Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmarł na wakacjach, egipski szpital chce 100 tys. zł za wydanie jego ciała

Utworzony przez Gość, 7 kwietnia 2010 r. o 10:19
Co to za dziadoska firma ubezpieczeniowa .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i dziadoskie biuro podróży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to sie nazywa biznes po polsku, wszystko cacy do momentu zaplaty, a gdy cos sie dzieje glowa w piasek i nie moja sprawa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najsmutniejsze jest to,że każdy ma swoje racje, a ciało przecież w nieskończoność nie będzie trzymane.Kolejne cienie kapitalizmu tylko ludzi szkoda...........!Pomodlę się za dobre rozwiązanie tej sprawy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A JAK SIE TO DZIADOWSKIE BIURO NAZYWA ,KTOŚ WIE ? TO JEDNO A ŻE TO DZIKI KRAJ A POLACY SĄ DRUGIEJ KATEGORII LUDZMI TO DRUGIE ,WSZAK NASZA SŁUŻBA DYPLOMATYCZNA MA NAS du*** ,RODZINA MOJA ODCZUŁA DZIAŁANIA TEJ HAŁASTRY NA WŁASNEJ SKÓRZE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież jest napisane:
Nie chce jej pomóc ani biuro podróży, ani firma ubezpieczeniowa. - Nie będę rozmawiał na ten temat - mówi nam Marian Polak, wiceprezes biura podróży Viva Club
Tylko nie podali nazwy firmy ubezpieczeniowej a o nią tu chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co niby kosztowało 100tys zł ? przewiezienie pacjenta do szpitala? paranoja - myślałem że u nas jest kiepska służba zdrowia ....chamstwo i prostactwo ubezpieczyciela i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawi mnie skad ubezpieczyciel wiedzial ze ten pan mial operacje na serce 10 lat temu., Przeciez takie dane sa tajne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Firmy ubezpieczeniowe oszukują ludzi. Dla nich kilent jest ważny w chwili podpisania umowy później już nie i robią wszystko aby wyciągnąć od nieświadomych ludzi pieniądze. Ktoś w koncu powinien zrobić z tym dziadostwem porzadek bo jak widać nawet świadomość opłacenia ubezpieczenia nie stanowi o tym, ze w przypadku nieszczęścia uzyskamy pomoc od takiej firmy. Nie zdziwiłbym się gdyby w tym przypadku chodziło o wartę czy pzu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EUROPA
Gość napisał:
Przecież jest napisane: Tylko nie podali nazwy firmy ubezpieczeniowej a o nią tu chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A napisał:
EUROPA
Rzeczywiscie. Namnożyło się tego badziewia teraz tyle. To coś chyba wchodzi w skład Getin Holding?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Najsmutniejsze jest to,że każdy ma swoje racje, a ciało przecież w nieskończoność nie będzie trzymane.Kolejne cienie kapitalizmu tylko ludzi szkoda...........!Pomodlę się za dobre rozwiązanie tej sprawy!
Ja się modlić nie będę bo tu w tej sprawie potrzebna jest kasa a właściwie bardzo dużo kasy a nie modły ! A modlić to się trzeba żeby ludzie zrozumieli że wyjeżdżając do takiego kraju jak właśnie min. Egipt zdawali sobie sprawę że wyjeżdżają do wpół dzikiego bardzo biednego kraju i tamtejsi kacykowie na takiej czy podobnej sytuacji zechcą zarobić jak najwięcej pewnie nikt z taką ewentualnością się nie liczy ale strzeżonego i Bóg strzeże więc jest to co jest.Dlatego jak jechać na wypoczynek to do cywilizowanego -normalnego kraju !. I najważniejsze żądać umowy do przeczytania wcześniej nie wolno podpisywać na kolanie tylko naiwny głupiec tak robi i dopytywać się jak czegoś nie ma w umowie to żądać aneksu .I wbić sobie do łbów że ambasady czy konsulaty nie są dla Polskich obywateli tam będziecie takimi samymi intruzami jak tubylcy tamci urzędnicy niczym się nie różnią od tych na miejscu dla których też jesteśmy natrętami !,może z kilkoma wyjątkami -choć ja takich nie znam !. A po za tym ja np. z piaskownicy wyrosłem i dziwię się co tak rajcuje polaków piramidy ? No samotne polki to rozumiem spragnione wrażeń aby z arabem dalej przemilczę ,ale pchać się tam to czyste nieporozumienie tym bardziej ze słabym zdrowiem !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obieżyświat napisał:
Ja się modlić nie będę bo tu w tej sprawie potrzebna jest kasa a właściwie bardzo dużo kasy a nie modły ! A modlić to się trzeba żeby ludzie zrozumieli że wyjeżdżając do takiego kraju jak właśnie min. Egipt zdawali sobie sprawę że wyjeżdżają do wpół dzikiego bardzo biednego kraju i tamtejsi kacykowie na takiej czy podobnej sytuacji zechcą zarobić jak najwięcej pewnie nikt z taką ewentualnością się nie liczy ale strzeżonego i Bóg strzeże więc jest to co jest.Dlatego jak jechać na wypoczynek to do cywilizowanego -normalnego kraju !. I najważniejsze żądać umowy do przeczytania wcześniej nie wolno podpisywać na kolanie tylko naiwny głupiec tak robi i dopytywać się jak czegoś nie ma w umowie to żądać aneksu .I wbić sobie do łbów że ambasady czy konsulaty nie są dla Polskich obywateli tam będziecie takimi samymi intruzami jak tubylcy tamci urzędnicy niczym się nie różnią od tych na miejscu dla których też jesteśmy natrętami !,może z kilkoma wyjątkami -choć ja takich nie znam !. A po za tym ja np. z piaskownicy wyrosłem i dziwię się co tak rajcuje polaków piramidy ? No samotne polki to rozumiem spragnione wrażeń aby z arabem dalej przemilczę ,ale pchać się tam to czyste nieporozumienie tym bardziej ze słabym zdrowiem !.
Większej głupoty dawno nie czytałam. Egipt jest bardzo ciekawym krajem, zwłaszcza dla kogoś kto ineresuje się jego historią i niekoniecznie szuka wrażeń towarzyskich a firmy ubezpieczeniowe celowo formułują umowy w taki sposób aby dla przeciętniaka były niezrozumiałe i nieczytelne. Dlaczego wiedząc o przewlekłej chorobie nikt z firmy nie poinformował tych ludzi, ze wymagane jest dodatkowe uzbepieczenie? Najłatwiej odciąć się od problemu zasłaniając regulaminem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Większej głupoty dawno nie czytałam. Egipt jest bardzo ciekawym krajem, zwłaszcza dla kogoś kto ineresuje się jego historią i niekoniecznie szuka wrażeń towarzyskich a firmy ubezpieczeniowe celowo formułują umowy w taki sposób aby dla przeciętniaka były niezrozumiałe i nieczytelne. Dlaczego wiedząc o przewlekłej chorobie nikt z firmy nie poinformował tych ludzi, ze wymagane jest dodatkowe uzbepieczenie? Najłatwiej odciąć się od problemu zasłaniając regulaminem.
Tak, a osoba podpisuje umowe prawie "w ciemno", bo przeciez to ze chorowala na serce 10 lat wczesniej to pikus. Po co czytac regulamin, przeciez bedzie mozna pozniej sie rozplakac przed kamera i wszystkim zmieknie serce, tak? Marcepan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Większej głupoty dawno nie czytałam. Egipt jest bardzo ciekawym krajem, zwłaszcza dla kogoś kto ineresuje się jego historią i niekoniecznie szuka wrażeń towarzyskich a firmy ubezpieczeniowe celowo formułują umowy w taki sposób aby dla przeciętniaka były niezrozumiałe i nieczytelne. Dlaczego wiedząc o przewlekłej chorobie nikt z firmy nie poinformował tych ludzi, ze wymagane jest dodatkowe uzbepieczenie? Najłatwiej odciąć się od problemu zasłaniając regulaminem.
Mogło być i tak, że klient celowo zataił fakt choroby serca aby uniknąć zapłaty wyższego ubezpieczenia. A przecież nikt jadąc na wycieczkę czy na wczasy nie zakłada, że przytrafi mu się szpital. Natomiast prywatne biura turystyczne oferują tylko standardowe najtańsze ubezpieczenia żeby zbić koszty. Najprościej samemu się ubezpieczyć - niestety!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znam szczegółów umowy, przebiegu choroby itp więc do zasadności odmowy nie będę się odnosił. Jeżeli uważa, że została oszukana przez biuro podróży czy ubezpieczyciela co do zakresu umowy(np. agent obiecał, że pokrywa całość leczenia czy choroby przewlekłe) to zawsze może wystąpić do sądu, z tym, że szanse ma niewielkie. Inną sprawą są koszty leczenia itp. 15 tys zł za transport ciała do kraju to trochę wygórowana cena. Z całym szacunkiem dla zmarłego, ale trumna z ciałem nie zajmuje tyle miejsca w samolocie by takie opłaty były uzasadnione. Pierwszą rzeczą wiec to ta Pani powinna zwrócić się z prośbą do Ambasady RP w Egipcie o pomoc w przewiezieniu ciała do Polski oraz w negocjacjach ze szpitalem. Może się też próbować sądzić z hotelem czy ze szpitalem o spowodowanie śmierci męża(czy coś takiego) ale to sprawa na dziesięciolecie co najmniej. A szanse jeszcze mniejsze bo tu decydować w znacznej mierze będzie sąd egipski Muszę się zgodzić z Guide w jednej sprawie. Ubezpieczać się należy oddzielnie a nie polegać na biurach podróży, które zazwyczaj używają jednego wzoru ubezpieczenia(najczęściej najtańszego dostępnego), należy też dokładnie wiedzieć co to ubezpieczenie obejmuje i nie wybierać najtańszych wariantów. Lepiej dopłacić te 20-30zł niż później mieć problemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Większej głupoty dawno nie czytałam. Egipt jest bardzo ciekawym krajem, zwłaszcza dla kogoś kto ineresuje się jego historią i niekoniecznie szuka wrażeń towarzyskich a firmy ubezpieczeniowe celowo formułują umowy w taki sposób aby dla przeciętniaka były niezrozumiałe i nieczytelne. Dlaczego wiedząc o przewlekłej chorobie nikt z firmy nie poinformował tych ludzi, ze wymagane jest dodatkowe uzbepieczenie? Najłatwiej odciąć się od problemu zasłaniając regulaminem.
Widzisz ja nie napisałem że ten kraj jest nieciekawy co najwyżej jest to kraj o wielu obliczach i kraj bardzo biedny ale ludzie którzy znają i chcą bardziej pogłębić wiedzę o tym kraju o tym wiedzą jednak wtedy nie jedzie się na tygodniowy turnus bo wiedzy swojej w tydzień nikt nie pogłębi więc pozostaje tylko wycieczka od piramidy do piramidy ew, pływanie po Nilu czy jazda w kółko wielbłądem no i jeszcze po za kilkoma wątpliwej jakości atrakcjami choć to zależy od ceny .Aby pojechać i zobaczyć czy poznać ten kraj trzeba tam wybrać się indywidualnie zejść z utartych szlaków ,ścieżek i mając zaprzyjaźnionego przewodnika czy znając język rzeczywiście można wiele zobaczyć i wiele zwiedzić czy poznać choćby tych prawdziwych Egipcjan ale na takie eskapady niewielu jest stać a to o czym tu piszemy to schematyczna komercja za tanie pieniądze dla mało kumatych ale ambitnych i lubiących poszpanować , dowartościować się zdjęciami na wielbłądzie ludzi i to jest prawda o tej komercji dotycząca każdego kraju wartego poznania i większości tych pseudo turystów .A to że nasze panie szukają wrażeń pewnie nie wszystkie ale spora grupa to są fakty o których ja bynajmniej wiem !. A sprawa własnego ubezpieczenia leży w gestii ubezpieczającego i skoro wiedział że miał problemy zdrowotne to powinien liczyć się że choroba potrafi wrócić jak bumerang tym bardziej że tam jedziemy do tropików więc brakiem rozwagi wykazał się turysta , albo poszedł na niską opłatę bo zwiększone ryzyko czy ubezpieczenie w takim przypadku kosztuje a błędem niemal pokoleniowym jest to że nie czytamy UMÓW czy podpisujemy w ciemno ufając ślepo przekazowi ustnemu .Ja to już wielokrotnie przerabiałem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wylew krwi do mózgu nie jest chorobą przewlekłą, nie ma nic wspólnego z operacją serca przed 10 laty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chory na serce i do Egiptu jedzie?Co nie wiedzą ludzie jaki tam klimat i jaki ma wpływ na chorych na serce?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
neurolog napisał:
Wylew krwi do mózgu nie jest chorobą przewlekłą, nie ma nic wspólnego z operacją serca przed 10 laty
Według innych gazet podobno chodziło o "operację zastawki". Najpewniej ten pan przyjmował na stałe leki przeciwkrzepliwe. Jeśli INR oznaczony w szpitalu po wylewie był znacznie wydłużony (np. 4 lub więcej), mogło to dać podstawy firmie do odcięcia się od odpowiedzialności za chorobę, zwłaszcza jeśli w umowie ubezpieczenia zabrakło deklaracji pacjenta o przyjmowaniu na stałe leku przeciwkrzepliwego. Związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy znacznie wydłużonymi czasami krzepnięcia a wylewem jest, niestety, niezaprzeczalny. Ale to tylko spekulacje - niezależnie od przyczyny śmierci, bardzo szkoda zmarłego i jego rodziny. Dodatkowo strata czasu zawiniona przez personel hotelu i służby ratownicze zapewne przyczyniły się, jeśli nawet nie przesądziły, o zgonie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...