Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Mordować kobiety i dzieci". Dokumenty UPA znalezione w Chochołowie zdradzają tajemnice

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 lipca 2016 r. o 14:36 Powrót do artykułu
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
 Jeżeli potępiasz Bnaderę, OUN, UPA, SS-Galizien, SS-Roland itd to jesteś OK.    
Potępiam nie organizacji, nie osoby, a ich działania. Przestępstwa, o których piszesz, nie zaprzeczam i potępiam. Jestem gotów je przyznać, w przeciwieństwie do ciebie. Jeśli myślisz, że jedynym celem UPA była walka z polakami, mylisz się. W Polsce stawiają pomniki żołnierzy Armii Krajowej, na których rękach krew cywilów - nie tylko ukraińców, polaków, żydów. To cię nie niepokoi? Ja na ten temat nic nie mówię - to nie moja sprawa.      
Ostatnio edytowany 3 sierpnia 2016 r. o 18:15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
Czyżby Polacy zakładali obozy koncentracyjne ?
Oczywiście, że       tak!       Przeczytaj       artykuł       Piekło       za drutami       w       "      Newsweek       Polska      ",       autor       Igor       T.       Miecik   
Ostatnio edytowany 3 sierpnia 2016 r. o 18:12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
  Jeżeli potępiasz Bnaderę, OUN, UPA, SS-Galizien, SS-Roland itd to jesteś OK.    
Potępiam nie organizacji, nie osoby, a ich działania. Przestępstwa, o których piszesz, nie zaprzeczam i potępiam. Jestem gotów je przyznać, w przeciwieństwie do ciebie. Jeśli myślisz, że jedynym celem UPA była walka z polakami, mylisz się. W Polsce stawiają pomniki żołnierzy Armii Krajowej, na których rękach krew cywilów - nie tylko ukraińców, polaków, żydów. To cię nie niepokoi? Ja na ten temat nic nie mówię - to nie moja sprawa.   Po pierwsze UPA miało za cel niejako statutowy likwidację wszystkich innych narodowości i Polaków i Żydów, Czechów, Rosjan, Ormian, Węgrów. Po co to zakłamujesz ? Tak więc OUN, UPA, Bandera, Szuchewycz to zło od początku do końca i tyle. Takie są fakty. To że wy Ukraińcy próbujecie ich wybielać i tworzycie sobie mitologię to nic nowego. AK miało za cel walkę z okupantami, a nie z mniejszościami narodowściowymi. Dla was polskie niemowlęta i staruszkowie to kolonizatorzy i okupanci. Polacy nie mordowali np niemieckich dzieci bo to okupant. My walczyliśmy z uzbrojonymi żołnierzami, SS-manami, policjantami. Za zabijanie cywilów w świetnej większości groziło w AK rozstrzelanie w ramach sądu polowego. Cokolwiek się zdarzyło to były wypadki incydentalne, a nie masowe ludobójstwo jak w waszym wykonaniu. Twoje porównywanie AK do UPA jest tylko kolejnym przykładem, że albo jesteś fałszywy albo jesteś ignorantem.                                                                
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
  Jeżeli potępiasz Bnaderę, OUN, UPA, SS-Galizien, SS-Roland itd to jesteś OK.    
Potępiam nie organizacji, nie osoby, a ich działania. Przestępstwa, o których piszesz, nie zaprzeczam i potępiam. Jestem gotów je przyznać, w przeciwieństwie do ciebie. Jeśli myślisz, że jedynym celem UPA była walka z polakami, mylisz się. W Polsce stawiają pomniki żołnierzy Armii Krajowej, na których rękach krew cywilów - nie tylko ukraińców, polaków, żydów. To cię nie niepokoi? Ja na ten temat nic nie mówię - to nie moja sprawa.                                                                  
No widzisz nawet SS-manów z SS-Galizien nie chcesz potępić, nie mówiąc o UPA czy Banderze. O czym chcesz dyskutować z Polakami skoro masz taki tok rozumowania i postępowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
 Czyżby Polacy zakładali obozy koncentracyjne ?
Oczywiście, że       tak!       Przeczytaj       artykuł       Piekło       za drutami       w       "      Newsweek       Polska      ",       autor       Igor       T.       Miecik  
Ha ha ha ....od kiedy to Ukrainiec tak użala się nad bolszewikami ? Po pierwsze to nie były obozy koncentracyjne lecz jenieckie więc nie manipuluj faktami. Po drugie myślisz, że polscy jeńcy po drugiej stronie byli lepiej traktowani ? Oficerowie byli zabijani od razu. Szeregowi żołnierze albo trafiali do analogicznej niewoli albo też byli rozstrzeliwani. Sytuacja z jeńcami bolszewickimi wynikała z tego, że ówczesna Polska nie miała warunków do ich przetrzymywania. Wypuścić ich z oczywistych powodów nie można było. Natomiast warunki i zaopatrzenie były ciężkie bo w ogóle w kraju było źle. Po pierszej wojnie byliśmy ograbieni i wyniszczeni, a tymczasem od razu trafiliśmy na wojnę z bolszewikami. Los bolszewickich jeńców nie wynikał z bestialstwa Polaków. Jak widzisz twoje pseudoargumenty są żadne, a mimo to próbujesz wdawać się w dyskusję.                                                            
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
 Czyżby Polacy zakładali obozy koncentracyjne ?
Oczywiście, że       tak!       Przeczytaj       artykuł       Piekło       za drutami       w       "      Newsweek       Polska      ",       autor       Igor       T.       Miecik  
....i jeszcze jedno co istotne twoi ziomkowie szli do Hitlera na służbę w obozach koncentracyjnych i do SS-Galizien itp OCHOTNICZO ! ! ! Rozumiesz to ?                                                            
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mijają stulecia, nic się nie zmienia. Polak ma zawsze rację, ukrainiec untermensch.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli dobrze rozumiem, możesz usprawiedliwić każdą zbrodnię polaków - obozy koncentracyjne, Krwawa niedziela w Bydgoszczy, pacyfikacja i polonizacja ukraińców, żydowskie pogromy, agresję przeciwko republice Czeskiej, Operację Wisła, usługi w Wehrmacht 0,5 mln polaków, polską policję w służbie Hitlera, dywersji przeciwko nadchodzącej Armii Czerwonej. Polacy, jak twierdzisz, mieli rację zawsze i we wszystkim. Co z was za ludzie? Może wy święci od urodzenia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Jeśli dobrze rozumiem, możesz usprawiedliwić każdą zbrodnię polaków - obozy koncentracyjne, Krwawa niedziela w Bydgoszczy, pacyfikacja i polonizacja ukraińców, żydowskie pogromy, agresję przeciwko republice Czeskiej, Operację Wisła, usługi w Wehrmacht 0,5 mln polaków, polską policję w służbie Hitlera, dywersji przeciwko nadchodzącej Armii Czerwonej. Polacy, jak twierdzisz, mieli rację zawsze i we wszystkim. Co z was za ludzie? Może wy święci od urodzenia?
Ukraiński trollu fałszywy i obłudny już ci  wyjaśniłem, że żadnych polskich obozów jenieckich nie było dotarło ? Wiesz chociaż czym była ta krwawa niedziela w Bydgoszczu półgłówku ? Wiesz, że powtarzasz propagandę niejakiego Goebbelsa ? Wiesz czym była V-kolumne ? Najwyraźniej nie. Polacy do Wehrmachtu np z tzw "Kraju Warty" byli brani przymusowo. Gdy tylko mieli możliwość dezerterowali. Tacy ludzie służyli potem i w polskich siłach zbrojnych na Zachodzie i w WP które szło ze wschodu, z ZSRR. Kolejna sprawa policja granatowa nijak się miała do waszych hilfepolizei więc nie kłam. Bardzo wielu granatowych policjantów pracowało dla polskiego ruchu oporu i pomagało w ratowaniu ludzi. Czy twoje SS-Galizien kogoś  ratowało ? Chyba takich kłamców jak ty. Żydowskie pogromy ? - a dokąd fałszywcu jeden uciekali zawsze Żydzi mimo tych pogromów ? Do Polski. Sprawiedliwi wśród narodów świata - wiesz co to takiego ? Najwięcej tych sprawiedliwych to Polacy. Pacyfikacja Ukraińców ? Po pierwsze ci twoi ukraińcy to wynalazek Austriaków z końca XIX w kontrze do Polaków i Rosjan. Wiesz że ci twoi ukraińcy prześladowali Rusinów ? Wiesz czym był obóz w Tallerhofie ? Iluż to ukraińców wymordowali Polacy podczas tych pacyfikacji ? Wiesz ilu Polaków wymordowali Ukraińcy już od 1918 roku ...m.inn wasi petlurowcy i strzelcy siczowi ? ...a mordowali w taki sam sposób jak UPA. Wiesz ilu wymordował ukraiński motłoch po rewolucji bolszewickiej ? Dywersja wobec Armii Czerwonej ? Część polskich ugrupowań o poglądach lewicowych współpracowała z ACz np AL/GL ....AK chciało nawiązać współpracę ale kończyło się to rozbrojeniem Polaków i bardzo często Sybirem, więzieniem lub rozstrzelaniem. Agresja na Czechosłowację ? Polska odebrała wtedy terytoria zagarnięte w 1919/1920 przez Czechów. Czesi wykorzystali to że Polacy mieli ciężką sytuację podczas wojny z bolszewikami. Polonizacja ukraińców ? Bardzo wielu spolonizowało się samych, chociaż raczej należałoby nazywać ich Rusinami a nie Ukraińcami. Zaczynając od kniazia Jeremiego Wiśniowieckiego do unitów podlaskich i z Królestwa Kongresowego. Akcja Wisła ? - to de facto jedynie przemieszczenie ludności, która o ironio z kurnych chatynek trafiła do poniemieckich murowanych domostw. No faktycznie tragedia straszna, zwłaszcza porównując do waszej ukraińskiej operacji "niech Ukraina będzie przez jeden dzień ale bez Lachów". Poza tym AW uratowała życie wielu ludziom, bo dzięki niej skutecznie pozbyto się banderowskich zbrodniarzy. Tak w ogóle to rówież dowód na niewinność tamtejszej ludności. Jak tylko ich przesiedlono to i skończyło się mordowanie Polaków ciekawe jaki był związek miedzy tymi morderstwami, a tymi przesiedlonymi no nie. Tak - w porównaniu do was to Polacy są niemal święci. Taka jest rzeczywistość. Ty jesteś manipulatorem który potrafi nawet sięgać do propagandy hitlerowskich Niemiec jak w przypadku Bydgoszczy, żeby coś ugrać w dyskusji. Sam jednak widzisz, że to co wypisujesz jest łatwe do skontrowania w sposób merytoryczny. Poza tym przecież wy nie tylko Polaków nienawidzicie ale i Rosjan, Żydów....podczas II WŚ mordowaliście też Ormian, Czechów, Węgrów. Przecież to u was krzyczy się -"Moskali na nożi"- to niby objaw waszego cywilizowania ? O czym chcesz dyskutować skoro UPA jest dla ciebie OK ? Ze swoimi manipulacjami lepiej udzielaj się na forach typu banderowiec.org.ua albo bandershtat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
Jeśli dobrze rozumiem, możesz usprawiedliwić każdą zbrodnię polaków - obozy koncentracyjne, Krwawa niedziela w Bydgoszczy, pacyfikacja i polonizacja ukraińców, żydowskie pogromy, agresję przeciwko republice Czeskiej, Operację Wisła, usługi w Wehrmacht 0,5 mln polaków, polską policję w służbie Hitlera, dywersji przeciwko nadchodzącej Armii Czerwonej. Polacy, jak twierdzisz, mieli rację zawsze i we wszystkim. Co z was za ludzie? Może wy święci od urodzenia?
Ukraiński trollu fałszywy i obłudny już ci  wyjaśniłem, że żadnych polskich obozów jenieckich nie było dotarło ? Wiesz chociaż czym była ta krwawa niedziela w Bydgoszczu półgłówku ? Wiesz, że powtarzasz propagandę niejakiego Goebbelsa ? Wiesz czym była V-kolumne ? Najwyraźniej nie. Polacy do Wehrmachtu np z tzw "Kraju Warty" byli brani przymusowo. Gdy tylko mieli możliwość dezerterowali. Tacy ludzie służyli potem i w polskich siłach zbrojnych na Zachodzie i w WP które szło ze wschodu, z ZSRR. Kolejna sprawa policja granatowa nijak się miała do waszych hilfepolizei więc nie kłam. Bardzo wielu granatowych policjantów pracowało dla polskiego ruchu oporu i pomagało w ratowaniu ludzi. Czy twoje SS-Galizien kogoś  ratowało ? Chyba takich kłamców jak ty. Żydowskie pogromy ? - a dokąd fałszywcu jeden uciekali zawsze Żydzi mimo tych pogromów ? Do Polski. Sprawiedliwi wśród narodów świata - wiesz co to takiego ? Najwięcej tych sprawiedliwych to Polacy. Pacyfikacja Ukraińców ? Po pierwsze ci twoi ukraińcy to wynalazek Austriaków z końca XIX w kontrze do Polaków i Rosjan. Wiesz że ci twoi ukraińcy prześladowali Rusinów ? Wiesz czym był obóz w Tallerhofie ? Iluż to ukraińców wymordowali Polacy podczas tych pacyfikacji ? Wiesz ilu Polaków wymordowali Ukraińcy już od 1918 roku ...m.inn wasi petlurowcy i strzelcy siczowi ? ...a mordowali w taki sam sposób jak UPA. Wiesz ilu wymordował ukraiński motłoch po rewolucji bolszewickiej ? Dywersja wobec Armii Czerwonej ? Część polskich ugrupowań o poglądach lewicowych współpracowała z ACz np AL/GL ....AK chciało nawiązać współpracę ale kończyło się to rozbrojeniem Polaków i bardzo często Sybirem, więzieniem lub rozstrzelaniem. Agresja na Czechosłowację ? Polska odebrała wtedy terytoria zagarnięte w 1919/1920 przez Czechów. Czesi wykorzystali to że Polacy mieli ciężką sytuację podczas wojny z bolszewikami. Polonizacja ukraińców ? Bardzo wielu spolonizowało się samych, chociaż raczej należałoby nazywać ich Rusinami a nie Ukraińcami. Zaczynając od kniazia Jeremiego Wiśniowieckiego do unitów podlaskich i z Królestwa Kongresowego. Akcja Wisła ? - to de facto jedynie przemieszczenie ludności, która o ironio z kurnych chatynek trafiła do poniemieckich murowanych domostw. No faktycznie tragedia straszna, zwłaszcza porównując do waszej ukraińskiej operacji "niech Ukraina będzie przez jeden dzień ale bez Lachów". Poza tym AW uratowała życie wielu ludziom, bo dzięki niej skutecznie pozbyto się banderowskich zbrodniarzy. Tak w ogóle to rówież dowód na niewinność tamtejszej ludności. Jak tylko ich przesiedlono to i skończyło się mordowanie Polaków ciekawe jaki był związek miedzy tymi morderstwami, a tymi przesiedlonymi no nie. Tak - w porównaniu do was to Polacy są niemal święci. Taka jest rzeczywistość. Ty jesteś manipulatorem który potrafi nawet sięgać do propagandy hitlerowskich Niemiec jak w przypadku Bydgoszczy, żeby coś ugrać w dyskusji. Sam jednak widzisz, że to co wypisujesz jest łatwe do skontrowania w sposób merytoryczny. Poza tym przecież wy nie tylko Polaków nienawidzicie ale i Rosjan, Żydów....podczas II WŚ mordowaliście też Ormian, Czechów, Węgrów. Przecież to u was krzyczy się -"Moskali na nożi"- to niby objaw waszego cywilizowania ? O czym chcesz dyskutować skoro UPA jest dla ciebie OK ? Ze swoimi manipulacjami lepiej udzielaj się na forach typu banderowiec.org.ua albo bandershtat.
Oczywiście pomyliłem się nie było żadnych polskich obozów KONCENTRACYJNYCH, jenieckie były. Reszta bez zmian.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Mijają stulecia, nic się nie zmienia. Polak ma zawsze rację, ukrainiec untermensch.
Bzdura. Nie potępiam was, za to że jesteście sobie Ukraińcami czy Rusinami jak kto woli. Potępiam was za to, że nie chcecie odciąć się generalnie od zbrodniarzy z OUN, UPA, od motłochu mordującego polskich sąsiadów itd itp. Dlaczego macie z tym taki problem ? Dlaczego krzyczycie Ukraina ponad use ? Wiesz, że to jest odpowiednik niemiecko-nazistowskiego Deutschland uber alles ? Różnica to tylko inna nazwa kraju. Jakie macie wzorce ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
Ukraiński trollu fałszywy i obłudny ////  półgłówku 
Mój szanowny rozmówca! Mi chyba nie powinienem odpowiadać na twój post za obraźliwe wypowiedzi pod mój adres. Ale widocznie dla polaka obrażać ukraińców normalna rzecz, więc przejdę dalej. Nie jesteś zbyt leniwy, aby napisać dużo tekstu, ale wszystkie twoje sentencje jest powtórzeniem tez polskich prawicowych ideologów. Fakty, które im przeczą, są odrzucane, są ignorowane lub w dziwny sposób sprawdzają się wbrew rozsądkowi i uniwersalne wartości. Wiesz, u nas mówią - ze strony zawsze lepiej widać, samemu obiektywnie ocenić przedstawicieli własnego narodu, państwa zawsze trudniejsze. Takich, jak ty, ale rosjan u nas nazywają watniki. Chyba trzeba wymyślić jakieś określenie dla polaków hurra-patriotów, którzy nie mają własnego zdania, a zadowoleni z oficjalną propagandą. Jeśli zauważyłeś, nie sprzeczam się z tobą odnośnie twojej oceny działań ukraińskiej strony konfliktu. Mi to ciekawe, bo ja chcę sporządzić obiektywny obraz. Na tą stronę wszedłem, żeby zobaczyć zaprezentowane w nagłówku dokumentów UPA, w których zalecane "mordowat kobiet i dzieci". Ale, przy okazji, ja ich nie widziałem, tylko książkę dla dzieci. Może to jest cena twojej propagandy? Bardzo chciałem dowiedzieć się, czy były zbrodnie UPA centralnego linią, były inicjatywą na dole. W ukraińskich archiwach takich dokumentów nie ma, dopóki nie zobaczyłem ich i w polskich. Jednocześnie chcę zauważyć, że nie jest do końca jasne, dlaczego robisz oceny ukraińskiego etnosu przez pryzmat UPA. U współczesnej Ukrainy 25 regionów, z Krymem i Sewastopolem było 27. UPA działała na terenie trzech lub czterech. Mieszkam w Kijowie, i dla mnie i mojej rodziny UPA zawsze było czymś odległym, jak i dla zdecydowanej większości ukraińców. W tym samym czasie w szeregach Armii Radzieckiej wyzwalali Polskę od faszyzmu miliony żołnierzy narodowości ukraińskiej, dziesiątki, a może setki tysięcy z nich pozostały w polskiej ziemi. Czy nazwiesz ich okupantami, zgodnie z teorią polskich sił prawicy? Parlament dziś może przyjmować same prawa, zgodnie z politycznej koniunktury, jutro inne. Ludzie tak szybko się nie zmienia. Nie trzeba robić wniosków na podstawie decyzji parlamentu. Jeszcze ciekawi mnie twoje zdanie w tej sprawie. Jak myślisz, powinien postępować prawdziwy ukraiński patriota w Rzeczypospolitej w latach 30-tych? Stać się polskim patriotą, gdy wokół zamykały ukraińskie kościoły, mordowano organizacje kulturalne, prześladowany inteligencja, na stanowiska kierownicze przypisano wyłącznie polacy? Oczywiście, w każdym narodzie musi powstać ruch oporu, inna sprawa, że w naszym przypadku w nim przejął radykalne skrzydło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
Ukraiński trollu fałszywy i obłudny ////  półgłówku
  Mój szanowny rozmówca! Mi chyba nie powinienem odpowiadać na twój post za obraźliwe wypowiedzi pod mój adres. Ale widocznie dla polaka obrażać ukraińców normalna rzecz, więc przejdę dalej. Nie jesteś zbyt leniwy, aby napisać dużo tekstu, ale wszystkie twoje sentencje jest powtórzeniem tez polskich prawicowych ideologów. Fakty, które im przeczą, są odrzucane, są ignorowane lub w dziwny sposób sprawdzają się wbrew rozsądkowi i uniwersalne wartości. Wiesz, u nas mówią - ze strony zawsze lepiej widać, samemu obiektywnie ocenić przedstawicieli własnego narodu, państwa zawsze trudniejsze. Takich, jak ty, ale rosjan u nas nazywają watniki. Chyba trzeba wymyślić jakieś określenie dla polaków hurra-patriotów, którzy nie mają własnego zdania, a zadowoleni z oficjalną propagandą.       Jeśli zauważyłeś, nie sprzeczam się z tobą odnośnie twojej oceny działań ukraińskiej strony konfliktu.       Mi to ciekawe, bo ja chcę sporządzić obiektywny obraz. Na tą stronę wszedłem, żeby zobaczyć zaprezentowane w nagłówku dokumentów UPA, w których zalecane "mordowat kobiet i dzieci". Ale, przy okazji, ja ich nie widziałem, tylko książkę dla dzieci. Może to jest cena twojej propagandy? Bardzo chciałem dowiedzieć się, czy były zbrodnie UPA centralnego linią, były inicjatywą na dole.       W ukraińskich archiwach takich dokumentów nie ma, dopóki nie zobaczyłem ich i w polskich.     Jednocześnie chcę zauważyć, że nie jest do końca jasne, dlaczego robisz oceny ukraińskiego etnosu przez pryzmat UPA. U współczesnej Ukrainy 25 regionów, z Krymem i Sewastopolem było 27. UPA działała na terenie trzech lub czterech. Mieszkam w Kijowie, i dla mnie i mojej rodziny UPA zawsze było czymś odległym, jak i dla zdecydowanej większości ukraińców. W tym samym czasie w szeregach Armii Radzieckiej wyzwalali Polskę od faszyzmu miliony żołnierzy narodowości ukraińskiej, dziesiątki, a może setki tysięcy z nich pozostały w polskiej ziemi. Czy nazwiesz ich okupantami, zgodnie z teorią polskich sił prawicy? Parlament dziś może przyjmować same prawa, zgodnie z politycznej koniunktury, jutro inne. Ludzie tak szybko się nie zmienia. Nie trzeba robić wniosków na podstawie decyzji parlamentu.     Jeszcze ciekawi mnie twoje zdanie w tej sprawie. Jak myślisz, powinien postępować prawdziwy ukraiński patriota w Rzeczypospolitej w latach 30-tych? Stać się polskim patriotą, gdy wokół zamykały ukraińskie kościoły, mordowano organizacje kulturalne, prześladowany inteligencja, na stanowiska kierownicze przypisano wyłącznie polacy? Oczywiście, w każdym narodzie musi powstać ruch oporu, inna sprawa, że w naszym przypadku w nim przejął radykalne skrzydło.
Jak z tobą rozmawiać, skoro bredzisz o polskich obozach koncentracyjnych i posługujesz się w tej dyskusji propagandą Goebbelsa i to dosłownie z września 1939 roku. Nie obchodzi mnie jak nazywacie u siebie Rosjan więc ich tu nie mieszaj. Co do zbrodni UPA-OUN i jak już pisałem zwykłego ukraińskiego chłopstwa, żądnego krwi i rabunku - to możesz sobie wierzyć albo nie (chyba, że doskonale wiesz tylko udajesz...skąd mogę widzieć czy twój ojciec lub dziadek sam w tych zbrodniach udziału nie brał) - ale takie były fakty. Ludobójstwo również jest faktem. Wybielasz UPA kwestionując prawdziwość artykułu ponieważ nie ma w nim zdjęć tej odezwy tylko inne zdjęcia. Czy to nie ty pisałeś, że ten pojemnik został wykopany w Żytomierzu i jest w posiadaniu ukraińskiego archeologa ? Zapewne to jednak ty - tymczasem kłamiesz ponieważ znam ludzi którzy ten pojemnik odkopali i z nimi rozmawiałem...więc jaki sens ma dyskusja z tobą skoro wypisujesz albo bzdury albo świadomie kłamiesz. Ja odpowiadam merytorycznie ty manipulujesz. Co to ma wspólnego z poniżaniem ? Gdybym wypomniał Niemcowi to, że jego naród jest odpowiedzialny za II WŚ, obozy koncentracyjne itd to to jest poniżanie czy mówienie o faktach ? Twierdzisz, że banderyzm itd to de facto nie cała Ukraina - ale niestety  obecnie bandyci z OUN UPA itd to są wasi oficjalni państwowi bohaterowie. Naprawdę nie macie nikogo normalnego zamiast bestialskich morderców niemowląt i staruszków ? UPA-OUN to nie cała Ukraina ale ty od nich odciąć się nie chcesz ani potępić tylko lawirujesz, że niby tylko potępiasz zbrodnie. Tylko że te organizacje z zasady były zbrodnicze. Pewnie niemieckich ss-manów też nie potępiasz ani jednostego SS lub Gestapo potepiasz tylko ich złe uczynki. Ciekawy tok rozumowanie. Skoro czujesz się poniżony to po co prowokujesz ? Daj sobie spokój i buduj normalną przyszłość swojego kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka pytań do Ukraińców: po jaką cholerę w ogóle przyjeżdżacie do Polski? Czego tu szukacie? Kto was pozapraszał? Jeśli tacy z was patrioci, dlaczego nie walczycie o Krym czy Donbas? Nie żebym wam kibicował, co to to nie, ale jeśli mój kraj byłby zagrożony to walczyłbym za niego, a nie zbijał bąki udając studenta w Niemczech. Tchórze, nie patrioci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam odpowiedział na swoje pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Sam       odpowiedział       na swoje pytanie.
Genik = banderowski, neonazistowski ukraiński prowokator i zakłamywacz historii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrześcijanie i wyznawcy Chrystusa przybijają kolejne gwoździe naszemu Bogu mówiąc mową nienawiści do swojego brata bo wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga .Każdy stanie przed Bogiem pewnego dnia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inka napisał:
Chrześcijanie i wyznawcy Chrystusa przybijają kolejne gwoździe naszemu Bogu mówiąc mową nienawiści do swojego brata bo wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga .Każdy stanie przed Bogiem pewnego dnia...
No rzeczywiście banderoukraińcy udają chrześcijan do ikon się modlą, a potem krzyczą "smert woroham" czyli śmierć wrogom albo Moskali na noże, albo Ukraina bez Lachiw, a to przeklęta heretycka zaraza. PS. ukrainiec dla Polaka nie był, nie jest i nie będzie nigdy bratem. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy, zapytaj Słowaków, co myślą o "bohaterze" Józef Kuraś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Litwini mają swoje zdanie o "bohatera" Zygmunt Szendzielarz. Belkę w swoim oku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...