Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czy to prawda,że jednym z organizatorów jest Szkoła Ponadgimnazjalna w Krasnymstawie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak prawda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny. Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka. Po co robi się takie przeglądy? Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada. Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witaj w Krasnymstawie... Wszędzie brak kompetencji, nepotyzm, kumoterstwo i jeszcze więcej jeszcze bardziej śliskich powiązań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ie Chmielaki to odpust. Takie mam wrażenie , był baca w góralskim kapeluszu, pseudo skory baranie , garnki, jakieś obrazki, i piwsko w nadmiarze takie same jak w sklepie tylko 50% drożej, ja płaciłem za butelkę czegoś 6 zł, w sklepiku na placu PKS. Czarne piwo 8,5% czyli dodali spirtu, ohyda a kac 100%. Gdzie ten urok dawnych chmielaków i czemu w sierpniu a nie wrześniu , co juz po zbiorach chmielu. Zadnych propozycji rozrywkowych tylko piwo, a ludzi wcale nie tak dużo było, nawet niema komu kufelka okolicznościowego zrobić a te co były to kalkomania i zwykłe kufle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emeryt napisał:
To ie Chmielaki to odpust. Takie mam wrażenie , był baca w góralskim kapeluszu, pseudo skory baranie , garnki, jakieś obrazki, i piwsko w nadmiarze takie same jak w sklepie tylko 50% drożej, ja płaciłem za butelkę czegoś 6 zł, w sklepiku na placu PKS. Czarne piwo 8,5% czyli dodali spirtu, ohyda a kac 100%. Gdzie ten urok dawnych chmielaków i czemu w sierpniu a nie wrześniu , co juz po zbiorach chmielu. Zadnych propozycji rozrywkowych tylko piwo, a ludzi wcale nie tak dużo było, nawet niema komu kufelka okolicznościowego zrobić a te co były to kalkomania i zwykłe kufle.
Zadza się. Odpust dla czereśniaków z głośnym czymś co udaje muzykę. Ale na ciemne, mocne piwa z PKS-ów nie gadaj. To były prawdziwe perełki w zalewie piwnej tandety. Jak włóczyłeś się po stoiskach wielkich kompanii piwowarskich to faktycznie miałeś supermarket z wygórowanymi cenami. Przesiedziałem przy stoisku Krajana od 16:00 do 23:30 i nie mogłem wąsów wyjąć z Irlandzkiego Mocnego i Miodowego. W przelocie degustowałem produkty Konstancina (zwycięzca konkursu) i Browaru Jagiełło (z Chełma a potrafią piwo robić. Dziwne). Jakiego spirytu? Człowieku, od setek lat ludzie potrafią warzyć piwa o mocy powyżej 8%. Głosząc te swoje "czyli" dajesz popis swej niewiedzy na temat piwa. Kac 100%? Wypiłem wczoraj około 12-15 piw z małych browarów, produkujących piwo tradycyjnymi metodami. Śladu kaca. Aż sam jestem zdziwiony bo czułem, że mam zdrowo w czubie a kac po piwku gorszy niż po gorzale. Zjadłem do tego kebab. Może to on mi pomógł ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i jeszcze jedno. Co by nie mówić to obecnie na Chmielakach jest dużo spokojniej. Przez całe trzy dni nie widziałem żadnej bójki. Kto pamięta niekończące się zadymy z parku, muszli albo dworca ten doceni tę zmianę. Pozytywnie zaskoczyła mnie policja. Około 00:30 podszedł do nas patrol i panowie kulturalnie zakomunikowali, że o 24:00 skończyły się Chmielaki i żebyśmy raczej powstrzymali się od spożywania alkoholu na ulicy jeżeli nie chcemy zapłacić mandatu. Widział ktoś takie cuda w tym mieście? Musi przyjezdne te policjanty były.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emeryt co Ty opowiadasz, że nie było imprez rozrywkowych od piątku do niedzieli odbywały się koncerty w amfiteatrze. Do tego scena pod KDK. Co jak co ale na brak imprez nie można narzekać. Piszesz, że tylko piwo...? (przecież to święto piwa) ja np. w sobotę wypiłem dwa piwa a na chmielakach byłem do godziny 1 w nocy. Koncerty, dyskoteki, wystawy jest cała masa tego. Ale faktem jest, że z roku na rok przyjeżdża coraz mniej browarów. Winą tego jest deb***izm organizatorów tego święta, którzy z roku na rok podnoszą i tak już bardzo wysokie opłaty za placowe. Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba obniżyć stawki a co za tym by poszło to przyjazd większej liczby browarów. Wtedy zarobek dla miasta byłby na pewno większy. A policji to fakt, że było sporo i widać ich było. Ale to bardzo dobrze bo przynajmniej spokojnie jest już od kilku lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
black rider napisał:
Emeryt co Ty opowiadasz, że nie było imprez rozrywkowych od piątku do niedzieli odbywały się koncerty w amfiteatrze. Do tego scena pod KDK. Co jak co ale na brak imprez nie można narzekać. Piszesz, że tylko piwo...? (przecież to święto piwa) ja np. w sobotę wypiłem dwa piwa a na chmielakach byłem do godziny 1 w nocy. Koncerty, dyskoteki, wystawy jest cała masa tego. Ale faktem jest, że z roku na rok przyjeżdża coraz mniej browarów. Winą tego jest deb***izm organizatorów tego święta, którzy z roku na rok podnoszą i tak już bardzo wysokie opłaty za placowe. Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba obniżyć stawki a co za tym by poszło to przyjazd większej liczby browarów. Wtedy zarobek dla miasta byłby na pewno większy. A policji to fakt, że było sporo i widać ich było. Ale to bardzo dobrze bo przynajmniej spokojnie jest już od kilku lat.
Tak sie składa że jestem urodzonym krasnystawianinem i w chmielakach biorę udział jak tylko mogę pomimo,że 30 lat mieszkam poza tym pięknym miastem, ale wiele mnie z nim łaczy, i według mnie to odpust nie chmielaki. A sprzedawanie koszul z krótkim rękawem z pudelka pod kinem tylko to potwierdza, a piwo mnie nie przeszkadza sam kupiłem 10 do domu, bo niestety auto.Pozdrawiam i zapytajcie kogoś jak wygadały chmielaki jaki piękny korowód szedł przez miasto i te konie z Bi alki a potem na piwko tylko rano zapasik trzeba było zrobić bo butelkowego mało było,no ale to wiedza ci co byli. Do zobaczenia za rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie handlarzy badziewiem zawsze było pod dostatkiem. A mniej browarów to wina burmistrza, który co roku podwyższa opłaty placowe. W końcu sprzedano za bezcen Plac dworcowy, to teraz trzeba płacić za wynajem... Ja nie wiem kto głosuje na tego człowieka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoła bierze czyny udział,to tak zwany Rolniczk czyli ZSP Nr 2.Przez wiele lat była tam klasa o profilu chmielarskim stąd zaangażowanie powiązane z tradycją
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nadal nie ma wyników Przeglądu Kapel Podwórkowych? W KDK niechętnie udzielają odpowiedzi. W ogólne tam wszystko robią niechętnie. A najlepsza jest dyrektorka KDK- nic nie wie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A mniej browarów to wina burmistrza, który co roku podwyższa opłaty placowe.
Nie zgodzę się, że było mniej browarów. Było ich najwięcej w historii Chmielaków. Pierwszy raz był też browar z Czech. Pełna lista browarów znajduje się na stronie www.chmielaki.pl. Podwyżki opłat za plac dla browarów nie było od przynajmniej 8 lat, więc jak ktoś nie ma pojęcia na jakiś temat, niech wogóle nie zabiera głosu. Chmielaki z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem browarów - świadczy o tym 120 piw w Konsumenckim Konkursie Piw, co jest rekordowym wynikiem w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczestnik napisał:
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny. Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka. Po co robi się takie przeglądy? Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada. Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczestnik napisał:
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny. Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka. Po co robi się takie przeglądy? Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada. Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!. Pozdrawiam.
popieram popieram - a tak swoją drogą to ciekawe ilu sponsorów załatwiła p. Dyrektor KDK )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łeee łajza na fotce xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam tutaj o tym, że chmielaki zatraciły swój klimat bo to odpust bo piwo nie takie albo, że za mało albo, że za dużo znowu. Myślę, że chmielaki nie będą już takie jak 20-30 lat temu kiedy to atrakcją było napicie się piwa z różnych części kraju albo w ogóle piwa. Po prostu wtedy nie było tak dostępne jak teraz. Przecież patrząc pod tym kontem to w każdym supermarkecie jest więcej gatunków piw niż na chmielakach. Ale to przecież nie o to chodzi. Chodzi o wspólną zabawę przy różnych atrakcjach jakie towarzyszą tej imprezie. Ja np. nie tęsknię za chmielakami z lat 90 kiedy to zdarzały się morderstwa a do domu bez zaczepek (pobicia) przez pijanych gości nie dało się wrócić do domu. Teraz jest spokojnie, poukładane to wszystko jest i bardzo dobrze. To ma być święto przy którym mogą się bawić wszyscy a nie tylko ci którzy używają argumentów siły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chmielaki 2009 to jedne z najbardziej udanych spokojnych i obsadzonych mocno imprezowo jakie pamiętam. Przed scena KDK naoglądałem się sporo fajnego folkloru, nasłuchałem pięknych kawałków orkiestry dętej(ech te sliczna saxofonistka) no i byłem na PERFECCIE. A że :gwiazdom" z kapel podwórkowych nie stworzono warunków jak dla Dody, no cóż - nie mamy w Krasnymstawie Mariota. Perfect miał nieduży namiocik i jakoś Markowski nie narzekał. Ten kto pisze, ze jest mniej browarów i że ceny za placowe poszły znacząco w górę niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie opisuje swoje sny i przypuszczenia. A Ty Maciek wal do filcharmonii, albo do Menchesteru na A-HA(grają 13 listopada) jak Ci nasz "odpust" nie odpowiada> Znalazł się światowiec co był najdalej w Piaskach na końskim targu. CO byś chciał? By zagrali Stonsi a po parku chodziła Mucha, Banderas, Wałęsa i Obama i rozdawali autografy. W głowie Ci się pier....li, bo sam w d,,pie byłes i g..o widziałeś Joguś pierdyknij jeszcze ze dwa razy swój post i zacytuj biblie, zajmiesz więcej miejsc i będziesz bardziej widoczny. Emeryt - jesli Ty tęsknisz za kolejkami za piwem i pchaniem sie na chama w kolejkach by dostać zywiec czy okocim to naprawdę system wartości CI się poprzestawiał. Napisz co prócz korowodu i tańca na stdionie bylo w tamtych chmielakach uroczego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczestnik napisał:
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny. Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka. Po co robi się takie przeglądy? Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada. Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!. Pozdrawiam.
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich. I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze. Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę. Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać. I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich. I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze. Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę. Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać. I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...