Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Order dla \"Młota”

Utworzony przez gs, 12 grudnia 2008 r. o 06:54 Powrót do artykułu
To ten Młot co walczył z Ukraińcami w Wierzchowinach??? Toż to prawie Ogień, jak tamten zdezerterował bo lepiej walczyć bliżej domu??? Podobno jako poseł nie zabierał nigdy głosu???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-po tym co o nim słyszałem i czytałem, także w NIE redaktora Urbana to należy mu się inne podziękowanie za to co zrobił !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
On taki sam "bohater " jak i Kukliński !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
On taki sam "bohater " jak i Kukliński !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki prezydent taki odznaczony!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te komentarze to same deb***ne wypociny,wypowiedzi buraków nie ma co komentować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że niedobitki komuchów i ich spadkobiercy szczekają i ujadają na to co wspaniałe i dobre. Widać Młot za wczesnie zakończył piękną robotę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gs napisał:
To ten Młot co walczył z Ukraińcami w Wierzchowinach??? Toż to prawie Ogień, jak tamten zdezerterował bo lepiej walczyć bliżej domu??? Podobno jako poseł nie zabierał nigdy głosu???
Młot nie ma nic wspólnego z wydarzeniami w Wierzchowinach. Wyroki na funkcjonariuszach i współpracownikach UB wykonali żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania mjra Mieczyslawa Pazderskiego Szarego. A mieszkańców Wierzchowin wymordował najprawdopodobniej oddział pozorowany z chełmskiego UB pod dowództwem por. Mundka (Zygmunt Opałka) . Chętnie podam udokumentowane przyklady takich akcji. Po ukończeniu OSA Młot mial dwie drogi: pozostać w tzw. wojsku ludowym i wzorem wielu byłych akowców czekac na aresztowanie przez Informację i proces lub pójść do lasu i walczyć z sowietami i polskimi komunistami - wybrał to drugie w strukturach poakowskich. Odnośnie Sejmu - co wynika z gadulstwa poprzednich i obecnych posłów - co z tego maja ich wyborcy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
On taki sam "bohater " jak i Kukliński !
Czy po odtajnieniu w dniu dzisiejszym dokumentów przekazanych Amerykanom przez pułkownika Kuklińskiego nadal tak Pan uważa? Jęśli oni nie są Bohaterami to kto jest - Jaruzelski błagający sowietów aby weszli do Polski, czy może ,,człowiek honoru" Kiszczak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
-po tym co o nim słyszałem i czytałem, także w NIE redaktora Urbana to należy mu się inne podziękowanie za to co zrobił !
Od lat badam dokumenty podziemia i UB odnośnie działalności oddziału Młota. Nigdzie w archiwach nie zetknąłem się z wpisem dziennikarza z NIE (a wpis jest obowiązkowy) więc jak bez znajomości dokumentów można o czymś pisać - chyba, że z góry zostaje przyjęta teza i na podstawie relacji tych, którzy z rozkazu Młota otrzymali 25 razy dębowym kijem po szlachetnej części ciała. Takimi wykazami obrońców władzy ludowej kradnących krowy, świnie czy drób w poszczególnych wioskach chętnie służę. Zresztą raporty Rycerza z chełmskiego UB zawierają również wiele informacji o likwidowaniu przez ludzi Młota zwykłych bandytów, złodziei, a nawet ... bimbrowni. jeśli byłoby inaczej oddział, który przez prawie 2 lata ani jednej nocy nie spędził w lesie lecz na kwaterach w poszczególnych wsiach nie utrzymałby się ani miesiąca - a tego są liczne przykłady - też chętnie służę. Całkowicie pomijam tu moją ocenę pisma Urbana i prezentowanych tam artykułów. Notę podpisuję własnym nazwiskiem - Masłowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję jednak zapoznać się z obszernym artykułem w "NIE" na ten temat -przytoczone są w nim wypowiedzi osób żyjących i znanych z imienia i nazwiska - jeżeli byłby to kłamstwa i niepotwierdzone fakty to jak sadzę chyba finał nastąpił by w sądzie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Proponuję jednak zapoznać się z obszernym artykułem w "NIE" na ten temat -przytoczone są w nim wypowiedzi osób żyjących i znanych z imienia i nazwiska - jeżeli byłby to kłamstwa i niepotwierdzone fakty to jak sadzę chyba finał nastąpił by w sądzie .
Kto pomógł Młotowii uciec do Francji? Pomogła mu bezpieka z którą współpracował.Zdradził swoich kolegów i zwiał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='jerzymaslowski' date='12.12.2008, 17:58' post='76153'] Od lat badam dokumenty podziemia i UB odnośnie działalności oddziału Młota. Nigdzie w archiwach nie zetknąłem się z wpisem dziennikarza z NIE (a wpis jest obowiązkowy) więc jak bez znajomości dokumentów można o czymś pisać - chyba, że z góry zostaje przyjęta teza i na podstawie relacji tych, którzy z rozkazu Młota otrzymali 25 razy dębowym kijem po szlachetnej części ciała. Takimi wykazami obrońców władzy ludowej kradnących krowy, świnie czy drób w poszczególnych wioskach chętnie służę. Zresztą raporty Rycerza z chełmskiego UB zawierają również wiele informacji o likwidowaniu przez ludzi Młota zwykłych bandytów, złodziei, a nawet ... bimbrowni. jeśli byłoby inaczej oddział, który przez prawie 2 lata ani jednej nocy nie spędził w lesie lecz na kwaterach w poszczególnych wsiach nie utrzymałby się ani miesiąca - a tego są liczne przykłady - też chętnie służę. Całkowicie pomijam tu moją ocenę pisma Urbana i prezentowanych tam artykułów. Notę podpisuję własnym nazwiskiem - Masłowski [/quote W dokumentach też nie zawsze zawarta jest obiektywna prawda .W archiwach są dokumenty tylko wygodne dla tych co je wytworzyli a i te wielokrotnie były cenzurowane i ponownie archiwizowane przez aktualnie rządzących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wara ci od Pułkownika!
Gość napisał:
On taki sam "bohater " jak i Kukliński !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomijając swoje sympatie i antypatie polityczne i osobiste, przytoczę tylko wynik moich dociekań na temat "Młota", które prowadziłam ponad 13 lat temu, gdy jeszcze żyło wielu pamiętających dobrze trudne powojenne czasy. Przygotowywałam się do pewnego procesu, bardzo dla mnie ważnego. Zdecydowałam o braku adwokata. "Młot" miał być ważnym świadkiem. Nie chciałam i nie mogłam robić ściemy przed sądem (wojskowym), dlatego starałam się zrobić najdokładniejszy wywiad na temat chełmskiego dowódcy, o którym miałam wówczas tylko mgliste pojęcie. Rozmawiałam z bardzo wieloma zwykłymi ludźmi, którzy go pamiętali. Ok. 85 % wypowiadało się na jego temat bardzo pozytywnie. To mówi samo za siebie, nie potrzeba opracowań historycznych. Tych ludzi, z którymi rozmawiałam, już prawie nie ma i niestety nie dadzą już świadectwa prawdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dostąpiłam WIELKIEGO HONORU POZNANIA "MŁOTA". To człowiek wielkiego formatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzymaslowski napisał:
Młot nie ma nic wspólnego z wydarzeniami w Wierzchowinach. Wyroki na funkcjonariuszach i współpracownikach UB wykonali żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania mjra Mieczyslawa Pazderskiego Szarego. A mieszkańców Wierzchowin wymordował najprawdopodobniej oddział pozorowany z chełmskiego UB pod dowództwem por. Mundka (Zygmunt Opałka) . Chętnie podam udokumentowane przyklady takich akcji. Po ukończeniu OSA Młot mial dwie drogi: pozostać w tzw. wojsku ludowym i wzorem wielu byłych akowców czekac na aresztowanie przez Informację i proces lub pójść do lasu i walczyć z sowietami i polskimi komunistami - wybrał to drugie w strukturach poakowskich. Odnośnie Sejmu - co wynika z gadulstwa poprzednich i obecnych posłów - co z tego maja ich wyborcy?
Bardzo pięknie Pan określił swoją działalność w senacie-gadulstwo! nie wszyscy akowcy po wcieleniu do armii Berlinga musieli dezerterować np. mój wuj walczył w AK a póxniej zdobywał Berlin!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lweczuk i jego działalność - ZERO Wystąpień na posiedzeniach Sejmu, ZERO Interpelacji, ZERO zapytań, ZERO pytań w sprawach bieżących, i ZERO oświadczeń brawo to była działalność http://orka.sejm.gov.pl/ArchAll2.nsf/Glowny4kad
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAKI BOHATER TAKA I DZIAŁALNOŚĆ !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-i co Pan o tym sądzi Panie Masłowski ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...