Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trzeźwy poranek w Białej Podlaskiej. Kierowcy zasłużyli na pochwały

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 grudnia 2017 r. o 22:22 Powrót do artykułu
Zwracam uwagę podnieconym redaktorom, że działania typu "trzeźwy poranek" (zakładające, że każdy kierowca jest przestępcą i dlatego zostaje poddany kontroli) są NIELEGALNE! No ale OK, zawsze można se nakleić na czoło naklejkę i walnąć z palca, pani Ewelino, czyż nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warunki i sposób badania trzeźwości określa Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. A tam jest wyraźnie napisane, że takie badanie przeprowadza się m.in. u "osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu". Czyli należy wnosić, że wszyscy są podejrzani - coś takiego możliwe jest w państwie policyjnym, a nie w państwie prawa. Ale jest też napisane, że "Z przebiegu badania sporządza się protokół. W protokole należy opisać objawy lub  okoliczności uzasadniające przeprowadzenie badania". No i żeby wybić "badaczom" takie badania z głowy, wystarczy zażądać protokołu. Tylko kto ma na to czas w drodze do pracy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od 1 czerwca 2017 roku nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących kontroli trzeźwości kierowców. Do ustawy dodano artykuł 129ja: „W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku, do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.” Po wejście w życie znowelizowanych przepisów nie można odmówić badania podczas przesiewowej akcji kontrolnej stanu trzeźwości kierowców, zarzucając policjantom brak podstaw prawnych do działania tak jak do tej pory. Nadal jednak kierowca może odstąpić od dmuchania w alkomat i zdecydować się na badanie krwi pod kątem obecności alkoholu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a cóż ten starszy posterunkowy taki zadowolony na każdym zdjęciu ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponuje zrobic obywatelskie kontrole w poniedzialki rano przed kazda komenda i gwarantuje wam iz zastepy policji zmniejsza sie szybko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...