Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Roman Polański zatrzymany w Szwajcarii

Utworzony przez razor1911, 27 września 2009 o 17:58
Pedofilom mówimy stanowcze NIE!~To, że jest wybitnym reżyserem nie usprawiedliwia pedofilii!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zgadzając się ogólnie z tezą, że pedofilię należy karać, nie byłbym w tym konkretnym przypadku tak jednoznacznie pewny, że podczas aktu płciowego Romana Polańskiego z 13-latką, Samanthą Geimer, doszło do pedofilii. Już dawno powinien rozstrzygnąć to sąd i dziwię się Polańskiemu, że tak odwlekał, zwyczajnie bojąc się konsekwencji. Pomijając kwestię zeznań jego partnerki, które nie są zupełnie bez znaczenia, należy wziąć pod uwagę aspekt definicyjny pedofilii. Bo co to jest ta pedofilia? W potocznym odbiorze obcowanie płciowe dorosłego z dzieckiem. No OK. Ale do kiedy o kimś możemy mówić, że jest dzieckiem? W świetle niektórych przepisów do 18 r.ż., według innych do 16, a według jeszcze innych do 15 r.ż. Definicja pedofilii jednak określa precyzyjnie. Mamy z takim przypadkiem do czynienia wówczas, gdy stosunek płciowy dotyczy osoby w „wieku przedpokwitaniowym”. A kiedy jest ten wiek? W przypadku każdego człowieka w innym. Ale w nauce przyjęto, że od 11 do 16 r.ż. W przypadku dziewcząt już od 9 do 14 r.ż., a znane są przypadki, że od 7 r.ż. Prawo polskie nakłada konsekwencje karne za współżycie seksualne z osobami poniżej 15 r.ż. Ale czy można od razu nazywać takie zjawisko pedofilią? Według mnie nie. Bo jak mówi definicja pedofilii, musimy mieć pewność, że partner seksualny tylko w taki sposób może osiągać satysfakcję seksualna. Mam nadzieję, że sąd wyjaśni wszystkie okoliczności przypadku Polańskiego, które ja nazwałbym raczej kompletnym brakiem rozsądku, a nie pedofilią.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przecież ona go okłamała że jest pełnoletnia, i dobrowolnie zgodziła się na seks. Rozumiem że takie jest prawo w USA, ale ta sytuacja to lekki bezsens.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a jaki okres przedawnienia jst w prawie szwajcarskim
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jedyne co jest w prawie Amerykańskim piękne to właśnie to że tego typu min. przestępstwa nie ulegają przedawnieniom jak i to że ramię sprawiedliwości może dosięgnąć prawie każdego kto popełnił przestępstwo i kto zostanie złapany a obrona i wywody że w wieku 8 czy 15 lat obcowanie nie jest zboczeniem jest tak samo chore jak takie na siłę udowadnianie że jest inaczej ! .Gdyby było inaczej i Polański czuł by się pewniej że nie zostanie skazany za przestępstwo wobec nieletniej na pewno by nie uciekał z USA jak szczur a wiedział że dopuścił się przestępstwa dlatego uciekł i unikał każdego kraju skąd mogła by go czekać deportacja ponad 30 lat ,czy tak postępuje człowiek niewinny? .A cieszy mnie fakt zatrzymania i braku przedawnienia z jednego powodu tam jest prawo- święte i egzekwowane , u nas są prawnicy i święte krowy gdzie na poczekaniu można wymyślić chorobę by uniknąć odpowiedzialności przykład min. syna Wałęsy więc głupcem jest ten co broni zboczeńca nawet jeżeli było to ponad 30 lat temu ,i faktu że dziewczyna wycofała oskarżenie sądził że jak zapłaci dziewczyna wycofa będzie cacy ale nie tam gdzie jest PRAWO i to PRZESTRZEGANE dlatego mimo że jest mi to obojętne wyrazy szacunku dla Amerykanów ich prawa oraz prawników .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rasiści! Bronią pedofila tylko dlatego ,że jest Żydem. Obrzydliwe.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Piotr Giczela pieprzy głupoty-dzieckiem jest się do 18 lat!!! beduin ma rację -w Ameryce ścigają drani do skutku bez przedawnień i to jest sprawiedliwe gdyby pedofilski żyd nie uciekł to odsiedziałby swoje i już dawno zapomniał o wszystkim a za tchórzostwo zapłaci teraz
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Prawo jest prawo. Cenię Pana Polańskiego za twórczość, ale za błędy-skłonności trzeba płacić. Sam ma córkę i ciekawe czy byłby zachwycony gdyby uprawiała seks z trzy razy starszym mężczyzną... który następnie twierdziłby że sama tego chciała. Jak dobrze pamiętam to nawet dobrze rozwinięta (budowa ciała) 13 latka, nie wygląda jak "kobieta". Dla dorosłego, doświadczonego mężczyzny, prawidłowa ocena stanowi problem??? Niech roztrzygnie to sąd amerykański tam prawo jest rozumiane jako prawo. W Polsce już dawno dałoby sie załatwić wszystko. A mała nieletnia "prowokatorka", musiałaby przeprosić i żyła by z piętnem swojego zuchwałego czynu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I stała się sprawiedliwość inna jak nasza Polska bo właściwa -jaka być powinna, Polański powinien zostać wydany Amerykańskiemu Wymiarowi Sprawiedliwości i mam nadzieję że Sądy i władze Szwajcarii nie ugną się pod presją obrońców wybitnego i kulturalnego zboczeńca -dewianta ! Zaś ten co broni ,usprawiedliwia tego typu dewiacje, zapomniał że kiedyś kilku też potrzebowało takiego zaangażowania autorytetów ,więc dlaczego nikt z tych obecnych obrońców dewianta nie bronił znanych zboczeńców dyrygenta czy psychologa ???DLACZEGO wtedy milczeli chowali głowę w piasek unikali wypowiedzi dlaczego???skąd to takie nagłe poruszenie takie nagłe aj way bo to żyda dopadli Amerykanie ale to akurat można zrozumieć jest to solidarność społeczności żydowskiej ale przestępstwo jest przestępstwem i powinien odpowiadać przed Amerykańskim Sądem !Brawa dla Szwajcarów i ich wymiaru sprawiedliwości za wywiązywanie się z umów bez względu kogo to dotyczy .I proszę pamiętać ta dziewczyna miała 13 lat więc była dzieckiem a Polański wiedział z kim ma do czynienia !
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: