Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szpital, PGR, apteka. Co jeszcze państwo oddało Kościołowi?

Utworzony przez o_o, 10 czerwca 2010 r. o 08:36
8775DD napisał:
Ciekawe czy choć jeden sukienkowy dał choć złotówkę na powodzian. Oczywiście z własnej kieszeni a nie parafian.
A Ty cos dales?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sen napisał:
Przez takie podejście kleru nie chodzę do kościoła chociaż jestem wierzący i moja rodzina też , ale nie potrafię tego zrozumieć dla czego człowiek ksiądz który mówi mi o miłości , braterstwie, uczciwości, życiu w prawdzie robi zupełnie na odwrót czyżby chodziło o to aby zamydlić mi oczy?
Państwo zabrało majątek kościoła to niech oddaje!!! Jak by tobie chałupę zabrali to tak samo byś szczekał???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chodzi o zasady sprzeczne z uczciwością na jakich odbywa się ten zwrot majątku to zwykła grabież i zastanawiające że księża wcale jakoś się nie przejmują że to grzech pazerności i pychy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
we a Ty przejmujesz się własnymi grzechami?-udziel sam sobie szczerej odpowiedzi, bo ja nie mam prawa nikogo rozgrzeszać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale ksiądz ma i reprezentuje instytucję która powinna przestrzegać słowa bożego a tego nie robi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co kosciolowi szpital albo apteka? Nie maja plebanii za kosciolami? Widzial ktos moze te hektary przy Dolnej Marii Panny? Wystarczy na murek wejsc obok Domu Kultury albo zajrzec przez brame przy Vetterow. Biedy tam nie widze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qw napisał:
ale ksiądz ma i reprezentuje instytucję która powinna przestrzegać słowa bożego a tego nie robi
To ksiądz odpowie za swoje grzechy przed Bogiem, a jest tylko człowiekiem i nie mi osądzać jego czyny.Chociaż wiele złego można zaobserwować to Biblia mówi: 26. Hbr 3: 13 Ale napominajcie jedni drugich każdego dnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sen napisał:
Przez takie podejście kleru nie chodzę do kościoła chociaż jestem wierzący i moja rodzina też , ale nie potrafię tego zrozumieć dla czego człowiek ksiądz który mówi mi o miłości , braterstwie, uczciwości, życiu w prawdzie robi zupełnie na odwrót czyżby chodziło o to aby zamydlić mi oczy?
............................................................... Nie oszukuj się, jesteś niewierzący!!!!!!!!!! Nie czytasz Pisma Św , nie jesteś dobrym wzorcem w swojej rodzinie, jesteś roszczeniowcem, obmawiasz , zżera Cię zawiść ......... Wiele można powiedzieć o Tobie na podstawie Twojego jednego zdania. Bo gdybyś chociaż przeczytał Ew. Mateusza to zrozumiałbyś że nauki kościoła powinieneś słuchać a uczynków /niecnych/ nie możesz naśladować . Ale Tobie przyjemniej jest Ewangelię odwrócić i nie chce Ci się wychowywać rodziny po chrześcijańsku (a to jest TWOIM obowiązkiem) wg. Pisma Św. Jesteś gorszy od tych których obmawiasz np. księży - bo nie tylko nie słuchasz Słowa Bożego ale tych którzy postępują wbrew temu co głoszą nie upominasz ( to też Twój obowiązek chrześcijaninie !). Pomyśl człowieku, Ten który dał życie za Ciebie - Głowa Kościoła jest przez wiele sług swoich oszukiwany - czy Ty jesteś Jego wiernym sługą? Widzisz kłamstwo w czynach swojego kapłana to zwróć mu uwagę. Tak uczynił Paweł wobec Św Piotra. "Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie." Adam Mickiewicz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pismo SW da sie odwrocic na wiele sposobow - wiele rzeczy nie powiedziano tam wprost i dlatego mamy tyle interpretacji ilu ludzi. W Koranie tez jest napisane, ze Jihad to udoskonalanie siebie, a deb*** jeden z drugim mysli, ze trzeba sie wysadzic w autobusie to do nieba pojdzie. Nikt nie zadaje pytania, po co to kosciolowi i co kosciol z tymi nieruchomosciami zamierza zrobic. Wedlug raportu coraz wiecej ludzi odwraca sie od tej instytucji, coraz mniej osob wstepuje do seminarium. Na pewno nie potrzebuja tych budynkow na plebanie. Trzeba rozgraniczyc wiare od glupoty i przestac patrzec przez palce na to, co sie dzieje. Ksiadz tez czlowiek - przywileje moga go skorumpowac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może by tak porównać ile państwo oddało a ile zabrało to może nie bylibyście tacy zawistni, bo to co oddało to tylko malutka cząstka tego co komuna zap.....ła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kościół skąd to ma zawłaszczył kiedyś biednym chłopom lub wszedł w posiadanie poprzez machloje można tak się cofać w nieskończoność. może ktoś rozliczy kościół z tego w jaki sposób wszedł w posiadanie swojego majątku o który się teraz upomina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli kościół jest taki fair to niech zapłaci podatek od posiadanego mienia wraz z odsetkami za poprzednie lata... czarna mafia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sertu napisał:
czarna mafia nie liczy sie z nikim i niczym dalej glosujcie na piss to dalej tego typu procedury beda w pelni legalne i wszcyscy bedziemy zyc w jednym wielkim kosciele
Nie pisz głupot bo co ma do zwrotów majątków PiS czy PO ? , NIC jakbyś potrafił myśleć i miał odrobinę wiedzy to takich bzdur nie wypisywał byś ! a dla ciekawości podpowiem cofnij się wstecz do czasów rządów Wałęsy do Konkordatu ,okrągłego stołu i popatrz kto tam był i co ustalili to nie są tajne informacje ale nie wypisuj głupot bo tak krawiec kraje jak mu materiału staje -kumasz czy nadal chcesz być tępy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolna napisał:
Co za bzdury!!! O sobie i własnym życiu decyduję ja i nigdy nikogo nie będę pytała czy mi wolno to...czy tamto... .
A to się możesz zdziwić , choć teraz masz takie wrażenie , choć jesteś w błędzie bo o sobie tak naprawdę nie decydujesz sama i idą czasy że jednak będziesz musiała się pytać o zgodę czy to albo tamto będzie Ci wolno na razie wydaje Ci się że jest inaczej i to jest Twój błąd tylko pomyśl i przeanalizuj swoje życie i to co dzieje się wokół Ciebie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
A Ty cos dales?
Nie odwracaj kota ogonem On zapytał czy Oni sukienkowi dali ? o nim pogadamy później .Ale wyjaśnijmy to pierwsze pytanie bo ono jest najbardziej istotne w tym momencie . To jak wiesz coś w tej sprawie ? dali czy nie ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ws napisał:
Państwo zabrało majątek kościoła to niech oddaje!!! Jak by tobie chałupę zabrali to tak samo byś szczekał???
No tak tylko dlaczego są równi i równiejsi skoro oddaje się bardzo szybko kościołowi i żydom to dlaczego opieszale takie zwroty trwają w stosunku do POLAKÓW dziwna ta sprawiedliwość i dziwne te zwroty i dziwaczne traktowanie własnych obywateli . Zaś odnośnie samych zwrotów to osobny temat do polemiki kto komu i co powinien oddać !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan napisał:
............................................................... Nie oszukuj się, jesteś niewierzący!!!!!!!!!! Nie czytasz Pisma Św , nie jesteś dobrym wzorcem w swojej rodzinie, jesteś roszczeniowcem, obmawiasz , zżera Cię zawiść ......... Wiele można powiedzieć o Tobie na podstawie Twojego jednego zdania. Bo gdybyś chociaż przeczytał Ew. Mateusza to zrozumiałbyś że nauki kościoła powinieneś słuchać a uczynków /niecnych/ nie możesz naśladować . Ale Tobie przyjemniej jest Ewangelię odwrócić i nie chce Ci się wychowywać rodziny po chrześcijańsku (a to jest TWOIM obowiązkiem) wg. Pisma Św. Jesteś gorszy od tych których obmawiasz np. księży - bo nie tylko nie słuchasz Słowa Bożego ale tych którzy postępują wbrew temu co głoszą nie upominasz ( to też Twój obowiązek chrześcijaninie !). Pomyśl człowieku, Ten który dał życie za Ciebie - Głowa Kościoła jest przez wiele sług swoich oszukiwany - czy Ty jesteś Jego wiernym sługą? Widzisz kłamstwo w czynach swojego kapłana to zwróć mu uwagę. Tak uczynił Paweł wobec Św Piotra. "Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie." Adam Mickiewicz
Janie to Ty się nie oszukuj ja wiem że jesteś prawie jak moher ale to Twój wybór jednak powiem Ci że ja też jestem wierzący choć nie chodzę do kościoła w każdym razie rzadko bo nie lubię słuchać hipokrytów bardziej szczegółowo nie będę się w temat zagłębiał ale wiele tu opinii sam przeczytałeś na temat nie tyle kościoła co księży ,że powinieneś już dostrzegać światełko rozsądku w tunelu . Cytujesz tu pismo św. a czy przypadkiem nie zostało ono napisane przez ludzi i dopasowane do potrzeb wtedy kiedy Cesarz Rzymu miał taką potrzebę kiedy Rzym się walił a później wykorzystywane przez Papierza i jego następców do dziś przez jego namiestników bo jestem skłonny dać wiarę w przekaz 10 przykazań są mądre i co ciekawe cały czas aktualne czyli musiał je stworzyć wybitny Geniusz powiedzmy Bóg ale reszta to tylko przekazy ludzi przez ich kalejdoskop to oni pisali ubarwiali fantazjowali by stworzyć dzisiejszą wizję postrzeganie tamtego świata ale nie bez celu bo przecież Jezus jako nauczyciel i prorok inaczej nauczał inne były wartości i co z tego zostało ?. Jest jeszcze inna kwestia pokaż mi religię gdziekolwiek na świecie która by odbiegała od tej chrześcijańskiej przecież żadna z nich nie każe zabijać ,kraść itd. więc jak to jest czyżby Bóg i tam dał wskazówki poprzez innego proroka .Natomiast nie o religii mamy polemizować a tych którzy mienią się jej namiestnikami na ziemi o tych którzy dopisują i dowolnie interpretują nauki Chrystusa według własnych potrzeb więc nie pouczaj skoro sam błądzisz i sam jesteś grzeszny ,Bo inną sprawą jest wiara w Boga a inną sprawą wiara w jego sługi którzy niejednokrotnie nie są godni nosić tych uniformów i ja ,my mamy takich ludzi słuchać to tak jakby słuchać Judasza , dlatego ja twierdzę że też jestem katolikiem chrześcijaninem tyle że przestałem po tylu ekscesach wierzyć w uczciwość ludzi w czarnych sukienkach .A tak jednemu kiedyś zwróciłem uwagę długo tego później żałowałem i choć w micie przekazie istnieje zrozumienie błędów czy nieprawości tak teraz w tym czasie niestety NIE bo tak naprawdę w ich rozumieniu choć nie wszystkich tylko -Pieniądz pewnie ma boską moc bo czczą go nawet kapłani -cyt. K.Gibran
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~KKK~ napisał:
A to się możesz zdziwić , choć teraz masz takie wrażenie , choć jesteś w błędzie bo o sobie tak naprawdę nie decydujesz sama i idą czasy że jednak będziesz musiała się pytać o zgodę czy to albo tamto będzie Ci wolno na razie wydaje Ci się że jest inaczej i to jest Twój błąd tylko pomyśl i przeanalizuj swoje życie i to co dzieje się wokół Ciebie !
Nigdy nikt za mnie dotychczas nie decydował i nie będzie tego robił.Tylko ubezwłasnowolnienie całkowite może pozbawić mnie możliwości podejmowania ważnych decyzji. Polityka nie jest moją pasją, ale jeśli myślisz pod tym kątem to przyznam Ci rację.Mamy niewielki wpływ na prawo stanowione i to co się w kraju dzieje,a podporządkować niestety musimy się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ali Baba napisał:
Janie to Ty się nie oszukuj ja wiem że jesteś prawie jak moher ale to Twój wybór jednak powiem Ci że ja też jestem wierzący choć nie chodzę do kościoła w każdym razie rzadko bo nie lubię słuchać hipokrytów bardziej szczegółowo nie będę się w temat zagłębiał ale wiele tu opinii sam przeczytałeś na temat nie tyle kościoła co księży ,że powinieneś już dostrzegać światełko rozsądku w tunelu . Cytujesz tu pismo św. a czy przypadkiem nie zostało ono napisane przez ludzi i dopasowane do potrzeb wtedy kiedy Cesarz Rzymu miał taką potrzebę kiedy Rzym się walił a później wykorzystywane przez Papierza i jego następców do dziś przez jego namiestników bo jestem skłonny dać wiarę w przekaz 10 przykazań są mądre i co ciekawe cały czas aktualne czyli musiał je stworzyć wybitny Geniusz powiedzmy Bóg ale reszta to tylko przekazy ludzi przez ich kalejdoskop to oni pisali ubarwiali fantazjowali by stworzyć dzisiejszą wizję postrzeganie tamtego świata ale nie bez celu bo przecież Jezus jako nauczyciel i prorok inaczej nauczał inne były wartości i co z tego zostało ?. Jest jeszcze inna kwestia pokaż mi religię gdziekolwiek na świecie która by odbiegała od tej chrześcijańskiej przecież żadna z nich nie każe zabijać ,kraść itd. więc jak to jest czyżby Bóg i tam dał wskazówki poprzez innego proroka .Natomiast nie o religii mamy polemizować a tych którzy mienią się jej namiestnikami na ziemi o tych którzy dopisują i dowolnie interpretują nauki Chrystusa według własnych potrzeb więc nie pouczaj skoro sam błądzisz i sam jesteś grzeszny ,Bo inną sprawą jest wiara w Boga a inną sprawą wiara w jego sługi którzy niejednokrotnie nie są godni nosić tych uniformów i ja ,my mamy takich ludzi słuchać to tak jakby słuchać Judasza , dlatego ja twierdzę że też jestem katolikiem chrześcijaninem tyle że przestałem po tylu ekscesach wierzyć w uczciwość ludzi w czarnych sukienkach .A tak jednemu kiedyś zwróciłem uwagę długo tego później żałowałem i choć w micie przekazie istnieje zrozumienie błędów czy nieprawości tak teraz w tym czasie niestety NIE bo tak naprawdę w ich rozumieniu choć nie wszystkich tylko -Pieniądz pewnie ma boską moc bo czczą go nawet kapłani -cyt. K.Gibran
............................................................................... Wybacz ale nie zrozumiałeś co napisałem. Jeśli już idziesz do kościoła to po co tam idziesz? Mam wrażenie że kazanie byłbyś w stanie powtórzyć.. To jest Twoja kulminacja? Po wyjściu z kościoła zapewne nie pamiętasz o czym było Słowo Boże. Pismo Św. to wg. Ciebie fantazje ludzi na potrzeby cesarza Rzymu. Kogo słuchasz - jeśli nie Pisma, nie Kościoła, nie Boga - ? A pieniądz w Twoim rozumowaniu ma moc - szatańską.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fiszka napisał:
Jak przyjdzie czas i bedą winni niech płacą za molestowanie itd., a tymczasem niech Państwo odda to co zabrało Kościołowi. Co za sprawiedliweość Kalego: Kościół (czyt. jakiś ksiądz) winny niech ponosi karę, ale jak Państwo rabowało to już nie winne.
Rzecz w tym, że miliony osób straciły swój majątek w ramach nacjonalizacji. Każda z nich musi się indywidualnie, latami procesować o odzyskanie własności. Kościołowi tymczasem zwrócono majątek poza kolejką, w niejawnych procesach, według jego własnych, zawyżonych wycen. To jest oczywiste pogwałcenie zasady równości wobec prawa. Pomijam fakt, że zrobiono to często ze szkodą dla lokalnych społeczności. Oczywiście Kościół ma prawo być pazerny - w sumie niczego lepszego bym się po nim nie spodziewał. Ale politycy którzy do tego dopuścili powinni wylądować przed Trybunałem Stanu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...