Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sposób na tanie leki, czyli jak zaoszczędzić w aptece

Utworzony przez ZUZA, 22 października 2009 r. o 12:08 Powrót do artykułu
G. Prawdawda!!! ,,Ceny w aptekach sieciowych powinny być najniższe, gdyż w hurtowniach otrzymują one duży upust, ale nie zawsze tak jest. Warto pytać, bo często cena w danej placówce zależy od jej lokalizacji. Te w dużych marketach, centrach handlowych, przy placówkach służby zdrowia z reguły uważane są za droższe. '' - PRAWDA JEST TAKA ŻE APTEKI SIECIOWE SĄ WŁASNOŚCIĄ W WIEKSZOŚCI HURTOWNIKOW I ONI W SWOICH APTEKACH SPRZEDAJĄ LEKI W CENACH NIŻSZYCH NIŻ HURTOWE. TO JEST WŁASNIE WOLNY RYNEK I UCZCIWA POLSKA KONKURENCJA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zanim wyjdziemy z gabinetu, sprawdźmy receptę – czy jest na niej prawidłowo wpisany PESEL, adres, data, czy jest pieczątka lekarza etc. Najnowsze rozporządzenie, jakie lada moment ma zostać wprowadzone, mówi o tym, że za źle wypisane recepty koszt poniesie pacjent – to znaczy, że za leki ze zniżką zapłaci jak za pełnopłatne. Albo będzie musiał wrócić do lekarza, żeby mu ponownie prawidłowo receptę wypisał." Szkoda tylko, że ten przepis jest już od co najmniej 2007r. W tymze roku wydany został Dziennik Ustaw (niestety nie pamiętam w tej chwili numeru), w którym opisane są zasady realizacji recept. Można tam przeczytać, że jeżeli recepta posiada błędy formalne, farmaceuta może wydać leki z odpłatnoscią 100%, lub odesłać Pacjenta do lekarza w celu poprawienia recepty. Według mnie wystarczyłoby, zeby lekarze musieli zrefundować błędnie wypisane recepty, wtedy w ciągu miesiąca - dwóch nauczyliby się prawidłowo (i czytelnie) wystawiać recepty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to są za ustawy ze pacjent ma placic za zle wypisaną recepte chyba ktos kto odpowiada za swój zawod i pracuje to on powinien byc zgloszony do wymiany pomylic sie kazdemu mozna ale chyba nie w tym zawodzie zreszta teraz po tych wszystkich roznych rzeczach to nikogo nie dziwi bo pacjent to nic bo klient tez nic samowola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadza się, ceny leków w różnych aptekach często się różnią ceną i to bardzo. Dużo leków nie kupuję, ale stosuję pigułki antykoncepcyjne, które są dość drogie, więc zależało mi, by móc kupować je taniej. I znalazłam je na doz.pl. To internetowa apteka, a zamówienie odbiera się w wybranej aptece z listy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak...ja mogę polecić kupowanie plastrów antykoncepcyjnych na doz.pl. Oni rzeczywiście antykoncepcję mają teraz najtaniej. Nie wiem, czego ty szukasz, ale chyba warto sprawdzić...może inne rzeczy też, ale nie wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
warto porównywać ceny w kilku róznych aptekach albo najłatwiej w internecie. ja np kupuję tabletki antykoncepcyjne przez doz.pl bo tam są najtaniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~myszka~ napisał:
warto porównywać ceny w kilku róznych aptekach albo najłatwiej w internecie. ja np kupuję tabletki antykoncepcyjne przez doz.pl bo tam są najtaniej
właśnie się chciałam pochwalić jaka jestem sprytna że tak tanio kupuję pigułki a tu widzę, że wszyscy teraz kupują przez doz.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszędzie o tym piszą, ze w tych aptekach dbam o zdrowie zaczyna się promocja na pigułki, sprawdziłam też, to prawda:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Lublinie apteka doz jest na Tumidajskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej nie chorować i nie seksić wtedy się nic nie wyda;) ale z tym doz.pl rzeczywiście, byłam i już sobie tabletki właśnie zamówiłam. Rzeczywiście taniej niż u mnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mnie w ogóle wkurza, że trzeba oszczędzać, szukać, wertować, porównywać...wołałabym mieć dużo kasy i mieć to wszystko gdzieś. No ale też doszukałam się aptek doz-u. Nigdzie nie znalazłam taniej tabletek antykoncepcyjnych. Ale czasem mnie to szukanie gdzie co taniej męczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale nie ma z tym większych problemów tak naprawdę, jak ja wpadam do taniej Apteki za Grosze w Łodzi i kupuję leki to farmaceutka zawsze pomoże znaleźć zamiennik np. jak kupowałam zyrtec który trochę kosztuje to dostałam zamiennik który działa tak samo i ma taki sam skład za pół ceny w zasadzie, także wystarczy podpytać farmaceutkę albo znaleźć sobie właśnie taką naprawdę tanią aptekę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja polecam nieco inne cwańsze rozwiązanie, mianoicie... konto pogodne w pko bp. Oszczędzam 1000 PLN rocznie i to twarde fakty :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sposób na tanie leki jest bardzo prosty - apteka. Po prostu porównujcie sobie wszystkie ceny w internecie... Apteki na mieście nie są w stanie zaproponować tak dobrych cen, co apteki w sieci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To proste - najlepiej jest zamawiać przez internet, nieraz różnice na opakowaniu potrafią wynieść kilka złotych. Osobiście polecam Melissę, mają naprawdę szeroki wybór i atrakcyjne ceny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja kupuje na ***aptekalubelska.pl, tanio i na prawde warto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem ciekawa nowej eapteki , ma być mnóstwo promocji, niskie ceny , porady specjalistów. termin dostawy zamawiający wytyczna. brzmi nieźle ***eapteka.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...