Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie miał szkolnej legitymacji . Teraz ma problem

Utworzony przez lublinek, 12 czerwca 2012 r. o 18:12 Powrót do artykułu
za co jest ta opłata manipulacyjna ??????? Przecież miał prawo do jazdy na tym bilecie, który skasował !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się pan skontaktuje ze mną. Wygrałam sprawę z Reflexem własnie o legitymację (chodziło o brata-ucznia) Nie musi pan nic płacić ani nic udowadniać. Proszę o jakiś kontakt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś ma poprzestawiane w głowie, istnieje obowiązek szkolny do czasu ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum a więc wiek 16-17 lat , chłopak był w obowiazku szkolnym i żadna legitymacja niczego nie zmienia , ale my jestesmy mistrzami w ustanawianiu idiotycznych egzekwowanych przez bęcwałów przepisów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś ma poprzestawiane w głowie, istnieje obowiązek szkolny do czasu ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum a więc wiek 16-17 lat , chłopak był w obowiazku szkolnym i żadna legitymacja niczego nie zmienia , ale my jestesmy mistrzami w ustanawianiu idiotycznych egzekwowanych przez bęcwałów przepisów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KREW GOTUJE SIE W ZYLACH,ROZUMIALABYM ZASADNOSC UKARANIA UCZNIA,GBYBY TEN NIE POSIADAL ODPOWIEDNIEGO BILETU,ALE W TYM PRZYPADKU WYSTARCZYLOBY USTNE UPOMNIENIE I NIE STWARZANIE AFERY TAM GDZIE JEJ NIE MA. WIDOCZNIE KONTROLER DAWNO PREMII NIE DOSTAL,WIEC "PRZEJECHAL" SIE NA UCZNIU ,ZEBY SIE CZYMS WYKAZAC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yad napisał:
ktoś ma poprzestawiane w głowie, istnieje obowiązek szkolny do czasu ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum a więc wiek 16-17 lat , chłopak był w obowiazku szkolnym i żadna legitymacja niczego nie zmienia , ale my jestesmy mistrzami w ustanawianiu idiotycznych egzekwowanych przez bęcwałów przepisów
Mylisz się,bo taki obowiązek istnieje do 18 roku życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę przeczytać regulamin o uprawnieniach do korzystania z przejazdów bezpłatnych i ulg w środkach lokalnego transportu zbioroweg o Dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, do ukończenia dziennych szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół policealnych (tylko bilety jednorazowe)* - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Co oznacza, że jeśli kasujesz bilet ulgowy a nie możesz wylegitymować się dokumentem, który uprawnia Cię do tej ulgi to łamiesz prawo i musisz ponieść tego konsekwencje. I tego należy uczyć od dziecka. Plecak z zeszytami i książkami szkolnymi jak dotąd nie uprawnia do ulgi. Jeśli chodzi o pracę tej pani, która kontrolowała to nie widzę by popełniła błąd. Wykonywała swoją pracę. Tak na marginesie: Gdyby coś takiego przytrafiło się mnie a chodziłam do szkoły jakieś 30 lat temu to oberwałabym od rodziców i musiałabym odpracować pieniądze jakie trzeba byłoby uiścic jako karę. W dzisiejszych czasach dzieci wychowuje się bezstresowo, jak tylko ktoś spojrzy na dziecko z ukosa to rodzice już lecą z nożami w obronie swojej kochanej pociechy. Uważam to za krzywdzące dla dziecka ale to wyjdzie dopiero po latach gdy już będzie za późno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się z moniką mówi dobrze, każdy musi potwierdzić swoją ulgę. Takie prawo. Koleś gówno wygra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kontrolerka chciała dodatkowo zarobić i wykazała się nadgorliwością,a uczeń był mądrzejszy i nic nie płacił. Kontrolerzy mogą mu teraz skoczyć,a niech rosną odsetki i tak nikt tego nie zapłaci,coś sobie ubzdurali.Konstytucja i tak jest ponad ich regulaminem i tylko tracą czas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ftalo napisał:
Konstytucja i tak jest ponad ich regulaminem i tylko tracą czas
niewycierajcie sobie konstytucją mordy, konstytucja nie gwarantuje chłopczykowi prawa do łamania regulaminu a tatusiowi-pieniaczowi prawa do awantury. regulamin wyraznie mówi ze dokumentem uprawniajacym jest legitymacja a nie przybory szkolne. zapomnial legitymacji to trzeba bylo zaplacic 8,80 i miec spokój. ale stary pieniacz mysli ze jest cwaniak, problem w tym ze jest zwyklym dupkiem ktory wychowuje sobie srola bez szacunku do kogokolwiek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
monika napisał:
Proszę przeczytać regulamin o uprawnieniach do korzystania z przejazdów bezpłatnych i ulg w środkach lokalnego transportu zbioroweg o Dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, do ukończenia dziennych szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół policealnych (tylko bilety jednorazowe)* - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Co oznacza, że jeśli kasujesz bilet ulgowy a nie możesz wylegitymować się dokumentem, który uprawnia Cię do tej ulgi to łamiesz prawo i musisz ponieść tego konsekwencje. I tego należy uczyć od dziecka. Plecak z zeszytami i książkami szkolnymi jak dotąd nie uprawnia do ulgi. Jeśli chodzi o pracę tej pani, która kontrolowała to nie widzę by popełniła błąd. Wykonywała swoją pracę. Tak na marginesie: Gdyby coś takiego przytrafiło się mnie a chodziłam do szkoły jakieś 30 lat temu to oberwałabym od rodziców i musiałabym odpracować pieniądze jakie trzeba byłoby uiścic jako karę. W dzisiejszych czasach dzieci wychowuje się bezstresowo, jak tylko ktoś spojrzy na dziecko z ukosa to rodzice już lecą z nożami w obronie swojej kochanej pociechy. Uważam to za krzywdzące dla dziecka ale to wyjdzie dopiero po latach gdy już będzie za późno [/quote] Nic ująć, nic dodać - z ust mi to, 'moniko' wyjęłaś. Dodam może, że sam wychowuję dzieci tak, jak mnie przed laty wychowano - w poczuciu odpowiedzialności i "stresowo"; mam zatem gwarancję, że nie wyrosną z nich ani mimozy ani bandziorki z tzw. ADHD czy jacyś dyslektycy albo inne tumany... [quote name='kanaretto' timestamp='1339539478' post='638539'] niewycierajcie sobie konstytucją mordy, konstytucja nie gwarantuje chłopczykowi prawa do łamania regulaminu a tatusiowi-pieniaczowi prawa do awantury. regulamin wyraznie mówi ze dokumentem uprawniajacym jest legitymacja a nie przybory szkolne. zapomnial legitymacji to trzeba bylo zaplacic 8,80 i miec spokój. ale stary pieniacz mysli ze jest cwaniak, problem w tym ze jest zwyklym dupkiem ktory wychowuje sobie srola bez szacunku do kogokolwiek.
Stary pieniacz sam jest ofiarą bezstresowego wychowania, wychowuje więc swego następcę: młodego pieniacza, który jeszcze tatuśkowi pokaże, gdzie raki zimują...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgred napisał:
Stary pieniacz sam jest ofiarą bezstresowego wychowania, wychowuje więc swego następcę: młodego pieniacza, który jeszcze tatuśkowi pokaże, gdzie raki zimują...
Cała nadzieja, że tak się stanie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Minęło 7 dni, nie skorzystał z możliwości uniknięcia kary, powinien zapłacić, a nie wygłupiać się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na temat kanarów wypowiadać się nie będe... Bo można było by pisać i pisać... Szkoda tylko, że tak naprawdę za niecałą dychę zrobił się taki ferment... trzeba bylo odpuścić. dycha to nie majątek. No ale jak stać kogoś o walkę z wiatrakami to trzymam kciuki za tego pana:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kontrolerzy "wysadzili chłopca z autobusu cztery przystanki od jego domu." Też bym za takie coś nie zapłaciła a jeszcze poszła od razu na skargę na kontrolerów do przewoźnika bo skoro miał bilet a miał tylko udowodnić, że jest uczniem (donieść legitymację) więc jakim prawem to dziecko wyrzucili z autobusu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt to tylko 10 zł, ale w pewnym stopniu rozumiem frustrację tego Pana. Rozumiem kontrolę legitymacji w przypatku potencjalnych studentów - to ma znaczenie, ale wśród dzieci? Oczywistością jest, że dziecko taką legitymaje posiada. Nawet jeśli ma obowiązek posiadania przy sobie dokumentu, to chyba jednak pouczenie w tej sytuacji załatwiło by sprawę. Skoro ktoś kupił bilet i płaci za przejaz, nie można traktować go jak złodzieja i wypraszać z autobusu! Oczywiście, że czasami lepiej jest zapłacić tą dyche i mieć spokój, ale z drugiej stony na jakie traktowanie sobie pozwolimy tak będziemy mieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gaga napisał:
Kontrolerzy "wysadzili chłopca z autobusu cztery przystanki od jego domu." Też bym za takie coś nie zapłaciła a jeszcze poszła od razu na skargę na kontrolerów do przewoźnika bo skoro miał bilet a miał tylko udowodnić, że jest uczniem (donieść legitymację) więc jakim prawem to dziecko wyrzucili z autobusu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...nie mógł pójść na skargę bo musiał (być może) pójść do szkoły, bo miałby nieprzyjemności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest Polska właśnie... Dziwi mnie fakt że my zamiast dbać o nasz kwiat który za parę lat przejmie stery dobijamy nękamy za co, za to?...Na zachodzie przejazdy dzieci są darmowe a młodzieży też tyle tylko że muszą mieć identyfikatory by można stwierdzić że uczęszczają jeszcze do szkoły...U nas piętnastolatek nie ma wyjścia musi chodzić do szkoły obowiązuje ustawa nakazująca naukę.Pytam w którą zdążamy stronę do wschodu czy do zachodu Europy,gdzie nasi posłowie radni że nie uchwalą przepisu dla dzieci i młodzieży uczącej się bilet ulgowy bez zbędnych dokumentów jak już nie można znieść opłaty za przejazd w ogóle...Dla mnie to czysta paranoja. Jak jestem już przy głosie zadam pytanie dlaczego kontrolerzy rwą moją prywatną własność jaką jest bilet czy to odcinek z karnetu czy też bilet jednorazowy , bilet jest ważny tylko w tym czasie i kursie autobusu w jedną stronę i nie ma możliwości wykorzystania jeszcze raz..Kontrolerzy a jest ich wyjątkowo wielu w Chełmie są bardzo napastliwi i mało uprzejmi w stosunku do wszystkich pasażerów a identyfikatory mają schowane tak by nie można było ich namierzyć indywidualnie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest Polska właśnie... Dziwi mnie fakt że my zamiast dbać o nasz kwiat który za parę lat przejmie stery dobijamy nękamy za co, za to?...Na zachodzie przejazdy dzieci są darmowe a młodzieży też tyle tylko że muszą mieć identyfikatory by można stwierdzić że uczęszczają jeszcze do szkoły...U nas piętnastolatek nie ma wyjścia musi chodzić do szkoły obowiązuje ustawa nakazująca naukę.Pytam w którą zdążamy stronę do wschodu czy do zachodu Europy,gdzie nasi posłowie radni że nie uchwalą przepisu dla dzieci i młodzieży uczącej się bilet ulgowy bez zbędnych dokumentów jak już nie można znieść opłaty za przejazd w ogóle...Dla mnie to czysta paranoja. Jak jestem już przy głosie zadam pytanie dlaczego kontrolerzy rwą moją prywatną własność jaką jest bilet czy to odcinek z karnetu czy też bilet jednorazowy , bilet jest ważny tylko w tym czasie i kursie autobusu w jedną stronę i nie ma możliwości wykorzystania jeszcze raz..Kontrolerzy a jest ich wyjątkowo wielu w Chełmie są bardzo napastliwi i mało uprzejmi w stosunku do wszystkich pasażerów a identyfikatory mają schowane tak by nie można było ich namierzyć indywidualnie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Walka z kontrolerami to nie walka z wiatrakami tylko trzeba ich po prostu olać i tyle w tej konkretnej sytuacji. Nikt tu nic nie będzie płacić.Wysadzili bezprawnie chłopaka i jeszcze ma płacić? Ojciec dobrze zrobił . Chłopak mógł się zapomnieć ,bilet skasował.Za zapomnienie legitymacji ma mieć przerąbane w domu? To nie ma nic wspólnego z bezstresowym wychowaniem-to jest walka o honor i walka z głupotą nienormalnej kontrolerki,która powinna być tu przedstawiona z imienia i nazwiska i zdjęcia,która to taka mądra.A narazie o niej cisza tylko każdy się uczepił ojca i chłopaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...