Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy: Czy spółdzielnie nas nie przegrzewają?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 stycznia 2017 r. o 16:15 Powrót do artykułu
A co to prezesa PSM obchodzi? Przecież on za to nie płaci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowak specjalista od energetyki? Śmiechu warte. Może pan redaktor napisze że to jest działacz od Sławomira Kamińskiego, który z pewnością liczy na jakiś ciepły stołeczek, ale jakoś się nie udaje póki co w Azotach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie Prezesi są przeciw - to bardzo dobrze świadczy o pomyśle Nowaka. Panie Nowak jechać z tym towarem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propaganda jak zwykle zwycięża. Nieważne czy merytorycznie ważne że pod publiczkę. Hasło ciemny lud sprawdza się w każdej kwestii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...żeby potem nie było, że zacznieta marznąć jak przyjdą chłody. Wtedy będa znowu pretensje że za zimno... bo za mało zamówili... a pogody nikt nie przewidzi z takim wyprzedzeniem jak co miektórzy myslą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zależy kto w jakich blokach mieszka.Nowe bloki mają nową instalację grzewczą więc może się i przegrzewają.Stare bloki sprzed 50 lat stare kaloryfery,zakamieniałe i wcale mi nie za gorąco pomimo ,że odkręcone w te większe mrozy na full.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbyt duża moc zamówiona to taka, za którą od lat płacimy a jej nie wykorzystujemy. Obniżenie jej nie powoduje obniżenia temperatury w zimie ani zwiększenia zużycia. Nie płacimy za to, czego nie wykorzystujemy. Czy to tak trudno ogarnąć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jeśli zamówimy za mało to potem będzie jeszcze drożej. Czy to tak trudno ogarnąć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem jak obniżymy moc zamówioną, to w czasie dużych mrozów może być chłodniej w mieszkaniu, bo jak nie ma dużych mrozów, to rzeczywiście to nie ma znaczenia. Tylko czy OPEC zgodzi się w lecie obniżyć moc, a zimie podnieść? Wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moc zamawiana jest na "zaś" bo gdzieś się ją wytwarza... w elektrociepłowniach zwykle. A to z kolei wiąże się z zamówieniem paliw, węgla... ten proces trwa (paliwo musi być zamówione wcześniej, a to też wiąże się z cenami). Podejrzewam, że OPEC zamawia taką a nie inną ilość asekuracyjnie, podobnie jak do elektrociepłowni nie wprowadza się węgla do kotła bezpośrednio z wagonów (na bieżąco), ale ze składowiska na którym "zalega" tysiące ton węgla bo - jakby to powiedzieć - zapas musi być... a nuż się coś wydarzy. Ale aby to pojąć to trzeba mieć trochę praktyki a nie teoretyzować jak pan Nowak. Niektórzy myślą że jak pokończyli uczelnie to wszystkie rozumy pozjadali. Gdyby to była takie proste jak pan Nowak prawi to czemu do tej pory żaden profesorski "łeb" na to nie wpadł. Dla mnie świadczy to o amatorszczyźnie pana Nowaka i ewidentnym pędzie do rozgłosu. Większość bowiem w tym regionie kojarzy tego pana z próbami prezesowania, zwykle nieudanymi... ale tak to jest jak na stanowiska startuje się od dupy strony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może jeszcze "orzech" napisz że węgiel jest z polskich kopalni i na pewno nowak będzie winny tego że nie będzie odpowiedniego zamówienia i ta kopalnia zostanie zamknięta. o ja też przechodziłem koło apteki i z reklamy wiem że na ból dupy najlepszy jest ***x
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i jeszcze stare bloki ogrzewają chodniki i trawniki. bo w nowych blokach macie liczniki na wejściu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bez komentarza napisał:
może jeszcze "orzech" napisz że węgiel jest z polskich kopalni i na pewno nowak będzie winny tego że nie będzie odpowiedniego zamówienia i ta kopalnia zostanie zamknięta. o ja też przechodziłem koło apteki i z reklamy wiem że na ból dupy najlepszy jest ***x
ja o zupie ty o ***.... widac stary z ciebie erotoman.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OPEC ma jakieś koszty. Jeżeli wszyscy zaczną obniżać moc to OPEC podniesie cenę za jenostkę mocy. Co się stanie jak okaże się, że jednak mocy jest za mało i trzeba będzie ją podwyższć. Trzeba będzie płacić po wyższej cenie za moc w pierwotnej wielkości za wyższą stawkę? Czy za to zapłaci p. Nowak? Kto na tym straci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OPEC ma "jakieś" koszty?? jakie? z tego co płacimy za ogrzewanie wszystkie koszty są pokrywane nawet ten pokój socjalny taki ładnie zrobiony za spore pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a tak w ogóle po co w mieście jest OPEC przecież i tak ciepło jest z ZA ? kolejny pośrednik kolejne koszty ... kolejne stanowiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja przeszłam na ryczałt i grzeje ile się da i przynajmniej nie przyjdzie do mnie świstek z OPECu że musze dopłacić kolejne 1000zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
OPEC ma "jakieś" koszty?? jakie?    z tego co płacimy za ogrzewanie  wszystkie koszty są pokrywane nawet ten pokój socjalny taki ładnie zrobiony za spore pieniądze.
Powiedz mi człowieku kto w dzisiejszym świecie nie ma "jakichś kosztów"? Żyjesz w rzeczywistości równoległej, czy co? Wszystko kosztuje i za wszystko trzeba płacić - za utrzymanie sieci, za wypłaty dla obsługujących je ludzi, za dostawy ciepła....itd... myślisz, że OPEC ma wszystko za darmo? To nie jest takie proste jak myślicie. Zresztą - podejrzewam że większość to myśli, że te ceny to wynikają z kosmosu, że sobie prezes takie wymyślił. Nie - one są wykalkulowane. Równie dobrze można iść z pretensjami do Prezesów Koncernów Naftowych bo paliwo za drogie. Jedno ciagnie drugie i z czegoś wynika, ale widać są tacy co dostali objawienia wraz z którymś tam rachunkiem i myślą, że zmienią ekonomię. Gdyby tak było to dlaczego do tej pory nikt tego tematu nie ruszył.... tylko Nowak? Pionier się znalazł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no właśnie po co OPEC w Puławach może "orzeszek" odpowie jak tam pewnie pracuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...