Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zaledwie 69 proc. maturzystów zdało w województwie lubelskim maturę

Utworzony przez Jogus, 27 czerwca 2014 r. o 12:57
Jak można matematyki nie zdać? Jakim trzeba być pustakiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale głąby... to się w głowie nie mieści żeby przy tak żenująco niskich wymaganiach na współczesnym egzaminie maturalnym można było nie zdać choć jednego przedmiotu, a co dopiero 2 lub więcej... wyrosło nam pokolenie tępaków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tegoroczna matura jest po prostu haniebna , co chce CKE udowodnic , ze nowa matura  będzie lepsza , nawet tu musi być ta brudna polityka , jaki rząd mamy wykształcony to już wiemy z nagrań , tylko dlaczego gnoją naszych tegorocznych abiturientów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jogus, zastanów się dwa razy zanim coś głupiego napiszesz. Szlag mnie trafia jak czytam takie teksty pseudo komentatorów! Matematyk się znalazł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę się znęcać nad tegorocznymi maturzystami ale faktem jest ze poziom matur nie jest wysoki  ale matura ma jednak sprawdzać wiedzę. Jak ktoś nie jest w stanie jej zdać na poziomie podstawowym to niestety ja nie znajduję innego usprawiedliwienia poza słabym przygotowaniem się do niej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są efekty reformy szkolnictwa. Poziom nauczania katastrofalnie poleciał w dół. Kiedyś do liceów szli najlepsi.Technika też robiły niezły przesiew. Dziś  do większości szkół są przyjmowani wszyscy chętni by utrzymać etaty. To samo dzieje się na uczelniach wyższych. A jeśli ktoś nie dostanie się do państwowej idzie do prywatnej(niepublicznej), które mają kierunki "bezrobotne". Wiem z pewnych źródeł że na uczelnie techniczne trafiają maturzyści nie potrafiący wykonywać podstawowych działań matematycznych, a na humanistyczne bez podstaw ortografii i gramatyki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważne, by znali angielski w stopniu "komunikatywno-kuchennym". Nie czarujmy się, większość trafi "na zmywak" teraz , a reszta po skończeniu studiów...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są efekty reformy szkolnictwa. Poziom nauczania katastrofalnie poleciał w dół. Kiedyś do liceów szli najlepsi.Technika też robiły niezły przesiew. Dziś  do większości szkół są przyjmowani wszyscy chętni by utrzymać etaty. To samo dzieje się na uczelniach wyższych. A jeśli ktoś nie dostanie się do państwowej idzie do prywatnej(niepublicznej), które mają kierunki "bezrobotne". Wiem z pewnych źródeł że na uczelnie techniczne trafiają maturzyści nie potrafiący wykonywać podstawowych działań matematycznych, a na humanistyczne bez podstaw ortografii i gramatyki.
Nie przeczytałem żadnej lektury... a zdałem egzamin.  ;) Z matematyką tak się nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie przeczytałem żadnej lektury... a zdałem egzamin.  ;) Z matematyką tak się nie da.
Weź nie nawet nie pisz takich bzdur. Na matematyce są tablice, w których podane są prawie wszystkie wzory potrzebne do napisania matury na poziomie podstawowym. Jak się ma problemy ze zrozumieniem co jest napisane w tablicach, to nawet lepiej że takie osoby nie zdają. Na 50% można spokojnie napisać z tablicami matematycznymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maturę zdawałam w 1982 roku. Poziom był wysoki, ale bez problemów zdalam. Tematy maturalne pamiętam do dziś. Przez wszystkie lata byłam, i nadal jestem zdania, że coraz gorzej jest z naszą edukacją, ktorą pogarszają nieudaczne nowelizacje programów. Nasze dzieci niestety staja sie silą roboczą dla szeroko pojętego Zachodu, a zapewne nie zdobywaja tak solidnego wykształcenia jak przed laty. Poziom wykształcenia leci w dół...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i na dodatek ,jakby togo było mało dna w edukacji,to każde nowe przychodzące polityczne małpy robią nowe zmiany pod siebi ,a tzw. reformy porzedników idą w pis-.u,nie trzeba dodawać ile te skunksy marnuja przy okazji pieniędzy,jak my jeszcze funkcjonujemy?? cud tuska i muchy??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maturę zdawałam w 1982 roku. Poziom był wysoki, ale bez problemów zdalam. Tematy maturalne pamiętam do dziś. Przez wszystkie lata byłam, i nadal jestem zdania, że coraz gorzej jest z naszą edukacją, ktorą pogarszają nieudaczne nowelizacje programów. Nasze dzieci niestety staja sie silą roboczą dla szeroko pojętego Zachodu, a zapewne nie zdobywaja tak solidnego wykształcenia jak przed laty. Poziom wykształcenia leci w dół...
nie przesadzaj z tym poziomem ,ja zdawałem rok wcześniej,ale wtedy bachor z mamusią łaski nie robił ,brak było dyslektyków i bandy psycholożek ,które mają największe problemy ze sobą i jeszcze ,jak ktoś słyszał o niżu ,to zaraz myślał o pogodzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto skutek załatwiania miliona zaświadczeń typu: dyslekcja, dysgrafia i inne dys... Kiedyś, nie było to tak powszechne, nauczyciel był autorytetem i mature zdawał każdy albo prawie każdy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to skutek tego, że ci ludzie uważają, że wszystko się im należy. Połowa z nich nie powinna dotrzeć do klasy maturalnej. Jest niż więc nauczyciele przepychają ich z klasy do klasy żeby mieć pracę, a po części pewnie dlatego żeby nie mieć problemów z urażonym uczniem, który ma przecież swoje prawa. Powiem więcej, jako nauczyciel akademicki jednego z lubelskich uniwersytetów, to samo dzieje się na studiach.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tegoroczna matura jest po prostu haniebna , co chce CKE udowodnic , ze nowa matura  będzie lepsza , nawet tu musi być ta brudna polityka , jaki rząd mamy wykształcony to już wiemy z nagrań , tylko dlaczego gnoją naszych tegorocznych abiturientów ?
  Maturę zdawałam 9 lat temu - w 2005 roku. Byłam 1 rocznikiem któren zdawał nową maturę. I przepraszam szanowna "matko tegorocznego maturzysty" ale trzeba było córkę lub syna pogonić do nauki przez 3/4 lata liceum lub technikum a nie teraz lamentować. Nikt nikogo nie gnoi - ani politycy ani nauczyciele. Jak dziecko leń i nieuk to niech szanowna mamusia teraz płacze i zwala winę na wszystkich tylko nie na swoje Bogu ducha winne dziecko. Jak czytam te lamenty maturzystów i ich rodziców jaka to matura nie była trudna, jakie pytania okropne i z kosmosu wyrwane to się zastanawiam czy wy jesteście tacy głupi czy ja taka mądra. Lamentujecie ze na maturze był Potop - ja zdając swoją w 2005 roku też miałam temat związany z Potopem i polski zaliczyłam na 85%. Z matematyką nie mam styczności od momentu skończenia liceum a tegoroczną maturę z matematyki zdała bym na 90% - i to bez tabeli wzorów ! Idąc na maturę trzeba mieć wiedzę a nie myśleć jak teraz młodzież że zdam bo mi się matura należy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekko się tej Pani w czerwonym mówi. Co roku będą robić coraz trudniejszą maturę i będą gadać że nikt się nie uczy i nie zdaje. Wszystko ściągają na winę ucznia, bo nikt się nie uczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd i tyle!. Stan świadomości  naszej młodzieży. Nie dotyczy to tylko  matematyki. Do roboty, NIETOTY!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele do roboty - natychmiast !!! tyle wolnego, mało godzin , nudne schematyczne lekcje ----nauczyciele do roboty ---- w gimnazjach i liceach szczegolnieanto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy matematyce trzeba być systematycznym w nauce, rozwiązywać mnóstwo zadań. Mieć trochę szczęścia bo jak się trafi na dobrego matematyka w szkole ,który wszystko w zrozumiały sposób wyjaśni to maturę mamy w kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś były zawodówki.Teraz licea.Lektury poszły w odstawkę. Matma na poziomie dawnej podstawówki. A internet niestety nie kształci!!!! I wszystko w temacie. Czas przywrócić maturze należny poziom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...