I jeszcze - mojej ocenie pan Arkadiusz sugerował się zasadą ustawową, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym). Stąd jego sformułowanie, że ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD". Wypełniając oświadczenie majątkowe dla radnego powiatu wpisał prowadzenie działalności ubezpieczeniowej Glob Max więc niczego nie ukrywał i sugerował się powyższą ustawą wskazaną w tym oświadczeniu. Zgodnie z art. 24h ust. 13 ustawy o samorządzie gminnym Prezes Rady Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wzór formularza oświadczenia majątkowego radnego oraz wzór formularza oświadczenia majątkowego wójta, zastępcy wójta, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierownika jednostki organizacyjnej gminy, osoby zarządzającej i członka organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoby wydającej decyzje administracyjne w imieniu wójta, uwzględniając zakazy określone w odniesieniu do tych osób w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (tzw. ustawa antykorupcyjna). No więc gdzie w oświadczeniu dla radnego jest ustawa antykorupcyjna wskazana jako podstawa prawna? Może gdyby była to pewnie ten Pan by do niej sięgną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz