Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z MOPR zniknęło 210 tys. zł. Dlatego urzędniczka rzuciła się pod pociąg?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 marca 2018 r. o 08:30 Powrót do artykułu
Zawsze jak tam byłem to mówili, że nie mają pieniędzy.... a tu proszę..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pokazuje jak "działa" system urzędniczy w w Polsce... przez 7 lat ktoś płaci sobie pensje extra 2500 pln i nikt tego nie zauważa... Ciekawy jestem jakie wałki wyjdą z 500+..?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwna instytucja ten MOPR. Miałem dwoje sąsiadów . Jeden był siniakiem i dostawał deputat węglowy , kartki na obiady , kołdry i pościel . Natomiast sąsiadka wychowująca sama dziecko nie mająca pracy , gdy zwróciła się do nich o pomoc , zaproponowano jej 20 zł. na jeden m-ąc .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOPRy i GOPSy to dojne krowy dla pracowników tych instytucji.nic się nie zmieniło od lat-kradli,kradną i będą kraść!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patologiczne uklady ZSLowców i ich skutki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak elementarnych zasad kontroli wewnętrznej którą powinna prowadzić Pani Prezydent Agata Fisz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie są koszty utrzymnia MOPR-ów? Jaka cześć środków przekazywanych na ich utrzymanie trafia do potrzebujących? Czy ktoś to wyliczył?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdzie nadzór? brak nalezytej starannosci, dlatego dyrekcja na zielona trawkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za "kontrole" były że nic nie wykryły a nowa pracownica OD RAZU zauważyła??? I Dyrekcja i kontrolerzy do wywalenia na zbity pysk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może NIK sprawdzi powiązania firm wygrywających w gminach przetargi na odbiór, utylizację odpadów, zimowe utrzymanie dróg, modernizacje nawierzchni, paszkwile i gadzinówki reklamowe etc. Zamówienia z wolnej reki to kolejne źródło drenażu kasy podatnika. Po kontroli trzeba będzie pewnie wszystkie lokalne pociągi zatrzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto mamy w całej okazałości patologiczne układy gumofilców i ich katastrofalne skutki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nisko wyceniła swoje życie... 210.000zł :( Czyli jakieś 1500zł/mc. Dla 300€ miesięcznie zabić się? Pojechałaby do opieki do Niemiec i najmarniej miałaby na czysto 1400€? Co prawda jak miała dzieci na głowie, to ta opcja niestety odpada. Ciekawe co skłoniło tę kobietę do kradzieży. Raczej o zachłanność nie poszło, bo tam po studiach i kilku latach pracy zarobi człowiek max. 1800zł/mc. Żyjemy w śmiesznym kraju. Najlepiej być bezmózgiem, umieć porządnie łopatę w grabach trzymać i jak za komuny... panie ja poniżej 3000 zł to z łóżka nie staję. Pojawią się zaraz lemingi, które zapytają się czemu ja tak nie zrobiłem? Otóż zrobiłem. Dyplom poszedł do szuflady, a ja wziąłem się za fizyczną pracę, by... przeżyć. Chociaż powoli dociera do mjie, że mogłem kraść, skoro mój pracodawca (nie mylić z chlebodawcą) czynił tak wobec mnie bez skrupułów :( I chętnie poznam historię tej pani. O ile wzrosła jej pensja w okresie 2011-2018. Będzie 300zł? Wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tych kontrolerów, należy zapytać, za co brali i biora pieniądze. Powinni zapłacić za szkody, spowodowane ich zabawą w pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tych kontrolerów, należy zapytać, za co brali i biora pieniądze. Powinni zapłacić za szkody, spowodowane ich zabawą w pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOPR czy to to samo co MOPS???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
MOPR czy to to samo co MOPS???
 Niby. I tu i tu powinni być pomocą biedaków, a są biurokratami pilnującymi biurek, z niezłymi pensyjkami i tzw. bokami.Z roku na rok liczba ich stale się powiększa i trzeba mieć niezłe "plecy", żeby  tam dostać  etat. Wujki z PSL tam upychają swoich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
monika napisał:
Jakie są koszty utrzymnia MOPR-ów? Jaka cześć środków przekazywanych na ich utrzymanie trafia do potrzebujących? Czy ktoś to wyliczył?
 Do MOPR-ów trafiają mizerne kwoty z PFRON-u. Są przeznaczone na pomoc dla inwalidów. Jednak tak są obwarowane biurokratycznymi procedurami, że osoba z I gr. inwalidzką nie jest w stanie sobie nic załatwić, chyba że ma ze troje domowników do gromadzenia i załatwiania różnych papierów. Zwykle dostaje 50% potrzebnych pieniędzy, a resztę musi dopłacić sama. Często nie mając nawet 1 tys. renty. PFRON ogłasza, że dopłaca aż do 95%, ale to chyba swoim. Najwięcej korzystają ci co pozałatwiali sobie grupy inwalidzkie i dostają co roku dopłaty po 1-2 tys. do wczasów zwanych turnusami rehabilitacyjnymi. Osobom z I gr. nie dopłaca się do opiekunów, więc nie są zazwyczaj w stanie pojechać sami i ich nie stać. Do sanatoriów z I gr. w ogóle nie chcą lekarze wysyłać, twierdząc, że "się nie nadają". Wszystko sobie załatwiają ludzie cwani i bogaci. I tak to teraz w Polsce jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
MOPRy i GOPSy to dojne krowy dla pracowników tych instytucji.nic się nie zmieniło od lat-kradli,kradną i będą kraść!!!
 A może jedna osoba odpowiadała, a jakaś grupka sobie podreperowywała pensyjki? Jak to się wydało, to ta, co miała odpowiedzieć za proceder osobiście, to się załamała i targnęła na życie? Znam przypadki, gdzie zatrudniano jakąś osobę i w ogóle nie dawano zakresu czynności, ani nie przyuczano co ta osoba ma robić, a na jej konto inne "się dorabiały". Jak ta osoba się zorientowała w czym rzecz, to wolała sama się zwolnić, bo przypadkiem zobaczyła, że pali się w c.o. dokumentami. Wcześniej ją poraziło, że starsi stażem pracownicy namawiali ją na branie łapówek, a jak odmówiła, to wyszło, że inni brali, że niby jej oddadzą.To jej powiedziała jedna osoba, że dała, a sprawa nie została załatwiona,a takich osób było więcej.I co taka osoba może zrobić, jak ma przeciw sobie całą klikę? W innym miejscu "obławiania" młodą osobę zatrudniono też "na ofiarę", bo miała być sekretarką, a potem po pół roku chciano zrobić ją dyr. administracyjnym.Jak raz udało jej się zobaczyć fuksem kartoteki, to aż zmartwiała, bo gołym okiem było widać, że 3/4 stanu faktycznie nie ma, a ogólne lelum polelum sprzyjało, że każdy kradł co mógł, nawet główna księgowa i się z tym wcale nie kryła. Uciekła stamtąd, ale zapłaciła długim bezrobociem, bez zasiłku żadnego. W tym przypadku też coś było może na rzeczy,a za tym przemawia to, że to trwało tyle lat i nikt nic nie wiedział i się nie orientował? Nieprawdopodobne. Czasem ktoś nie może się zwolnić, bo ma rodzinę, weźmie jakiś kredyt hipoteczny, i jest po prostu w matni. Ale najlepiej winę zwalić na nieżyjącą, bo już nie może nikogo wydać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sie pytam,kto kontroluje finanse w Chełmie???przez tyle lat nie skontrolowali finansów tej instytucji??prokurator powinien postawić zarzuty nie dopełnienia obowiązków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw trzeba przetrzepać dobrze Urząd Miasta . Tam też jest ciekawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...