Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ukraina nie chce wspólnej uczelni w Lublinie?

Utworzony przez pix, 25 września 2010 o 11:33
To jakaś odgrzewana wiadomość sprzed kilku miesięcy. W każdym razie sam pomysł uniwersytetu i to, co wynegocjowano jest bardzo interesujące i dalekowzroczne. Szkoda, że populiści z Partii Regionów tego nie widzą. W każdym razie dotychczas z obu stron zaangażowanie było duże, wykonano ogromną pracę, przygotowano dokumenty i zaplecze dla nowej uczelni, która ma być czymś zupełnie nowym w porównaniu do istniejących w Polsce. Poczekajmy...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I bardzo dobrze, bo ten uniwersytet to głupi pomysł.Studiowali tam tylko ludzie ze Wschodu, dla Lublinian i Polaków nie było miejsca, a finsowaliśmy to my-Polacy.
0
Przeciwnik napisał:
I bardzo dobrze, bo ten uniwersytet to głupi pomysł.Studiowali tam tylko ludzie ze Wschodu, dla Lublinian i Polaków nie było miejsca, a finsowaliśmy to my-Polacy.
Ciekawe, znam doktorantów z Polski i z Lublina, którzy tam studiują. Obecnie jest chyba 60% ze Wschodu i 40% z Polski. A z tym finansowaniem bym nie przesadzał.
0
student napisał:
Ciekawe, znam doktorantów z Polski i z Lublina, którzy tam studiują. Obecnie jest chyba 60% ze Wschodu i 40% z Polski. A z tym finansowaniem bym nie przesadzał.
Zgadzam się, część pieniędzy miało pochodzić od UE, w ramach programu "Wschodnie Partnerstwo". A sama wiadomość faktycznie przestarzała. Semonyżenko stracił stanowisko, bo Julia Tymoszenko podniosła wrzask, że człowiek ten, będąc wicepremierem stwierdził w programie telewizyjnym "Szuster Live", że Ukraina powinna integrować się z Rosją i Białorusią w ramach ZBiR, a nie z UE. Moim zdaniem miał rację, ale uniwersytet i tak powstanie, bo zawsze jakaś korzyść dla Ukrainy i dla Polski z tego będzie. Skoro we Frankfurcie nad Odrą funkcjonuje Viadrina, finansowany głównie przez Niemców z Brandenburgii, gdzie studiuje sporo Polaków, to dlaczego w Lublinie czy nawet w Nałęczowie ma nie funkcjonować taki uniwersytet. Ja słyszałem, że jakieś uczelnie z Lubuskiego i Opolskiego są zainteresowane udziałem w tym projekcie, a na Ukrainie będą teraz wybory lokalne więc nikt nie będzie tam szastał pieniędzmi, których i tak nie ma.
0
Oddajcie Lwów złodzieje!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: