Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chełm: Pilnie potrzebna krew rzadkiej grupy

Utworzony przez Karol, 16 lipca 2012 r. o 12:28 Powrót do artykułu
Witam czy 0 RhD + będzie odpowiednia ? jeśli tak- mogę pomóc i oddać krew
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla tej konkretnej osoby potrzebna jest krew Rh -. Ale krew przecież można i warto oddać, na pewno uratuje życie komuś innemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chyba niespecjalnie - spałeś na biologii??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet jesli odda sie krew w Chełmie to i tak pacjentka jej nie dostanie za darmo - rodzina musi zapłacić takie sa realia w tym szpitalu za panowania pani dyrekto (żony sławnego męża który doprowadził tą jednsotkę do ruiny)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna kwestia to fakt, ze ta krew musi zostać odpowiednio przygotowana, a także przebadana... To nie jest tak że znajdzie się dawca i od razu jest jednostka gotowa do przetoczenia. A swoją drogą - rozmawiałem w RCKw Chełmie jakiś czas temu na temat okresu wakacyjnego. Podobno bardzo spada liczba osób oddających krew w trakcie wakacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba oczywiste, że krew trzeba przebadać. Co nie znaczy, że nie powinno się zgłaszać. Im więcej chętnych, tym większe prawdopodobieństwo, że komuś się pomoże. A prawidłowość jest niestety odwrotnie proporcjonalna w okresie wakacyjnym: więcej potrzebujących, mniej dających.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzina Pani Pelagii serdecznie dziękuje wszystkim ludziom, którzy oddali i chcieli oddać krew na jej rzecz. Udało się zebrać odpowiednią ilość i mamy nadzieję, że Pani Pelagia wróci do zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie, ale jak ktoś już wspomniał, rodzina będzie musiala za tą krew zapłacić. Ba. Krew to dobry biznes, dlatego wlaśnie drastycznie spadła liczba oddających krew. Punkty krwiodastwa sprzedają tą krew jak ciepłe bułeczki. Nie dotyczy to tylko tego szpitala - tak jest wszędzie. Wyjątkiem jest, kiedy oddajemy krew bezpośrednio dla tej osoby. (źródło: internet) Miałem oddawać krew - mam mało spotykaną grupę, jednak po przeczytaniu kilku artykułów w sieci, zrezygnowałem. Jak wiemy, nikt już nie respektuje bonusów z tytułu oddawania krwi (dzien wolny od pracy, wejście do lekarza bez kolejki etc) Np. http://uwaga.tvn.pl/343806,reportaze,cenna_krew,wideo_detal.html To tylko jeden z niewielu materialów....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...