Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie ma czegoś takiego jak "Polski" Żyd.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Było minęło.To już historia.Jedni nie wyobrażają sobie Lublina z żydami,a inni za nimi tesknią.To już tylko stare dzieje.
0
Nie ma czegoś takiego jak "Polski" Żyd.
Jak są np. polscy tatarzy, to mogę też byc  i polscy Żydzi.
0
Jak są np. polscy tatarzy, to mogę też byc  i polscy Żydzi.
Tatarzy przez małe "t" a Żydzi przez wielkie "Ż". Czemu???
0
Przepraszam, a co to mnie obchodzi?
0
Tatarzy przez małe "t" a Żydzi przez wielkie "Ż". Czemu???
Efekt niewyspania. Nic więcej.
Ostatnio edytowany 17 grudnia 2015 o 14:28
0
Przepraszam, a co to mnie obchodzi?
Ciebie moze nic nie obchodzić, ale jest wiele osob, ktorych to obchodzi.
0
Ciebie moze nic nie obchodzić, ale jest wiele osob, ktorych to obchodzi.
To niech o tym piszą w gazecie adresowanej do Ciebie, tak będzie uczciwiej.
0
To niech o tym piszą w gazecie adresowanej do Ciebie, tak będzie uczciwiej.
  Wiesz, w każdej gazecie są informacje, interesujące tylko dla pewnej, okreslonej grupy ludzi. To, co proponujesz, jest nonsensem. Nikt nie kaze Ci wchodzić w artykuły, które Cię nie interesuja, ale dobrze, że one tam są.
0
Jak patrzę na to zdjęcie widzę brud i niechlujstwo. Nawet bieda nie tłumaczy, dlaczego ktoś nie wyrównał odpadajacych płatów tynku. Aż się nie chce wierzyć, że w Lublinie coś takiego było, wstyd i tyle.
0
Wiesz, w każdej gazecie są informacje, interesujące tylko dla pewnej, okreslonej grupy ludzi. To, co proponujesz, jest nonsensem. Nikt nie kaze Ci wchodzić w artykuły, które Cię nie interesuja, ale dobrze, że one tam są.
A co byś powiedział/a na artykuł o hodowli reniferów? Też dla nielicznych.
0
Poczytałabym.
0
Szabesgoj Pietrasiewicz liczy na następne 30 srebrników od Żydów z Polin?
0
A co byś powiedział/a na artykuł o hodowli reniferów? Też dla nielicznych.
Jest taka róznica pomiedzy hodowla reniferów a historią lubelskich i - ogólnie -  polskich Żydów. To pierwsze to temat rzeczywiscie odlegly, natomiast to drugie jest bardzo waznym zagadnieniem w naszej historii. Przez kilkaset lat,  Żydzi tworzyli bardzo liczną spoleczność, wielr miast, np.  Lublin były bardzo waznymi osrodkami ich kultury i nauki. Malo ludzi wie o tym, ze działająca od pocz. XVI wieku lubelska jesziwa zostala przez króla Stefana Batorego zrownana w prawach z Uniwersytetem Jagiellonskim, a zatem tradycje akademickie Lublina są duzo wczesniejsze niż powstanie KUL w 1918. Lubelscy Żydzi zapisali sie rownież w historii Lublina tym, ze spośród nich wywodza się postacie takie jak Henryk Wieniawski czy Anna Langfus - znane na całym  świecie, albo osoby o wymiarze lokalnym, ale tu, na polu lokalnym - niezwykle zasluzone, i mam tu na mysli głównie Franciszkę Arnsztajnową, która w moim odczuciu była już bardziej Polką zydowskiego pochodzenia, jak Żydowką. To tyle, jesli chodzi o Lublin, o reszcie kraju moznaby napisać duzo więcej. Ja zresztą jestem przyzwyczajona do tego, ze kazdy artykuł czy notatka poswiecona historii Żydów jest komentowana w ten sam sposób, przy czym wpisy "a co mnie to obchodzi/a kogo to obchodzi" są chyba najczęstsze. Świadczy to niestety o bardzo ubogiej wiedzy  historycznej ich autorów. Zapamietajcie sobie jedno - kazdy, kto interesuje się historią Lublina, musi równiez orientować się w historii Zydów lubelskich, chociazby nie wiem, jak wielkim antysemitą nie byłby. To samo jest z historią Polski. Polska historia bez historii Żydów jest historią niepelną, zubożona, jesli nie powiedziec - ocenzurowaną. Dlatego Wasze wpisy "a co mnie to obchodzi" obnażają wyłącznie Was. W sumie mnie to nie dziwi. W kraju, gdzie dramatycznnie zredukowano liczbę godzin historii w szkołach, muszą być jakieś tego efekty.
Ostatnio edytowany 21 grudnia 2015 o 14:30
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: