Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zamość > Chciał sprzedać na aukcji przedmioty z epoki kamienia

Utworzony przez zgret2000+, 28 maja 2008 r. o 10:34
Orząc wiosną pole sąsiada (na jego prosbę), znalazłem zabytki starej ceramiki budowlanej. W postaci kawałków cegieł pochodzących najprawdopodobniej z ubiegłego wieku. Ch..a - gzieś to odrzuciłem. Po przeczytaniu o perypetiach szukacza staroci, już trzęsę portkami. Dlatego mam pytanie- na przyszłość: Komu mam zglaszać i czy takie też lub insze znaleziska, aby nie podpaść paragrafom? Czy wystarczy powiadomienie właściciela działki - stanowiska archeo, może wójta, policję wojewódzkiego konserwatora zabytków... a może i kogo inszego konserwatora. I, ogólniej, drugie pytanie. Jakie przedmioty oprócz grzybów jagód i niewybuchów. mogę legalnie zabrać w dom w czasie spacerków po nie swoich lesiech i polach. (jeśli zakazu wstępu tam nie ma) Rozumiem, że owoców zasiewów i upraw tudzież elementów wyposażenia to nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak znajdziesz na swoim polu jakies skaby i to zgłosisz, gdzie trzeba, to wtedy przyjedzie ekipa z archeo i zaczną szukać, wiec o zasiewie, budowie czy innymi działaniami można na pare misięcy zapnieć, a jeśli coś znajdą to nawet dłużej posidzą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...