuję na ziemi ale wiem jak się żyje. Masz rację w tym co piszesz. Kredyt, niepewność, nie wiesz czy zarobisz ale spójrz też obiektywnie, część tych rolników sami się wpędzili w kłopoty biorąc na kredyt wszystko. Rozumiem wyposażenie chlewni, dojarni, budowa zmechanizowanej obory ale nowiutki ciągnik to troche przegięcie pały gdy przez 5-10 lat można "dorabiać" się na starszym.  Ale przejdźmy do sedna, nie pracuję na roli, mimo, że mam parę ha (dzierżawa) ale nie pracuję też na ciepłej posadce wieć martwię się żebym mógł do pracy dojechać. W przeciwieństwie do Rolników, strajkujących Górników, strajkujących Lekarzy ja nie moge sobie pozwolić na nieobecność czy też spóźnienie w pracy więc z całym szacunkiem dla Rolników, Górników nie zgadzam się na blokadę dróg. Nie przeszkadzacie tym rządowi i rząd ma to z duuuupie, ja nie. Ja i inni muszą zdążyć i pracować i mam gdzieś Twoje bóle bo jak ja nie będę miał p[racy to Ty Rolniku i Górniku mnie też będziesz miał w duuuupie. Normalne. Idź na schody do Sejmu, bardzo dobry pomysł, chcesz wojować to ich do nich. Blokuj Sejm, Ministerstwo ale tak aby i Warszawa nie była zdemolowana i zablokowana, tam żyją i pracuja tacy sami jak TY, którzy nie moga sobie pozwolić na strajk i spóźnienie czy nieobecność w pracy. Mi płaci nie rząd a kapitał zagraniczny i cały czas jestem na łasce ich a nie rządu.  Przemyślcie to zanim będziecie blokowac cokolwiek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy strajkują pielęgniarki - OK Lekarze - OK Nauczyciele - OK wyjdą rolnicy już źle i tylko mieszczuchy plują na nich jadem, a żebyście i wy poczuli kiedyś biedę ! Wyobrażacie sobie, że rolnicy to wszyscy bogaci i dobrze wyposażeni! Mamy sprzęt na kredyt, bo na zakup nas nie stać. Każdy rok to ryzyko i kolejne zainwestowane pieniądze, które pewnie się nie zwrócą, ale Wy biedni mieszczanie patrzący przez pryzmat tego, że kupujecie produkty na targu, gdzie ceny są 2 razy wyższe niż w skupach, tego nie zrozumiecie. I tylko płaczecie, że do pracy się możecie spóźnić. Nie poprzecie bliźniego - spójrzcie,przecież oni po coś tam stoją ! Nie dlatego, że im się to podoba. Mam nadzieję, że wszystkich którzy teraz narzekają, że mają drogę zablokowaną też spotka krzywda i będzie w podobnej sytuacji jak my. Ziemia to nasze jedyne źródło utrzymania. Masz stałą pracę, pewną pensję co miesiąc- stul dziób i rób swoje a innym daj możliwość walczyć o to, co im się należy.
Kaśka, wyluzuj. Jestem ze wsi, nie pracuję na ziemi ale wiem jak się żyje. Masz rację w tym co piszesz. Kredyt, niepewność, nie wiesz czy zarobisz ale spójrz też obiektywnie, część tych rolników sami się wpędzili w kłopoty biorąc na kredyt wszystko. Rozumiem wyposażenie chlewni, dojarni, budowa zmechanizowanej obory ale nowiutki ciągnik to troche przegięcie pały gdy przez 5-10 lat można "dorabiać" się na starszym.  Ale przejdźmy do sedna, nie pracuję na roli, mimo, że mam parę ha (dzierżawa) ale nie pracuję też na ciepłej posadce wieć martwię się żebym mógł do pracy dojechać. W przeciwieństwie do Rolników, strajkujących Górników, strajkujących Lekarzy ja nie moge sobie pozwolić na nieobecność czy też spóźnienie w pracy więc z całym szacunkiem dla Rolników, Górników nie zgadzam się na blokadę dróg. Nie przeszkadzacie tym rządowi i rząd ma to z duuuupie, ja nie. Ja i inni muszą zdążyć i pracować i mam gdzieś Twoje bóle bo jak ja nie będę miał p[racy to Ty Rolniku i Górniku mnie też będziesz miał w duuuupie. Normalne. Idź na schody do Sejmu, bardzo dobry pomysł, chcesz wojować to ich do nich. Blokuj Sejm, Ministerstwo ale tak aby i Warszawa nie była zdemolowana i zablokowana, tam żyją i pracuja tacy sami jak TY, którzy nie moga sobie pozwolić na strajk i spóźnienie czy nieobecność w pracy. Mi płaci nie rząd a kapitał zagraniczny i cały czas jestem na łasce ich a nie rządu.  Przemyślcie to zanim będziecie blokowac cokolwiek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie my TIROWCY zablokujemy drogi chłopkom na pola wiosną i w czasie żniw. Chłopki to nie POLACY, to jest inna nacja. Mają ziemię po reformie rolnej (po roku 1989 nie zabrano im pomimo, że reforma nie była zgodna z prawem). Głosowali przeciwko UE, a teraz zbierają kasę i ciągle im mało.
  Cofnąć pod rampę już umiesz ? :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polski głupi narodzie bierzcie przykład z cywilizowanych krajów , tam o wszystko strajkowali i wygrali . Głupi polak tylko jęczeć w ciepłym fotelu potrafi . Na ulice walczyć o swoje wtedy dopiero politycy wezmą się do pracy . Rolnicy brawo !
  Na ulicy politycy włączają koguty i przejeżdżają wasze blokady, albo przelatują górą, a na blokadach tacy sami ludzie jak wy. Tacy którzy mogliby was poprzeć, ale nie poprą, bo ich wku***acie i utrudniacie im życie. Im a nie politykom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy może strajkować,każdy ma prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.Lekarze przez tydzień nie otwierali gabinetów i nie było tyle szumu,ale jak chłop upomina się o swoje to robi się problem.Mamy świadomość ,że ta forma protestu jest uciążliwa ,ale w jaki inny sposób zwrócić na siebie uwagę.O jednym się zapomina ,że to chłop żywi i karmi.
Szumu nie było, nie blokowali mi życia, nie musiałem jeździć kilometrami objazdów, nie musiałem stać w korku, nie przeszkadzali mi, łączę się z nimi w krzywdzie ale sam mogłem pracować. Rząd natomiast i tak ma to w poważaniu, im nie przeszkadzają.  Ludzie nie przeciw strajkom jest ale formie. Nie zgadzam się aby blokowali drogi, miasta i niszczyli np. place, przystanki itp. Za to powinni nakładać grzywny 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolnicy to banda bałwanów, jak im coś nie pasuje to won pod sej a nie blokować mi drogę - to jest hamstwo!!! Co ja wam zawiniłem, że mi drogę blokujecie? WON!!! Na sybir ich się powinno zesłać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli jak miastowi w żniwa zaprotestują przeciw wysokim cenom żywności i zablokują skupy zboża nie dopuszczając rolników to wykażesz zrozumienie dla "uciążliwości" tego protestu dla rolnika? Przecież tak samo jak ja mogę wg Ciebie pojechać w innym terminie, tak i Ty możesz sprzedac rzepak we wrześniu.
Bardzo dobra riposta. Najgorsze,że nie zrozumieli.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie my TIROWCY zablokujemy drogi chłopkom na pola wiosną i w czasie żniw. Chłopki to nie POLACY, to jest inna nacja. Mają ziemię po reformie rolnej (po roku 1989 nie zabrano im pomimo, że reforma nie była zgodna z prawem). Głosowali przeciwko UE, a teraz zbierają kasę i ciągle im mało.
blokuj  blokuj abyś tylko jeszcze miał tą pracę jaką masz i miał co wozić na pace. Odpowiedz sobie sam na pytania co wozisz? skąd to masz? dla kogo to jest? Od rolnika wszystko się zaczyna.zablokować to rolnicy powinni wszystko najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szumu nie było, nie blokowali mi życia, nie musiałem jeździć kilometrami objazdów, nie musiałem stać w korku, nie przeszkadzali mi, łączę się z nimi w krzywdzie ale sam mogłem pracować. Rząd natomiast i tak ma to w poważaniu, im nie przeszkadzają.  Ludzie nie przeciw strajkom jest ale formie. Nie zgadzam się aby blokowali drogi, miasta i niszczyli np. place, przystanki itp. Za to powinni nakładać grzywny 
  Dziś nie muszą blokować, zima w lutym drogowców zaskoczyła. :) :) :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy Ci co są przeciwko rolnikom to banda debili nie rozumieją że dzięki nim mają żywność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie przez takich debili,"szarych obywateli" którym wszystko przeszkadza i nic się nie podoba nie ma jedności w polskim narodzie. I jest tak jak jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty Gościu jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj lepiej bo to żenada. Pamiętaj że dzięki rolnikom ich pracy masz mąke,pieczywo wrzywa,mięso itd. Więc lepiej już się nie wypowiadaj z takimi tekstami!!!!
Mąkę, pieczywo i całe żarcie mam nie "dzięki rolnikom" ale dzięki temu że mam forsę aby to sobie kupić. Już widzę jak rolnik mnie nakarmi gdy przyjdę do niego bez hajsu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Lesio" tylko co byś miał z tego że masz pieniadze skoro nie było by tych produktów. Sam poszedłbyś sobie na pole posiał,uprawiał,zbierał aby powstały te produkty? Każdy ma swoje prawa. Nie blokują nielegalnie bo mają na to pozwolenie wydane przez władze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Garść informacji dla niezorientowanych. dopłata do hektara gruntu to 910 zł za 2014 rok. Koszt kolacji  ,albo lipnych przejazdów niektórych parlamentarzystów i ministrów , to każdorazowo równowartość dopłat do paru hektarów. Z publicznych pieniędzy, Czy ktoś z forumowiczów napisał list w tej sprawie ? -rolnicy muszą płacić podatek gruntowy, nawet gdy ponoszą straty. Podatek rolny jest podatkiem ryczałtowym, -zasiłek chorobowy należy się po 30 dniach zwolnienia i wynosi 10 zł na dzień -KRUS nie jest jednakowy dla wszystkich. Rośnie wraz z powierzchnią gospodarstwa i prowadzeniem dodatkowej działalności - rolnicy jeżdzą zagranicznymi ciągnikami, bo w Polsce się traktorów nie produkuje. Co najwyżej składa.Dzisiejszy Ursus jest montowany z importowanych w większości podzespołów. -rolnicy mają drogie maszyny! No właśnie dlaczego aż tak drogie? Czy to przypadek, że ceny środków do produkcji rolnej drastycznie wzrosły po wprowadzeniu dopłat i finansowania rolnictwa przez Unię Europejską ? Do kogo ostatecznie trafiają te dopłaty ? -podstawowe dofinansowanie przy modernizacji to 40 % ceny NETTO.. większe mają młodzi rolnicy. Rolnik musi najpierw zapłacić całość, potem otrzymuje dotację, po paru miesiącach. Wygląda to tak, że bierze się kilkusettysięczny kredyt. Płaci się prowizję i odsetki. Agencja przelewa bezpośrednio do banku dotację.Jeśli rolnik spłaca kredyt przez 10 lat, to w tym czasie zapłaci odsetki mniej więcej równe jednej trzeciej otrzymanej dotacji. Tu jest podobna sytuacja jak z podatkiem gruntowym. Musi płacić raty i odsetki nawet, jak jest "pod kreską" -obowiązkowy serwis fabryczny nowego ciągnika czy kombajnu to nawet kilka tysięcy zł jednorazowo. -ceny żywca spadły głęboko poniżej kosztów produkcji.Rolnicy dokładają z tych "dopłat". Nie wszyscy już je otrzymali za 2014. Produkcji zwierzęcej nie da się tak szybko wznowić ,gdy już upadnie. Potrzebne będą duże nakłady. Albo import.... -rolnicy sami ciężko pracują, ale dają też zatrudnienie olbrzymiej rzeszy ludzi.W handlu, usługach, transporcie, budownictwie, przemyśle. To tam ostatecznie lądują pieniądze z dopłat. -dzieci rolników często nie mają wakacji i ferii.Pomagają w gospodarstwie. -ludzie stojący tam na drodze, nie robią tego dla rozrywki. Nie są to też zadymiarze czy wałkonie. Ryzykują swoim zdrowiem, może życiem. Ryzykują zniszczeniem swoich cennych, jak wiecie, traktorów. Na pewno podjęli przemyślaną decyzję, zanim pojechali na blokadę.To są odważni, potriotyczni Polacy. To trzeba docenić. -wrzuca się rolników i górników do jednego worka.Niesłusznie. Górnik to pracownik najemny, walczy głownie o swoje MIEJSCE pracy, być może pensję czy dodatkowe przywileje. Rolnik walczy o SWÓJ WARSZTAT pracy. Gdy jego gospodarstwo upadnie, nie dostanie odszkodowania czy wielomiesięcznej odprawy. Praktycznie nie zostanie nawet uznany za bezrobotnego. Ale  kredyty musi spłacać dalej. Jak się spóżni to karne odsetki, komornik, itd. Czy najemny pracownik martwi się takimi rzeczami ? Pozdrawiam .................................................................................................................................................. .................................................................................................................................................. ..................................................................................................................................................   zostawiłem miejsce na Wasze spostrzeżenia. Proszę wpisywać swoje uwagi  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zostawiłem miejsce na Wasze spostrzeżenia. Proszę wpisywać swoje uwagi
  Wg takiej logiki wszyscy mogliby brać dowolne kredyty, zarówno konsumpcyjne jak i inwestycyjne, a w przypadku trudności ze spłaceniem wychodzić na ulicę. Najpierw się liczy, a potem zadłuża. Nie odwrotnie. Renegocjuj sobie warunki spłaty w banku, a nie blokuj drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...