Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W tym roku piesi dostali za to przewinienie już 2882 mandaty

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 listopada 2017 r. o 22:23 Powrót do artykułu
Odblaski warto nosić również w terenie zabudowanym, a także w mieście, gdzie ulice są oświetlone. O zmierzchu nawet na przejściach w oświetlonych miejscach osoby są słabo widoczne, a jedna opaska może nam uratować życie. Ponadto zawsze warto chwilkę poczekać, aby bezpieczniej przejść przez ulicę. Zawsze wychodzę z założenia, że lepiej być gdzieś 5 minut za późno, niż na tamtym świecie 50 lat za wcześnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pełna zgoda, ja robię dokładnie tak ja Ty, ale dodaję jeszcze coś od siebie. Żeby nikogo nie wysyłać na tamten świat jeżdżę zgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości. A przed przejściami jeszcze bardziej zwalniam. Dobrze, że nie jestem sam, bo patrząc po tym co ludzie wyprawiają na drogach to czuję się mocno osamotniony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze. Martwi tylko to, że 310 osób odmówiło przyjęcia... breloków. Wniosek taki wyciągnąłem z prostego matematycznego rachunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jes skandal! Niech Milicja kara kierowców piratów. A od pieszych sie odpi.erdolcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fatalnie jest na Nadbystrzyckiej. Ciemno koło akademików, jak wchodzą od strony budynku naprzewko kaplicy to nic nie widać nawet na przejściu, hamowałem na 2 metrach, pijanego studenta wcale nie było widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"pieszy w konfrontacji z samochodem zawsze jest na straconej pozycji " - Dlatego na świecie to kierowca ma obowiązek wzmożonej uwagi. I dlatego tam jest dużo, dużo mniej wypadków. W Polsce natomiast mimo, tego, że w kodeksie kierowca ma OBOWIĄZEK ZWOLNIĆ przed przejściem dla pieszych kierowcy nie robią tego, a jazda 50km/h to fikcja. Samochody pędzą grubo powyżej 50km/h a potem winą za wypadki obarcza się brak świecidełek. Żenujący kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Po zmroku, w obszarze niezabudowanym, pieszy ma obowiązek noszenia widocznego elementu odblaskowego. " kilka osób w komentarzach ma kłopot ze zrozumieniem treści
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do gościa z 10.40 Skoro to wszystko to niby polski problem to dlaczego w całej Europie nastawiane jest tysiące fotoradarów, a policja stoi na każdym rogu? Może dlatego, że Polacy tam jeżdżą :) Nawet te gigantyczne miejscami mandaty niewiele zmieniają. Prawda jest taka, że w Polsce jakość dróg jest żenująca i jest główną przyczyną większości wypadków. Dodatkowo fakt, że ruch tranzytowy przebiega przez tereny zabudowane powoduje ogromne zagrożenie. Najlepszy przykład to droga 74. TIR zasuwające po drodze, na której nie ma nawet poboczy. Skoro w ciągu ostatnich kilku lat spadła ilość ofiar śmiertelny to nie jest wynik zmiany mentalności tylko polepszenia się sieci dróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza terenem zabudowany mogę jechać 90kmh więc dlaczego jakiś muł każe mi jeździć 50kmh?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tutaj jest takie badanie wypadków z udziałem pieszych ***krbrd.gov.pl/pl/161-piesi.html wystarczy porównać mapkę zagrożenia w poszczególnych powiatach z siecią dróg w nich. piesi użytkownicy dróg pow.70 r. życia stanowią największą grupę ofiar, zarówno rannych (16%) jak i śmiertelnych (23%). najwięcej pieszych ginie w okresie październik -grudzień.na obszarze niezabudowanym 90% pieszych ginie w porze nocnej. co 4ty wypadek z winy pieszych powodują piesi będący pod wpływem alkoholu. zagrożenia pieszych uczestników ruchu drogowego występują najczęściej: na odcinkach dróg z koncentracją ruchu pieszego, przy braku dodatkowych urządzeń dla pieszych; na przejściach dla pieszych; na przystankach autobusowych(tramwajowych); na skrzyżowaniach oraz placach, na parkingach, stacjach paliw itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj, kolego gruuubo się mylisz. Ta sieć fotoradarów w Niemczech nie jednego utemperowała. Raz gostek dostał TRZY mandaty, tego samego dnia i... w tym samym miejscu. No, cep do kwadratu. Szef mu podziękował i kazał wracać do Polski. A reszta nauczyła się, czym to grozi. Według mnievwszystkie fotoradary powinny być dobrze ukryte i będziemy jeździć jak Polacy i Niemcy w Niemczech. Raz sam bym się nie naciął. Chciałem przyśpieszyć przy zawężeniu, by puścić szybciej pojazd z przeciwka na ograniczeniu... 20km/h? A był to dojazd do bezpłatnego parkingu. Nieźle bezpłatny. Teraz wiem. Nic na siłę i bez pośpiechu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pieszy to święty jak krowy chodzą gdzie chcą nawet jak człowiek uważa a taka krowa wyjdzie nie patrząc czy są pasy bo im można wszystko 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...