Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Dolinie Zielawy rusza budowa farmy fotowoltaicznej

Utworzony przez ja, 19 czerwca 2014 r. o 09:57
I niech ktos mi powie ze to ma sens. Hektary paneli ktorych produkcja i utrzymanie nie jest ekologiczna i kosztuje jakies kosmiczne pieniadze. I tu najwieksza taka inwestycja zaspokaja potrzeby 200 domow, czyli jednej wioski sredniej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno większe wyładowanie atmosferyczne i po farmie zostanie tylko kupa odpadów niebezpiecznych dla środowiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że ma sens. Po pierwsze jednak się zbilansuje i po kilku latach zacznie zarabiać (w przeciwieństwie do stadionu przy Krochmalnej, którego roczne utrzymanie będzie droższe niż cała ta inwestycja w farmę fotowoltaiczną). Po drugie (co jest znacznie ważniejsze) takie przedsięwzięcie buduje kapitał społeczny lokalnej społeczności i ludzie przekonują się, że warto razem coś robić dla siebie a nie czekać jak ten dziad kalwaryjski z wyciągniętą ręką po prośbie do państwa.  Pamiętam, że gdy na początku lat 90-tych kilka gmin podkarpackich w ramach "Doliny Strugu" zakładało spółdzielnię telefoniczną to też wielu pukało się w głowę. Okazało się, że dzisiaj mieszkańcy tych gmin mają bezpłatną telefonię lokalną oraz powszechny dostęp do internetu ADSL co w Polsce na terenach wiejskich nie jest powszechne. Mało tego spółdzielnia generuje zysk, który inwestuje np. w rozlewnie wód mineralnych. A tak przy okazji to okazuje się, że ze wszystkich województw nasze ma najkorzystniejsze warunki dla energii solarnej (największą ilość dni słonecznych w roku). 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OK fajnie ! Tylko mam jedno pytanie jaki jest koszt i kiedy to się zwróci ? Myślę ze wybuduję wspólnie z bobrem tamę na rowie melioracyjnym wstawię tam turbinę i będę miał odnawialne źródło Energi czy nie tak !   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OK fajnie ! Tylko mam jedno pytanie jaki jest koszt i kiedy to się zwróci ? Myślę ze wybuduję wspólnie z bobrem tamę na rowie melioracyjnym wstawię tam turbinę i będę miał odnawialne źródło Energi czy nie tak !   
Jasne że tak! Potem możesz zacząć karmić bobra fasolą i zrobić biogazownię. Ludzie, zamiast cieszyć się że macie właściwych gospodarzy, którzy zamiast dużo mówić potrafią faktycznie załatwić środki i coś zbudować to wy marudzicie że wszystko bez sensu. Idźcie lepiej faktycznie pobawić się z bobrem w rowie melioracyjnym zamiast wypisywać takie .... pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...