Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Woda zalewa rolnikom pola. "Bo za mało płacą"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 października 2016 r. o 17:52 Powrót do artykułu
w gminie Lubartów to norma, ze rowy nie są oczyszczane i pola są zalewane, to za komuny było takie dobrodziejstwo, że oczyszczano rowy melioracyjne a pola były drenowane, teraz jest kapitalizm i każdy drze jak najwięcej do własnej kieszeni, nie dba o dobro ogółu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dzięki tej inwestycji osuszono bagna, znacznie powiększając powierzchnię gruntów ornych.Przy okazji wzrosło bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, a wiosenne roztopy przestały być problemem dla rolników" Jak można pisać takie głupoty. Czy pole zalane wodą z topniejącego śniegu to jest powódź? Bo moim zdaniem powódź jest wtedy, kiedy woda z pól, bagien i łąk szybko pływa rowami i drenami do rzek i zalewa domy ludziom którzy mieszkają w ich dolinach, co też oczywiście jest patologią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skrzat napisz ile ty bierzesz pensji rocznie. przelicz to na ilość zboża ile przyczep trzeba sprzedać żeby została rolnikowi tyle samo kasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
44 zł/rok to za dużo?! No bez jaj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No 44 zł/rok to nie dużo zysk z dwóch tuczników.Dla kogoś co zarabia 3000 zł/na czysto to 44 zł to nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast meliorować to kopił sobie fax lapka i krzyczy dawajcie kasę, szkoda że rolnicy nie maja takiego sprzętu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się bierze do roboty. Ciekawe za co bierze do tej pory kasę i skąd. Siadł przy biurku kupionym przez rolników i krzyczy dawajcie jeszcze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mnie woda zalewa,to biorę łopatę i problem rozwiązany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolnicy są najbardziej roszczeniową grupą społeczną. Od 1944, kiedy zaczęli gospodarować na zrabowanej ziemi, jęczą i bez przerwy domagają się wsparcia od społeczeństwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopy, rzućta ziemię i idźta do miasta jak wam tak ciężko i ciągle pod górkę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamiast meliorować to kopił sobie fax lapka i krzyczy dawajcie kasę, szkoda że rolnicy nie maja takiego sprzętu.
mają, mają - i to lepszy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech się bierze do roboty. Ciekawe za co bierze do tej pory kasę i skąd. Siadł przy biurku kupionym przez rolników i krzyczy dawajcie jeszcze.
żaden problem zlikwidować spółkę - i radźta sobie same... wtedy to i nawet wasze chałupy pozalewa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się temu dyrektorowi nie dziwię. Rolnicy to pasożyty. Albo im za mało wyrosło (no to dajmy im dopłaty), albo klęska urodzaju (dajmy dopłaty), albo powódź (dajmy zapomogi), albo zimna wiosna (dajmy zapomogi) itd. Nic tylko na nich płać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja po długiej walce  sądowej ze spółką wodną w rykach uwolniłem sie od tej złodziejskiej instytucji teraz sam utrzymuje urządzenia ( tzn wcześniej też to robiłem a wraz musiałem płacić ) bo spółka wodna nie miała pieniędzy oczywiście jak każda ale na wynagrodzenia duże mają 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie robią lenie patentowane. pracowałem na wsi 20 lat teraz pracuje w mieście i nareszcie odżyłem tu nic się nie robi a na tej jeb...nej wsi tylko zdrowie zmarnowałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tez się uwolniłem od tej wsi tylko za późno teraz chodzę do pracy i mi płaca ale potem do przychodni pozostałości po wsi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nic nie robią lenie patentowane. pracowałem na wsi 20 lat teraz pracuje w mieście i nareszcie odżyłem tu nic się nie robi a na tej jeb...nej wsi tylko zdrowie zmarnowałem.
bo teraz tylko durnie pracują za parę groszy, wystarczy napieprzyć dzieci i masz 500 zł + rodzinne, + pomoc z opieki społecznej ( wyprawak do szkoły, ferie, wakacje, obiady w szkole itp.) od zrobionej jednej sztuki i po wuj pracować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WYKOSZENIE przynajmniej raz do roku rowu to nie jest duży koszt, zamiast biadolić pan dyrektor powinien wyjśc za biurka i brać się za kosę , dołaczam sie do pytania ile kosztuje utrzymanie jego stołka.A rolnicy ociągają się z opłatami właśnie przez brak działań w tym zakresie i chore koło się zamyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i tak z tego rolnictwa niema biznesu niech rząd pchnie uchwałę poparcia dla umowy ,,ceta'' i szlak trafi resztę polskich rolników, a nam zostanie żarcie z zagranicy PRODUKTÓW GMO poza tym te melioracje przynoszą więcej obecnie szkód bo niedobór wody w glebie jest ogromny a odprowadza się jej resztki do rzek wraz z całą chemią i zanieczyszczeniami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sieć dalej przy tym biurku i czekaj na mannę, nawet się nie ogolił fuj a co mówić okoszeniu rowu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...