Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zadłużenie rolników rośnie w ogromnym tempie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 października 2017 r. o 14:54 Powrót do artykułu
mało im jeszcze kużwa, niech nie przesadzają, mnie ojciec jak kupował książki io szkoły to najpierw na targu sprzedał świnię aby mieć pieniądze na te książki, a teraz dostają za darmo książki, 500+, dopłaty i co jeszcze im dać, babę do pieprzenia się w sianie zebranym najnowszym ciągnikiem z dopłat unijnych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FAkt, dawno nie było żadnej klęski żywiołowej to i zapomóg nie ma...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak cieszy, gdy durny leming pluje się z powodu 500+. I chociaż przytoczył przykład ze sprzedanym świniakiem, nadal twierdzi, że wychowanie dziecka jest, jak to ujął "...za darmo.". No, ale tacy zawsze popierali Płatnych Oszustów i niemieckie media. Tylko dziw bierze, że w cywilizowanych krajach, do których w tym roku mieliśmy zaszczyt dołączyć. WSPARCIE DLA RODZIN TO OBOWIĄZEK PAŃSTWA!!! Dlatego Polacy rodzili na potęgę w Wlk. Brytanii, by móc dalej pracować i wychowywać dzieci. Czego za Tuska nie było w POlsce. Co do kłamliwej wizji polskich rolników. Gdyby mieli takie wsparcie finansowe jak francuscy i niemieccy rolnicy, to w Polsce mielibyśmy samych FARMERÓW. Trudno konkurować z kimś, kto otrzymuje 2x więcej dopłat. Po drugie, to rolnicy często czekają rok na zapłatę za zboże pozostawione u SPEKULANTA. On teraz ma czas, by trzymać zboże, gdy cena wzrośnie. A ma czas? Bo kredyt ma u rolnika na 0%?! Ba! Nawet zarabia na inflacji 2%!!! Co do dalszej analizy. Doplaty unijne do unijnych ciągników. Wychodzi na to, że moja siostra jest biedniejsza ode mnie, bo wziąła kredyt na mieszkanie. Ona ma dług, a ja nie mam mieszkania. Kto jest bogatszy? Autor artykułu uważa, że ja. Dziwna ekonomia? Rolnicy mają długi, bo tylko idiota nie inwestował, gdy oborę mógł postawić za 25proc. wartości. A że za Balcerowicza dorobili się NICZEGO, to i musieli się na te 25% zadlużyć. Mają dług, ale też oborę, która czterokrotnie wartośvią przerasta ów dług. Po splaceniu odsetek to będzie i tak z 40proc. wartości nieruchomości do przodu. Obecnie zadlużony rolnik lepiej żyje jak ten bez długu. Wystarczy popatrzeć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak bo rolnik to z natury biedny człowiek ciągle mało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Jak cieszy, gdy durny leming pluje się z powodu 500+. I chociaż przytoczył przykład ze sprzedanym świniakiem, nadal twierdzi, że wychowanie dziecka jest, jak to ujął "...za darmo.". No, ale tacy zawsze popierali Płatnych Oszustów i niemieckie media. Tylko dziw bierze, że w cywilizowanych krajach, do których w tym roku mieliśmy zaszczyt dołączyć. WSPARCIE DLA RODZIN TO OBOWIĄZEK PAŃSTWA!!! Dlatego Polacy rodzili na potęgę w Wlk. Brytanii, by móc dalej pracować i wychowywać dzieci. Czego za Tuska nie było w POlsce. Co do kłamliwej wizji polskich rolników. Gdyby mieli takie wsparcie finansowe jak francuscy i niemieccy rolnicy, to w Polsce mielibyśmy samych FARMERÓW. Trudno konkurować z kimś, kto otrzymuje 2x więcej dopłat. Po drugie, to rolnicy często czekają rok na zapłatę za zboże pozostawione u SPEKULANTA. On teraz ma czas, by trzymać zboże, gdy cena wzrośnie. A ma czas? Bo kredyt ma u rolnika na 0%?! Ba! Nawet zarabia na inflacji 2%!!! Co do dalszej analizy. Doplaty unijne do unijnych ciągników. Wychodzi na to, że moja siostra jest biedniejsza ode mnie, bo wziąła kredyt na mieszkanie. Ona ma dług, a ja nie mam mieszkania. Kto jest bogatszy? Autor artykułu uważa, że ja. Dziwna ekonomia? Rolnicy mają długi, bo tylko idiota nie inwestował, gdy oborę mógł postawić za 25proc. wartości. A że za Balcerowicza dorobili się NICZEGO, to i musieli się na te 25% zadlużyć. Mają dług, ale też oborę, która czterokrotnie wartośvią przerasta ów dług. Po splaceniu odsetek to będzie i tak z 40proc. wartości nieruchomości do przodu. Obecnie zadlużony rolnik lepiej żyje jak ten bez długu. Wystarczy popatrzeć.
 ileś naklepał tych bachorów, nie stać to się nie klepie idioto, za granicą dają na dzieci ale tam tępy baranie nainiższa krajowa to ok. 5-6 tys. a nie jak u nas 2 tys. najpierw tępa idioto niech rzad da godne wynagrodzenia za pracę a nie jałmużna. Latałeś z fają na wierzchu, naklepałeś tych bachorów to teraz zapieprzaj na niie aż ci łeb bedzie odskakiwał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wy baranie lby idzcie na wies bedzie kasa na ciagnik 500+ zero pracy i sielskie zycie Zaden z was nie ma pojecia jak trzeba ciezko tyrac zebyscie mieli co zrec gamonie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet tego śmiesznego KRUSu kilkaset złotych na kwartał nie chcą płacić. A co ma powiedzieć drobny przedsiębiorca w mieście, który musi co miesiąc odpalić haracz na ZUS w wysokości już prawie 1200zł? A jak nie odpali to go będą ścigać i zabiorą dostęp do opieki zdrowotnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po oplaceniu... dodatkowego pokoju dla dziecka, wyżywienia, ubrania, lekarstw, przedszkola, zabawek....itd. to ile pozostanie z tych 500złotych. Może drobna podpowiedź.... MINUS ... zł. Wracaj ciołku do szkoly i nie onanizuj się tutaj z tego dzieci nie będzie. Spytaj tatusia o prawdziwy koszt utrzymania dziecka. Kijowski ci wytlumaczy, ile kosztuje dziecko miesięcznie. I nie płacz za gimnazjum. Teraz biedny ciołku będziesz kiblował w podstawowce, bo zdolniejsci koledzy już pewnie kończą liceum. A ty może nadasz się za parę lat do zawodowki, o ile w OHP nie skończysz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otóż nie mam jeszcze potomków. Moi kuzyni mają i pobierają 500+... i co ciekawe nienawidzą PiSu. Taki lemingowy paradoks. Mam szwagra rolnika, trójka dzieci i olbrzymi dług do splacenia pół miliona. Tyra jak wół. Dla ciebie to buhaj. Za 15 lat powinien wyjść na swoje. A na razie z jednym domu żyje z rodzicami i bratem, który też dorobił się bobasa. Tak to bywa, że życie w Polsce to nie bajka. Ale może być znośniejsze, gdy państwo wesprze. Powiedz, o ile twój dochód netto wzrośnie, gdy spadnie na twe barki obowiązek wychowania dziecka? Ty widzisz tylko 500złotych, a zero wydatków i... WYRZECZEŃ! O dyspozycyjności możesz zapomnieć. Dlatego ja nie mam jeszcze dziecka, bo jestem pod telefonem. Jest robota wsiadam w samochód i na drugi dzień mam być u pracodawcy zagranicą. Jak wyobrażasz sobie to z dzieckiem na głowie? PIĘĆSET złotych to kpina, ale jakiś już gest. Psioczysz na PiS, a co Płatni Oszuści, a zwłaszcza Nowocześnie Walnięci mówią o kolejnej podwyżce placy minimalnej? Jak zwykle... za dużo, budżet tego nie uniesie, no i jak zawsze... pracodawcy będą musieli zwolnić pracowników. Nikt tyle nie dawał podwyżki jak za PiSu. Niestety dotyczy to tylko pensji minimalnej. Ale PO to tylko rozśmieszało i zmuszało do emigracji zarobkowej. Chcesz zarabiać więcej? To naucz się liczyć. Bo jak zrobisz dziecko to ci Kijowski nie pomoże. Teraz minimalne alimenty to 700zł, a nie 500zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
wy baranie lby  idzcie na wies bedzie kasa na ciagnik 500+ zero pracy i sielskie zycie  Zaden z was nie ma pojecia jak trzeba ciezko tyrac zebyscie mieli co zrec gamonie
 Nie tyrasz po to abym ja miał co żreć, ale żeby kupić większy telewizor i bardziej błyszczącą beemkę coby sąsiadów szlag trafił z zazdrości.A ja na swoje żarcie też muszę zarobić, przecież nie nakarmisz mnie z dobrego serca, co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zachciało się wam unii i ich zasranych i urzędasów ciągnących na wszelkie sposoby i rozleniwiających chłopstwo to teraz macie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wejscie do UNII nastapilo na FATALNYCH WARUNKACH ! Ponad POŁOWĘ niższe dotacje i konkurencja z zachodnimi gigantami. Ekonomiczni terminatorzy + ludowi z nazwy zdrajcy załatwili nasze rolnictwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej, wyjsc z Unii i to jak najszybciej! Wtedy na dobrych warunkach wprowadzimy clo na zagraniczne zboze, czy mieso, rolnicy nie beda dostawac doplat do ha, czy sprzetu rolniczego a wtedy ceny zywnosci wzrosna o 2 czy 3 razy! Tak bylo za PRL-u kiedy przy zarobkach nominalnie poobnych o dzisiejszych{ lata 70-te} kg szynki to 90zl, najtanszej kielbasy 44zl, kostka masla 20zl, kg cukru 12,50 itd, a wtedy wszyscy beda szczesliwi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ilu z tych ludzi mieszka i gospodarzy na swoim, a ilu na kradzionym? Ilu z tych ludzi pracuje na ziemi swoich przodków? Na gospodarce przekazywanej z pokolenia na pokolenie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak liderzy partii chłopskich, też tacy zadłużeni? czy zapomnieli już jak pług wygląda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Ilu z tych ludzi mieszka i gospodarzy na swoim, a ilu na kradzionym? Ilu z tych ludzi pracuje na ziemi swoich przodków? Na gospodarce przekazywanej z pokolenia na pokolenie?
  Co ci gnido dworska ukradłem?. Szukaj wśród swoich ,,dworusów,, co pierwsi wyciągali ręke po nie swoje, ale pierwsi wstąpywali do PPR, ORMO, UB.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Weteran napisał:
Najlepiej, wyjsc z Unii i to jak najszybciej! Wtedy na dobrych warunkach wprowadzimy clo na zagraniczne zboze, czy mieso, rolnicy nie beda dostawac doplat do ha, czy sprzetu rolniczego a wtedy ceny zywnosci wzrosna o 2 czy 3 razy! Tak bylo za PRL-u kiedy przy zarobkach nominalnie poobnych o dzisiejszych{ lata 70-te} kg szynki to 90zl, najtanszej kielbasy 44zl, kostka masla 20zl, kg cukru 12,50 itd, a wtedy wszyscy beda szczesliwi!
 Nie rozpędzajsię tak za PRL zarabiałeś 20 dolarów dzisiaj około 1000 więc siła nabywcza jest wyższa i nie strasz wysokimi cenami żywności nie żyjemy na odludnej planecie wszystko to mozna kupić za granicą abyśmy mieli czym płacić. Rolnicy płaczą że mają dwukrotnie mniejsze dopłaty niż na zachodzie a co mają powiedzieć normalnie pracujący z zarobkami niższymi 4 krotnie od zachodnich i przedsiębiorcy którzy o takich dopłatach i wsparciu państwa jak mają rolnicy mogą tylko pomarzyć im nikt nie pomaga jeżeli jest dekoniunktura na rynku jeżeli pogoda jest zła np producenci lodów, napojów. Rolnicy i tak najlepiej wyszli na wejści do unii i widać to na każdej wsi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie dlaczego program 500+ jest zawsze (90%) brany ze to ludzie na wsi z tego żyją a co w mieście nie ma dzieci?. Ja mieszkam na wsi i z tego programu niestety nie kozystam bo pracuje uczciwie wszystko mam na papierze i się nie załapałem a są tacy co mają lepiej ode mnie ale kombinują i maja. W ludzkiej naturze jest kombinować czy to wieś czy miasto wiec od wsi się odczepcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chłop zza miedzy napisał:
undefined napisał:
Ilu z tych ludzi mieszka i gospodarzy na swoim, a ilu na kradzionym? Ilu z tych ludzi pracuje na ziemi swoich przodków? Na gospodarce przekazywanej z pokolenia na pokolenie?
Co ci gnido dworska ukradłem?. Szukaj wśród swoich ,,dworusów,, co pierwsi wyciągali ręke po nie swoje, ale pierwsi wstąpywali do PPR, ORMO, UB.
 Ziemię, dom, normalne życie ubowcu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak do unii wchodziliśmy to doplata do polskiego rolnika wynosiła tylko 25% doplaty do niemieckiego i francuskiego rolnika (To ta osławiona Solidarność Europejska!). I tutaj UWAGA pochwalę PSL, ktorzy naciskali na tuskolcowy rząd, by kolejne 25% doplaty poszło z budżetu. I teraz miastowe lemingi pewnie już padły ze złości. I tylko dlatego polski rolnik otrzymuje połowę doplaty unijnej. Inaczej polskie gospodarstwa padałyby jak muchy, a my byśmy żarli niemiecką śmierdzącą, przesoloną kiełbasę za 30€, a nie jak teraz za 20zł. Nikt jeszcze z dumpingiem nie wygrał... O czym przekonali się polscy taksowkarze. No, ale w ich przypadku państwo wiedziało jak pogonić Zubera. Dzięki temu skarbowka nadal ma wplywy do ZUSu,,a my nie jeździmy z przypadkowymi ludźmi. Polska to nie Meksyk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...