Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W kwestiach honoru się nie żartuje – mówi rodzina Jana Karskiego

Utworzony przez Jeszcze Polska, 10 maja 2013 o 13:30
http://www.youtube.com/watch?v=MypKarYQxbo
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Modlę się za Panią i Całą Rodzinę...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no to sie w Polsce Tuska namnozylo wielkich panow, hrabiow i innej chalastry. Odsuneli od wladzy patriotow. Zawlaszczyli majatki ciezko wypracowane przez naszych robotnikow i chlopow. Pluja na wiare ojcow i chamuja caly postep zapewniany przez ruchy narodowe i prawicowe. Innymi slowy mozna powiedziec, ze Polska na sprzedaz Niemcom i Ruskim, a wszystkom juz chetnie zajma sie masoni i ´Zydzi. Taki nam los zgotowali liberalowie i lewacka swolocz. teraz zamiast pomnika dla zabitego prezydenta RP beda salki dla Zydow. Krzyz stal sie symbolem nie wiernosci, milosci Boga i ojcow prawdziwego siwtego kosciola, ale jest ten krzyz moneta przetargowa dla dranstwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://www.youtube.com/watch?v=5IFJemGP_fo
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Honor to postawa , dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać. Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności. Nie ma się więc honoru jako cechy immanentnej , istniejącej niejako z założenia, która podlegałaby późniejszemu potwierdzeniu (lub też utracie). To, czy ktoś jest honorowy, można stwierdzić dopiero na podstawie oceny jego zachowania (w sytuacji, w której dana osoba udowadnia czynem deklarowane przez nią wartości, zdając w pewnym sensie "praktyczny egzamin z honoru"). Równocześnie oznacza to, że pojęcie honoru jest subiektywne i silnie osadzone w kulturze i epoce. Świadomość posiadania honoru jest również jednym z najważniejszych kryteriów samooceny jego dysponenta. Pojęcie honoru można rozciągnąć na inne osoby, tak więc obrona czyjejś godności osobistej dowodzi wysokich standardów moralnych obrońcy. Pojmowanie honoru może być rozmaite, a nawet sprzeczne przy porównywaniu postaw ludzi różnych kultur. Np. honorowym postępowaniem człowieka uczciwego jest nieposługiwanie się kradzieżą. Odwrotnie u złodzieja, który za punkt honoru może sobie postawić okradzenie każdego, kogo upatrzy sobie za ofiarę, niezależnie od trudności w realizacji postawionego zamierzenia. Często za ludzi honorowych uważa się rycerzy i oficerów , a oszustów i lichwiarzy za niehonorowych, lecz jest to daleko posunięte uproszczenie. Natomiast prawie wszystkie środowiska za ludzi bez honoru uważają donosicieli, a przytłaczająca większość hieny cmentarne . Działanie zgodnie z honorem, czasem specyficznie pojmowanym, ma duże znaczenie w organizacjach i grupach niejawnych. Honor jako skłonność do obrony godności jest jedyną rzeczą, która pozostaje, a nawet wzmacnia się, w ekstremalnie trudnych warunkach. Dla polskich oficerów i żołnierzy taką ciężką próbą honoru była zdrada jałtańska po II wojnie światowej i stan wojenny 1981 r. W polskiej historii i literaturze honor jest często łączony z patriotyzmem i bohaterstwem .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Moim urzędnicy z MSZ chcą skompromitować swego ministra. Ale już się chyba połapał http://www.youtube.com/watch?v=VzurknQaqU4
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rodzinie nalezy sie szacunek za to, co robi. Walczy. Niech wygra!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: