Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tadeusz Mazowiecki nie żyje. Miał 86 lat

Utworzony przez bury, 28 października 2013 r. o 08:06
Człowiek - legenda. Niech spoczywa w pokoju. Oby Dobry Bóg wybaczył mu że pod koniec życia całkiem pobłądził. Dla Polski jego śmierć to dobra wiadomość bo był szkodnikiem. Ale nie zawsze tak było. Postaram się zachowac w pamięci i te dobre choć bardzo krótkie epizody z jego życia.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znalazłem stronę na której można zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu. Wystarczy podać numer osoby którą chcemy namierzyć.http://tnij.org/lokalizacjatelefonu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No przecież po życiorysie widać ewidentnie, że był agentem SB! Też mi działacz katolicki, który to osobiście wstrzymywał wycofanie wojsk radzieckich do 1993 r. Poza tym to dobrze dla Polski że przeniósł się na łono Abrahama! Ok, czekam na ataki po-ubeckich synów, którzy nazwą mnie moherem itp... spokojnie... pogadam z wami w waszych miejscach pracy! Obiecuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomniano o jeszcze jednym wydarzeniu z jego życia politycznego: W 1965 r. Mazowiecki był posłem Frontu Jedności Narodu zrzeszającego posłów pod skrzydłem PZPR-u. Jednocześnie był aktywnym członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej reprezentującym grupę działaczy wrogo nastawionych i otwarcie krytykujących postawę prymasa Stefana Wyszyńskiego. Krytykę tego środowiska wykorzystała władza, by stosować represje wobec Prymasa Tysiąclecia i Kościoła katolickiego po słynnym orędziu polskich biskupów do niemieckich „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Tu znalezione: http://niezalezna.pl/47647-tadeusz-mazowiecki-nie-zyje  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za wolną Polskę, dziękuję za bezkrwawy przewrót. Zawsze był Pan dla mnie wzorem i przykładem przyzwoitości i uczciwości. Człowiekiem przedkładającym dobro kraju nad własne korzyści. Wzorem jak należy prowadzić politykę tolerancji i zrozumienia. Wielka strata i żal. [*][*][*]  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za wolną Polskę, dziękuję za bezkrwawy przewrót. Zawsze był Pan dla mnie wzorem i przykładem przyzwoitości i uczciwości. Człowiekiem przedkładającym dobro kraju nad własne korzyści. Wzorem jak należy prowadzić politykę tolerancji i zrozumienia. Wielka strata i żal. [*][*][*]
jesteś żydem czy postradałeś zmysły ?????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Był premierem w czasie kiedy paniuś balcerowicz swoją teorią biznesu manipulował stopami procentowymi i tym samym doprowadzał kolejno zakład po zakładzie dobrze prosperujący do upadłości .Dziękujemy za tysiące tragedii w Polskich rodzinach z tym związanych.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielka żałoba w TVN i GW ? stracili punkt założenia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozostanie w mojej pamięci jako wielki kłamca, który okłamal naród razem  z Kuroniem i Wałęsą . Jego rządy to czasy rozkradania gospodarki Polski. Po jego rządach w kolejnych wyborach komuchy wrócili do władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesteś żydem czy postradałeś zmysły ?????????????????????
Jestem Żydem. Lepiej ci polaczku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za wolną Polskę, dziękuję za bezkrwawy przewrót. Zawsze był Pan dla mnie wzorem i przykładem przyzwoitości i uczciwości. Człowiekiem przedkładającym dobro kraju nad własne korzyści. Wzorem jak należy prowadzić politykę tolerancji i zrozumienia. Wielka strata i żal. [*][*][*] A dla ujadających na forum mam jedną sprawę do przemyślenia. To właśnie między innymi Mazowieckiemu zawdzięczacie to, że możecie teraz bezkarnie pluć na wszystkich uczciwych ludzi, którzy poświęcili życie na walkę o wolność w czasach, kiedy odwaga nie była tak tania jak teraz.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odszedł strażnik "grubej kreski". Cześć jego pamięci. Można zatem wrócić do niezałatwionych spraw sprzed lat, wyłapać  i osądzić SBeckich agentów. "Bolek" zakładaj pampersa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Żydem. Lepiej ci polaczku?
Żyd to chyba nie jest obraźliwa nazwa, ale polaczek już tak.  Co do zasług Mazowieckiego, to trudno mi się ich dopatrzeć. Na pewno w tej śmierci jest jedno przesłanie, że nikt jeszcze na śmierć lekarstwa nie wynalazł, i powinni pamiętać o tym pozostali jeszcze przy życiu tzw. bohaterowie i tzw. autorytety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żyd to chyba nie jest obraźliwa nazwa, ale polaczek już tak.  Co do zasług Mazowieckiego, to trudno mi się ich dopatrzeć. Na pewno w tej śmierci jest jedno przesłanie, że nikt jeszcze na śmierć lekarstwa nie wynalazł, i powinni pamiętać o tym pozostali jeszcze przy życiu tzw. bohaterowie i tzw. autorytety.
Zachowujesz się jakbyś mieszkała na księżycu a nie w "tolerancyjnej" i "otwartej" Polsce.W ustach polskich nacjonalistów i innej pseudoprawicowej gawiedzi słowo "żyd" jest synonimem najgorszych obelg. Nie udawaj więc, że nie zrozumiałaś kontekstu wypowiedzi. Mieszanie narodowości rozmówcy do argumentów o lubieniu lub nie lubieniu zmarłego Mazowieckiego to po prostu przejaw typowo polskiej ksenofobii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odszedł strażnik "grubej kreski". Cześć jego pamięci. Można zatem wrócić do niezałatwionych spraw sprzed lat, wyłapać  i osądzić SBeckich agentów. "Bolek" zakładaj pampersa.
  Wcześniej postaraj się dowiedzieć, o co chodziło z tą "grubą kreską".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do zasług Mazowieckiego, to trudno mi się ich dopatrzeć
1. Zahamowanie hiperinflacji Pierwszy niekomunistyczny rząd polski od zakończenia II wojny światowej rozpoczął przemiany ustrojowe i gospodarcze w Polsce, pracując ponad rok. Jednym z najważniejszych zadań rządu Mazowieckiego było zapowiadane w exposé uzdrowienie gospodarki, przede wszystkim - zatrzymanie hiperinflacji. Służył temu pakiet 10 ustaw, znanych potem jako plan Balcerowicza, w tym m.in. ustawa zakazująca NBP pokrywania długu budżetu państwa oraz wprowadzenia popiwku. Tuż po wprowadzeniu reform nastąpił spadek inflacji i płac realnych, chociaż ceną było obniżenie stopy życiowej Polaków i wzrost bezrobocia.2. Wprowadzenie gospodarki rynkowej Rządowi udało się przekształcić niewydolną gospodarkę PRL w funkcjonującą gospodarkę wolnorynkową. Choć próba wdrażania w Polsce kapitalizmu miała wielu przeciwników, przez cały rok 1990 prywatyzowano państwowe przedsiębiorstwa, komercjalizowano banki i likwidowano monopol państwa w handlu zagranicznym. W gospodarce szybko rozwinęły się mechanizmy rynkowe - pozytywnym skutkiem było m.in. to, że zniknęły niedobory towarów w sklepach i kolejki, negatywnym - wzrost rozwarstwienia ekonomicznego i ubożenie społeczeństwa.3. Polityka zagraniczna Powołanie niekomunistycznego rządu miało także istotny wpływ na kształt polskiej polityki zagranicznej. - Po raz pierwszy od wielu dziesięcioleci rząd Mazowieckiego miał szanse realizować w polityce zagranicznej polską rację stanu - podkreśla Wojciech Roszkowski w "Najnowszej historii Polski 1980-2002". Minister spraw zagranicznych Skubiszewski dążył przede wszystkim do zbudowania w Europie, z udziałem Polski, systemu bezpieczeństwa zbiorowego. Krzysztof Skubiszewski prowadził w rządach Tadeusza Mazowieckiego i jego następców politykę zagraniczna bardzo sprawnie. Udało mu się wspierać republiki sowieckie w walce o niepodległość jednocześnie utrzymując dobre relacje ze Związkiem Radzieckim.4. Traktat graniczny z Niemcami 14 listopada 1990 roku Rzeczpospolita Polska i Republika Federalna Niemiec zawarły umowę bilateralną. Traktat graniczny został podpisany przez ministrów spraw zagranicznych obu państw - Hansa-Dietricha Genschera i Krzysztofa Skubiszewskiego. Umowa ostatecznie rozwiązała kwestie uznania granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej.5. Reformy wewnętrzne, dekomunizacja 29 grudnia 1989 r. Sejm zatwierdził formalną zmianę ustroju politycznego Polski. Określono ją jako państwo demokratyczne, przywrócono godło z orłem w koronie i dawną nazwę - Rzeczpospolita Polska. Reformom polityczno-gospodarczym towarzyszyła postępująca dekomunizacja, demontaż dawnych struktur władzy i systemu represji. Rozwiązano ORMO, ZOMO, SB, zreorganizowano struktury Wojska Polskiego i służb mundurowych, zlikwidowano cenzurę. Lekcje w szkołach zostały odideologizowane. Wprowadzono nauczanie religii.6. Rozwój wolnych mediów W Polsce na szeroką skalę rozpoczął się rozwój wolnych mediów. Państwowe pisma (np. "Rzeczpospolita") przechodziły w prywatne ręce.7. Reforma samorządowa W czerwcu 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze w historii całkowicie demokratyczne wybory. Były to wybory samorządowe. Po reformie w Polsce pojawiły się pierwsze po okresie komunizmu samorządy niezależne od partii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[']
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko, dziewczyna, mąż...? Nic prostszego - wystarczy użyć Lokalizatora! Lokalizator jest serwisem, dzięki któremu można śledzić lokalizację wybranego telefonu komórkowego. Dokładnośc do 50metrów. http://lokalizacja-telefonu.pl/gpuc  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak w Izraelu, czy też opuszczono flagi? Kiedy Polska będzie Polską???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygraj Ubrania z Kolekcji Jesień 2013 - MANGO, CUBUS, PULL&BEAR >>> rozdajemy-ubrania.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...