Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zabytkowa kostka z bazaltu przykryta asfaltem. Co na to konserwator?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 listopada 2017 r. o 15:20 Powrót do artykułu
Czekam na komentarze krytyczne, a nawet obraźliwe ze strony znających się na wszystkim. Oczywiście oni wiedzą wszystko na każdy temat i są "rdzennymi" mieszkańcami Chełma. Osobiście pamiętam czasy, kiedy tę ulicę wyłączano z ruchu po to, aby dzieciaki mogły używać sanny.... Oczywiście i zimy były nieporównywalnie bogatsze w śnieg, niż te obecne. Jak i możliwość rozrywek zdecydowanie ograniczona!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z takiej bazaltowej kostki zostala wykonana szosa tzw piasecka z Lublina co najmniej do Piask, jak bylo dalej w strone Chelma, czy Zamoscia nie wiem. Kostka istniala jeszcze w latach 60-tych ubieglego wieku. Potem zostala pokryta warstwa asfaltu, obecnie potrzeba chyba prac archeologicznych aby sie do niej dokopac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Radzyniu jest nie inaczej. w imię nowoczesności pokrtyto asfaltem piękną kostkę na ul Warszawskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bój się, nie bój! Nikt ci tej drogocennej kostki, a właściwie "kocich głów" nie ukradnie. Kiedyś sobievwykopiesz i piękny kominek w chałupie machniesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pora się zabrać za tych konserwatorów zabytków i archeologów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chełmianin. Jeździłem autem i motocyklem tą drogą jak była ta kostka. To było jakieś szaleństwo tak jazda. A co mówiąc jak popadal deszcz! Kostka śliska jak cholera niebezpieczna na maxa. Ja się cieszę że jest pokryta asfaltem tylko zrobili by to dobrą technologią a nie smarowanie jak masłem cienko. . A jeżeli chodzi o zamykanie na zimę ;-) to i teraz można :) tylko gdzie ta zima :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
być może dzięki przykryciu asfaltem kostka została w Chełmie a nie została wywieziona do Niemiec w początkach lat 90 tych w tamtych latach protest mieszkańców Wrocławia uratował podobną kostkę przed wywozem do Niemiec a płacono jak na tamte czasy niezła kasę 1000 marek za m2 niestety do dziś nie wiadomo gdzie się podziała kostka z ulicy Oliwskiej w Gdańsku i po drugiej stronie kanału portowego Wisłoujścia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Piask do chełm droga przed wojną była wykonana z drewnianego bruku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zajmijcie sie zrujnowany,mi kamienicami i brakiem parkingów a nie kostka jak wam tak szkoda to sobie weżcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam pogląd @Chełmianina. Jako mieszkaniec owej ulicy uważam, że stan nawierzchni wymagał natychmiastowej interwencji. Szczególnie, iż jest to jedna z głównych dróg, która prowadzi do gmachu wiecznie obleganego przez ludzi. Proszę się tam przejechać w godzinach szczytu (8 rano, 15-16 po południu). Istny sajgon! A teraz pytanie do publiczności. Wiecie kto jest właścicielem gmachu? Po drugie zastanawiali się Państwo nad tym dlaczego zamiast pomnika JP2 nie rozbudowano tam parkingu na ½ skweru? Przecież znalazłoby się miejsce dla pomnika jak i dla parkingu! Proszę zapytać ludzi starszych z osiedla dlaczego tak zagłosowali! Ponadto jest sporo ulic w Chełmie, które wymagają natychmiastowego działania. Mam na myśli chociażby ul. Kolejową! Studzienki i dziury tak wspaniałe, że można zawieszenie zostawić na poboczu. Jeżeli mają Państwo życzenie aby przejechać się taką nawierzchnią to proszę spróbować to zrobić np. na ulicy Krzywej! Za ewentualne rozwalenie zawieszenia nie odpowiadam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała ulica Piłsudskiego to też kostka bazaltowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co stało się z kamieniami brukowymi, wydobytymi z nawierzchni przy remoncie ulicy Lubelskiej od ulicy Podawanej do Bazyliki? Jaki los spotkał granitowe krawężniki podczas remontu ul. 11 Listopada? Gdzie one trafiły?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...