Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stasin: Gruz i dziury zamiast drogi

Utworzony przez Gość, 3 kwietnia 2010 o 07:18
Tak samo rozleciała się droga w Jastkowie Podleśnym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może jakiś drogowiec wypowie się w sprawie warunków lub standardów przy budowie dróg asfaltowych i podbudowy pod asfalt!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy w Lublinie jest chociaz jedna waga do kontroli pojazdow? Ja nigdy tego nie widzialem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Głosowałeś jeden z drugim Czy jesteś żeby Polska przystąpiła do Unii Europejskiej pytammm cooo miałooo byćććć!!!!!! A teraz chcesz wagę ustawiać na drogach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Może jakiś drogowiec wypowie się w sprawie warunków lub standardów przy budowie dróg asfaltowych i podbudowy pod asfalt!
Jestem na początek - sposób naprawy jaki byłby tu wskazany, a u nas nie funkcjonuje : http://edroga.pl/images/stories/dim_wykona...cznych/rys8.jpg Dalej - rozpadają się drogi budowane tzw systemem gospodarczym - gdzie ilosc warstw nawierzchni dostosowywano do kosztów i posadanej kasy, a nie wymagan technicznych i sztuki budowlanej . Wyobrazcie sobie takie postepowanie np przy budowie szkoly we wsi : po 2-3 miesiacach pekaja sciany, stropy wali sie. Tu zaden urzednik, polityczyna szczebla gminnego lub powiatowego sie nie wtraca - bo sprawa sliska - prawo budowlane od dawna reguluje tu kompetencje i odpowiedzialnosc. Inaczej dzialo sie i niestety dzieje w wypadklu drog : nie tylko budowa, ale takze przebudowa ( bardzo sprytne pojecie ) - lub remont. Panie X - ile mamy kasy , A tyle. Malo, No to machniemy 10 km drogi - podbudowa 15 cm stabilizacji i dywanik asfaltowy 3 cm. Nie wazne że potrzebne min. 45-cm z uwagi na mrozoodpornosc konstrukcji drogowej. Taka droga polezy 2-4 lata, w dobrych warunkach kiedys nawet 7-8. Tyle ze potem nie ma co zbierac. I dop.. sie od drogowcow - tam gdzie decyduja fachowcy - nie ma lipy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zapraszam Redakcję na ulicę Marzanny w Lublinie. Do tej pieknej dzielnicy Lublina - Zemborzyc Górnych, nie dotarła cywilizacja. Głównym mankamentem jest brak wodociągu, kanalizacji oraz utwardzonej, oświetlonej drogi. Nawierzchnia ulicy jMarzanny jest w większej jej części nieutwardzona-gruntowa, w części prowizorycznie wysypana kamieniem rozbiórkowym, a jedynie na odcinku ok. 300 m wyłożona, bez uprzedniego przygotowania technicznego, masą asfaltową pochodzącą z odzysku. Większość domostw położona jest przy nieutwardzonej lub prowizorycznie utwardzonej części ulicy. Nawierzchnia ulicy uniemożliwia poruszanie się ludzi oraz nie nadaje się do jazdy samochodami. Błoto, dziury, nierówności, wystające kamienie różnej wielkości- to istny tor przeszkód dla mieszkańców ulicy. Ulica nie jest przejezdna dla samochodów prywatnych, jak i należących do różnego rodzaju służb, w tym służb miejskich. Droga jest nieprzejezdna dla karetek ratunkowych oraz straży pożarnej. Niejednokrotnie karetki pogotowia miały problem z przejazdem w lecie, a w zimie jest on wręcz niemożliwy. Ulica Marzanny jest dla większości jej mieszkańców jedyną drogą dojazdową do domostw. Przy ulicy mieszkają w większości ludzie starsi, w tym schorowani i niepełnosprawni. Władze miasta nie podejmują zadnych działań do zmiany powyzszego. I tak jest od ponad 30 lat. Jak długo jeszcze?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
NO NARESZCIE!!! wydaje mi się że droga na Stasinie jadąc do Bełżyc wygra wybory ta droga woła o pomstę do nieba zamiast jechać szosą jedzie się slalomem między nią a polem jesteśmy w Unii Europejskiej gratuluję
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zdjęcie niestety nie oddaje stanu drogi Stasin-Podole-Bełżyce około 3 km dalej są takie wyrwy w drodze ze już nie da się przejechać co zrobiono w tej sprawie? zamknięto drogę dla ruchu publicznego, mogą nią jeździć tylko mieszkańcy no cóż w końcu sie już przyzwyczaili Gratuluję
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jestem mieszkanką Stasina. Właśnie wydałam na remont zawieszenia w aucie 1500 zł. To skandal!!!!! Poza tym warto zaznaczyć, że niedawno wyremontowano nam część drogi - ok. 1 km. Dziś trudno uwierzyć w to, że ten remont przeprowadzono zaledwie 2-3 lata temu. Takie remonty nie mają sensu!!!!!! Albo róbmy coś dobrze, albo...... nie piszmy o wielkich remontach, podczas gdy chodzi o zwykłe łatanie dziur!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Koszmar ta droga!!! W XXI wieku taka droga ,to tylko w Polsce !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: