Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wyburzyli budynek, który stał tu od 1935 roku. Co powstanie w jego miejscu?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 lipca 2017 r. o 08:17 Powrót do artykułu
... a może biedronka na potrzeby h...by h...on?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy decyzja o pozwoleniu na budowę musi być ostateczna Rozpoczęcie robót budowlanych nie musi nastąpić dopiero na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Wynika to z treści art. 28 ust. 1 i art. 41 ust. 4 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z pierwszym z powołanych przepisów, roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem art. 29-31. Jak widać, w przepisie tym nie ma mowy o tym, że decyzja o pozwoleniu na budowę musi być ostateczna. Z kolei art. 41 ust. 4 stanowi o tym, że inwestor musi powiadomić o terminie rozpoczęcia robót budowlanych, dla których jest wymagane pozwolenie na budowę. W tym przepisie także nie ma mowy o „ostatecznym pozwoleniu na budowę”, a tylko o pozwoleniu na budowę. Może to być więc także pozwolenie nieostateczne. Oczywiście, inwestor rozpoczynając budowę na podstawie nieostatecznej decyzji, działa na swoje ryzyko. Musi się bowiem liczyć z możliwością zmiany decyzji. Tak stwierdził np.: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 26 lutego 2016r., sygn. akt II OSK 1620/14 czy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w wyroku z dnia 18 listopada 2015r., sygn. akt II SA/Lu 343/15.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie przesadzajcie, są starsi ludzie od tego budynku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
II wojnę światową przetrwał, komunę przetrwał, Balcerowicza przetrwał, budowę trasy W-Z też, ale prezydentury Żuka nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie przetrwał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale dlaczego stacja diagnostyczna? Jak to będzie wyglądać? Przecież tam jest myjnia i stacja benzynowa... jeszcze tylko stacji diagnostycznej brakuje. Może jeszcze wulkanizację do tego? Fuj - szpetne coś będzie na samej wylotówce Lublina. Wolałabym zwykły trawnik albo sklep chociaż. Takie inwestycje powinny być tworzone gdzieś w zakamarkach albo na obrzerzach a nie jako wizytówka wjazdu do Lublina. Piękne widoki będą mieli Ci klienci z hotelowego okna xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prywatny budynek prezydent nic do tego nie mial
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze , strasznie brzydki był , straszył przejeżdżających
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...