Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Urząd pracy ma "nowoczesny" system, teraz po zasiłek trzeba jeździć dwa razy

Utworzony przez Inga, 19 sierpnia 2010 r. o 07:34
Gdybym, droga urzędniczko, czekał na wasze oferty pracy to bym do Ciebie nie pisał, bo zagłodzony na śmierć leżałbym teraz sześć stóp pod ziemią. A że nie jest źle, i na opłacenie internetu nawet starcza, świadczy o tym, że jakoś sobie i bez was radzę, dziękuję. Mimo to wizyty w urzędzie i użeranie się za każdym razem z urzędnikami do najwspanialszych rzeczy nie należy. Kiedy potrzebowałem jednego pisma powiedziano mi, że muszę czekać miesiąc (na pismo, które można otrzymać od ręki). Pytanie czemu, skoro pięć osób siedzi w jednym pokoju i patrzy się w sufit, albo buszuje w internecie. Zasłaniacie się skomplikowanymi procedurami a faktycznie jesteście po prostu nieudolni. Mówisz, że studenci nie potrafią wypełnić druku. Co z tego, skoro i tak gdzieś zginie, a dane, które wam poda źle wklepiecie do komputera (paznokcie przeszkadzaja?).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
Dla Twojej wiadomości rejestracja odbywa się w godzinach przed południowych, więc trudno zostawać w pracy i to robić. Mało miałem do czynienia z tą instytucją lecz picie kawy i czynności typu malowanie paznokci pamiętam doskonale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Owszem, Urząd Pracy jest również do przekazywania ofert pracy, ale co niektórzy uważają, że urzędnik powinien pójść, znaleźć pracę i przyjść do domu bezrobotnego i osobiście wręczyć mu ofertę!!! A może by tak trochę własnej inicjatywy!!! STUDENT taki mądry i uczony - przychodzi rejestrować się, myśli że zjadł wszystkie rozumy, a nie potrafi wypełnić poprawnie karty rejestracyjnej (nie mówię o ludziach mniej wykształconych, bo oni niejednokrotnie są bardziej rozgarnięci i zaradni od niejednego uczonego studenta magistra, czy doktora) i do tego nie przynosi kompletu dokumentów!!! A z tego co wiem, to w każdym Urzędzie Pracy jest taki pokój, który zwie się INFORMACJA - tam udzielane są wszystkie wskazówki jakie dokumenty należy mieć przy sobie i jak należy wypełnić kartę rejestracyjną!!! Ale po co komu tam zejść do informacji i się dowiedzieć, jak można obelgami rzucać w pracowników i na nich również zwalać winę za głupotę i bezmyślność bezrobotnych!!!
Od kiedy to wyzsze wyksztalcenie jest powodem do wstydu albo jest rownoznaczne z wywyzszaniem sie? To chyba oczywiste, ze skoro ktos poswiecil 4-5 lat na studia nie pojdzie od razu do pracy w mleczarni. Ja skonczylem liceum ekonomiczne i nigdy nie pracowalem w zawodzie - brak studiow nie ma tutaj znaczenia. Teraz robie w logistyce i jestem z tego zadowolony. Poza ciagloscia ubezpieczenia do pewnego momentu i jednego szkolenia UP niewiele dla mnie zrobil a czesto wprowadzil mnie w blad - np. sugerowali, ze powinienem miec NIP. A skad i po co, skoro nigdy nie pracowalem? Ale nie chcialem sie z nimi klocic. Moja mama powiedziala mi, przy jakiej ulicy znajduje sie urzad, pod ktory podlegam. Ale swiatly pan z UP nalegal, zebym poszedl do innego. I dzieki niemu nic tego dnia nie zalatwilem. Poza tym doskonale zdaje sobie sprawe z rotacji w urzedzie - masa mlodych ludzi jest przyjmowana na staz i wykopywana po roku. Wdzieczny jestem tylko jednemu mezczyznie z informacji, do ktorego udalem sie pytajac, co mam zrobic jezeli chce wyjechac do Anglii. Zeby bylo formalnie. Zalatwil temat szybko, sprawnie i zrozumiale dla mnie. Niestety nie pamietam jego imienia, ale bylem pod wrazeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam artykół nie dostarczył mi tylu emocji co te wszystkie komentarze. Jeśli chodzi o sytuację w biurze pracy... Moje obserwacje sprzed kilku lat (od kilku lat nie jestem tam zarejestrowana, mimo że nie pracuję - uznałam że nie warto tracić nerwów skoro i tak nic nie zyskuję). Otóż wierzę że przychodzą tam różne osoby i te niezbyt ładnie pachnące i te niewykształcone, bo tak jest. Ale popatrzmy na tą sytuację trochę inaczej. Hmm. Np. Powiedzmy że Pani z pośredniaka pracuje w sklepie. Tam też przychodzą różne osoby. Czy będąc na takim etacie sklepowej mogłaby być niemiła, opryskliwa, itd? Nie, bo zostałaby wylana na zbity pysk. Więc dlaczego pracownicy z biura pracy nie mogliby normalnie pracować, w końcu to jest wypełnianie ich obowiązków służbowych. Jak ktoś coś źle wypełni - wystarczy powiedzieć mu o tym i odesłać gdzie trzeba, a nie opierniczać, mówić podniesionym głosem, itd. Niech osoby na tych stanowiskach czasem poczują się mniejsze, niż "wielkie dmessy" za jakie się uważają. Wszyscy jesteśmy ludźmi i taką samą miarą powinno się traktować każdego. Co do szukania pracy przez urząd. Wiem z dobrego źródła jak to wygląda. Np. córka, siostra, brat, bratanek, itp. jednego z pracowników szuka pracy. Jest oferta. Zwoływane jest spotkanie z pracodawcą. Jak to wygląda? "Zaproszenie" dostaje 99% osób np. bez lat pracy w zawodzie, nie spełniających wszystkich kryteriów, itp. No i ten 1%, którym jest osoba o której pisałam wcześniej (córka, brat, krewny pracownika). Kto dostanie pracę? Odpowiadać nie muszę. Lepsze oferty pracy tak właśnie wyglądają, więc nie łódźcie się, drodzy internauci że urząd znajdzie Wam dobrą pracę. Taka niestety jest nasza polska rzeczywistość. Praca państwowa - robisz co chcesz i kiedy chcesz. Praca u prywaciarza - zachrzaniasz jak głópek i nie masz nic do gadania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
Nika rasowy z Ciebie pustostan, pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem też Niko jak niby urzędnicy zarabiają na czyjeś utrzymanie? To raczej ta banda nierobów utrzymywana jest z mojej kieszeni (nawet bezrobotnych, każdy płaci choćby VAT). PKB to raczej oni nie zwiększają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kanalie solidaruchowe powinny się ze wstydu spalić,że po 20-tu latach ich rządów bezrobocie nadal jest dwucyfrowe bez żadnych szans na poprawę.Tylko dzięki "Zachodowi" nie wynosi ono 30 %!!!Za to "świętowanie" jest jak najbardziej "uprawiane".Ale u kogo ja szukam chociażby odrobiny honoru....?!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='nika' date='19 sierpień 2010 - 09:37 ' timestamp='1282203476' post='331812'] Proszę sobie wyobrazić, że nie pracuję w Urzędzie i nie jestem tą, jak to nazywacie biedną i przepracowaną urzędniczką, a już na pewno nie chorą psychicznie!. To tylko wariat tak mówi i z tego co tu wypisujesz tak wynika. No proszę jak to czubkom w Abramowicach się powodzi! Nawet dostęp do neta mają!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie,że nie każdy może poprowadzić własny biznes.To jest zadanie dla inteligencji,która powinna to zrozumieć i być wspierana przez polityków.Ale POLSKA- no cóż-czy to jest kraj czy tylko miejsce geograficzne.....?!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mówisz o kraju to pewnie chodzi Ci bardziej o miejsce geograficzne. Może chodzi Ci raczej o państwo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
NIKA - do szefa marsz i od razu na kolana !!! gęba szeroko !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
PITA-jak ci tak ciezko to zamien ten urzad na agencje towarzyska,oczywiscie jak spelniasz warunki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać wszyscy bezrobotni są tak zajęci staniem i lataniem po zasiłek, że nie maja czasu spojrzeć na ogłoszenia. A na samej okopowej w bigmarze wiszą dwa ogłoszenia o pracę, jedno w sklepie z alkoholami, drugie w fast-fodzie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno jest pewne.Jeśli w "socjaliźmie" było ukryte bezrobocie to teraz postawione jest to na głowie.Bezrobotny zarejestrowany pracuje na czarno,natomiast Pani czy Pan urzędnik udaje ,że pracuje.Totalny choas, ale na początku stworzenia świata było dokładnie tak samo......!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle,że świat był tworzony sześć dni ,a tu już 20 lat i efekty takie jak na początku....!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jako osoba bezrobotna nie raz składałam aplikacje do różnych sklepów, fast-foodów itd., gdzie na drzwiach wisiały oferty pracy dla sprzedawców, kelnerów itd. i jak do tej pory nikt się do mnie nie odezwał, tak więc myślę, że to nie problem w tych którzy szukają pracy, ale w wygórowanych wymaganiach pracodawców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak się stało dzięki funkcjonowaniu komisji"przyjazne państwo',ktorej przewodniczy lubelski poseł PO -Janusz Palikot.Nie dość,że ludzie nie mają pieniędzy to jeszcze muszą jeżdzić 2 razy!Tak rządzi PO!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Proszę sobie wyobrazić, że nie pracuję w Urzędzie i nie jestem tą, jak to nazywacie biedną i przepracowaną urzędniczką, a już na pewno nie chorą psychicznie!!! Ale jeszcze raz napiszę, ze Ci ludzie pracujący w Urzędach oni PRACUJĄ a nie leżą w domach tyłkami do góry jak 95% bezrobotnych!!! A Wam drodzy bezrobotni od braku zajęcia w głowach się już poprzewracało!!! Skargi na nowe systemy i ustawy piszcie do odpowiednich ministrów i samego Pana Prezydenta, bo to tacy ludzie jak oni utrudniają życie bezrobotnym (likwidując kolejne zakłady pracy, nowelizując ustawy i wymyślając coraz tonowe przepisy dotyczące obsługi osób bezrobotnych)!!!!!! Od czasu do czasu odwiedzam Urząd Pracy i widzę jacy ludzie tam przychodzą!!! Nie mierzę wszystkich jedną miarą,ale chyba trochę zrozumienia dla Urzędników też się należy!!! Jeden bezrobotny to czysty, kulturalny i zadbany student,który wejdzie do pokoju posiedzi 15 minut i wyjdzie, a trzech następnych to śmierdzące pijaki i brudasy, z którymi ten pracownik musi spędzić po 40 minut!!! Więc chyba jakieś zrozumienie tym ludziom się należy!!! I jeszcze raz przypominam, to ludzie pracujący i odprowadzający podatki utrzymują wszystkich bezrobotnych, czy to uczony student, czy pijak i brudas, któremu nie w głowie żadna praca tylko zasiłki z pomocy społecznej!!!
Musisz być chora psychicznie ponieważ zdrowy na umyśle człowiek nie wrzucał by wszystkich bezrobotnych do jednego "wora"! Trochę szacunku! Ludzie zarejestrowani w urzędzie nie rzadko są osobami niepełnosprawnymi. Poza tym nie każdy przychodzi durna kobieto do urzędu po kasę! zanim coś napiszesz to stuknij się w głowę!!! Współczuję wszystkim którzy muszą się użerać z tym urzędem, mam nadzieję, ze ja nigdy nie będę musiała!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
Szanowni BEZROBOTNI, najwyższy czas zabrać się do roboty. Ci ludzie w Urzędach w przeciwieństwie do Was nieroby, pracują i muszą użerać się z takimi jak Wy, i niejednokrotnie jeszcze z menelami, brudasami, awanturnikami i ludźmi mającymi syfa i inne choroby zakaźne!!! Również, ludzie pracujący w Urzędach Pracy, zostają po godzinach żeby zarejestrować Was nierobów kosztem własnych rodzin!!! A nowe systemy to nie wina pracowników!!! Są odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za te wszystkie zmiany i tam składajcie zażalenia, anie wyżywajcie się na ludziach, którzy pracują na Wasz zasiłek i Wasze utrzymanie!!!!!!!!
ZAMKNIJ PAPE PEWNIE JESTES JEDNYM Z TYH HAMSKICH URZEDASÓW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...